Musela jsem zemřít

od:


KoupitKoupit eknihu

Životní příběh Anity, napsaný čtivě a upřímně, se okamžitě stal bestsellerem a autorka dnes patří mezi významné osobnosti, nadšeně vítané čtenáři po celém světě. Brzy po sňatku u ní diagnostikovali rakovinu, po čtyřech letech různých pokusů o léčbu upadla do kómatu a všechny orgány jí postupně selhávaly, což prokázala tomografická vyšetření. Nečekaně se však z klinické smrti probrala a velmi rychle se začala zotavovat. Následná vyšetření neprokázala žádná ložiska rakoviny, což je zcela neuvěřitelné a vědecky nevysvětlitelné. Strhující závěrečná část se týká autorčiny proměny ve vnímání hodnot, neboť na základě prožitku blízké smrti objevila smysl života. Anita Moorjani ve své inspirativní autobiografii líčí, jak jí po čtyřech letech boje se zákeřnou nemocí tělo vypovědělo službu. Dostala se do neobyčejného stavu zážitku blízké smrti a v něm si uvědomila svou vlastní hodnotu… i skutečnou příčinu své nemoci. Když nabyla vědomí, její stav se zlepšoval takovou rychlostí, že ji za několik týdnů bez jakýchkoli známek rakoviny propustili z nemocnice. Vyrůstala v tradiční hinduistické rodině uprostřed převážně čínské a britské společnosti a odmalička ji silně ovlivňovaly nejrůznější kulturní a náboženské zvyklosti. Po léta se snažila najít svou vlastní cestu a zároveň splnit veškerá očekávání ostatních. V důsledku zjevení, které prožila na onom světě, si uvědomila, že má sílu samu sebe vyléčit… a že ve vesmíru se dějí zázraky, jaké si nedokázala ani představit. V knize Musela jsem zemřít se Anita dělí s čtenáři o všechno, co už ví o nemocích, léčení, strachu, „bytí láskou“ a skutečné velkoleposti každého člověka. Její kniha nás utvrzuje v přesvědčení, že jsme duchovní bytosti, které prožívají lidskou zkušenost, a že všichni tvoříme jednotu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166464/musela-jsem-zemrit-dzV-166464.jpg 4505
Orig. název:

Dying To Be Me: My Journey from Cancer, to Near Death, to True Healing (2012)

Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (142)

Přidat komentář
hasič
29. září

Na knihu jsme se moc těšila, touto tématikou se zabývám dlouho a tajemno mám moc ráda. Ale mám z knihy smíšené pocity nevím jestli je to tím, že pracuji na oddělení, kde mí pacienti bojují o život, ale že se z takového stavu ve kterém byla dostane (dá se říct ze dne na den) to bylo na mě trošku moc sci-fi. Věřím, že víra je velice mocná, z takového stavu Vás neuzdraví za tak krátkou dobu, tomu já ze svých zkušenosti nemohu uvěřit. Né aspoň za tak krátkou dobu. Velice hezky se četly zážitky z druhé strany. Obdivuji tak silnou víru a přeji si, aby dalším lidem tato kniha pomohla k uzdravení.

intelektuálka
26. září

Duchovní odkaz - to není kniha pro každého...

Musela jsem si nechat odstup, abych ty myšlenky, které mne zaujaly v sobě uložila. A doporučím těm, které toto téma zajímá...

"Jsem přesvědčená, že ty největší pravdy vesmíru neleží vně, ve studiu hvězd a planet.
Sídlí hluboko v nás, ve velkoleposti lidského srdce, mysli a duše.
Dokud neporozumíme tomu, co je uvnitř,
nemůžeme pochopit to, co je vně."

"Doufám, že najdete radost v každém dni svého života a budete milovat život tak, jak ho miluji já."

A závěrem: věřím tomu, že kdo projde tímto zážitkem, bude vidět svět jinýma očima.

Kniha pro ty, co bojují a mají odvahu bojovat.

takana
16. září

Kniha se mi moc nelíbila.

Blanchidlo
04. září

Kdybychom dokázali fungovat tak, jak autorka navrhuje, byl by to ráj na Zemi. Obávám se ovšem, že na to jsme až příliš svázaní právě našimi strachy a potřebami jistoty - jak sama autorka píše, právě strach a potřeba jistoty nás brzdí v rozletu. Má pravdu, ale myslím si, že není úplně jednoduché je překonat...Naprosto souhlasím s autorkou v tom, že nemoci jsou fyzickým projevem duše/psychiky a že západní medicína, věnující se pouze tělu, je nedostatečná...samozřejmě je skvělá na akutní stavy typu infarkt, ale na chronické stavy je krátká.

Sůvazknihovny
03. září

Kniha rozhodně patří mezi knihy inspirující, dávající naději, sílu a chuť něco měnit, vyzdvihující všeobecně známé pravdy, které si sice uvědomujeme, ale občas je zapomínáme žít. Občas se mi však četla těžko, ale přesto jsem ji dočetla, protože jsem cítila, že si ji musím přečíst. "Vytáhla" jsem si z ní to, co jsem měla.

učtenávčelka
19. srpna

Velmi inspirující knížka, když jsem ji četla poprvé, tak mě uchvátilo multikulturní prostředí a jeho rozpory, ve kterém autorka vyrůstala a samozřejmě zázračné uzdravení.
Teď když jsem to četla podruhé, tak mě asi nejvíc zaujaly obavy a strachy, které autorku provázely během života a nemoci. A musím přiznat, že už několikátý den mi v hlavě běží myšlenka na to, že po smrti možná není žádný soud, ani trest, ani peklo. A ač jsem si nemyslela, že jsem věřící, tak mě to poněkud zaráží.

Eszminka
31. července

Kromě posledních dvou kapitol se mi knížka líbila.

dendishek
24. července

Kouzla existují :-) ... Vytvoří se totiž v naší vnitřní jasnosti, jakmile se odpoutáme od všech doktrín, ideologií, dogmat a různých přesvědčení spolucestujících na naší životní jízdě, a dáme tím prostor vesmíru pracovat pro naše dobro a velkolepost. Tohle a mnoho dalšího nám podává autorka Anita v této krásné, duševně pojaté knize. Víra tkví v nás jako v člověku, ne v náboženství. Souhlasím s autorkou, že náboženství mate hodně lidem hlavy – nebo duši? A pak je malér. Každý si sáhněme do svědomí (a vědomí), a udělejme prostor nejen naší vůli, ale hlavně vědění. Kniha si mě našla, něco mi dala, a zase mě posunula dál.

Barbora216
12. července

Tento druh knih, tedy o životě, smrti, víře atd. mám ráda. Je to pro mě neustálé připomínání si toho, jak je život pomíjivý, krátký, ale taky připomenutí toho, že si život tvoříme jen a jen my sami. Knihu hodnotím pěti hvězdičkami, protože Anita toto téma krásně, jednoduše a chytlavě popsala. Jediné co se mi nelíbilo, že od poloviny knihy už se začlo opakovat furt to stejné dokola, ale ani kvůli tomu bych nedala o hvězdičku míň. Dobré téma, je stále třeba mít na mysli, že psychická pohoda je důležitá, a že život je krásný.

EleanorJane
17. června

Docela mě zaujal námět knihy. Říkala jsem, že to bude asi dobré, i když to vůbec není můj styl. No nakonec se mi to moc nelíbilo. Přečetla jsem během jednoho dne asi půlku a tím jsem skončila. Nějak extra mě to nechytlo.

Abia
14. června

Pro mě jedna z nejlepších duchovních knih. Vše je popsáno tak jednoduše a srozumitelně. Budu se k ní určitě vracet, až se začnu bát nebo si dělat starosti. Myslím, že se dotkne každého, jen každého jinak, jak je vidět v komentářích. Za mě - díky že se s námi Anita podělila o svůj zážitek. O formu mi ani nejde, spíš o to sdělení.

kikies
10. června

Obávám se, že z celé knihy by byl dostačující menší výtah o velikosti poučné brožurky nebo zajímavého článku. Popisovaný zážitek je nepopiratelně zajímavý a pro všechny lákavý, ale bohužel to nevydá na knihu. Neustálé omílání rádoby mouder, o kterých sama autorka prohlašuje, že rozhodně nejsou návodem... v podstatě to na mě působí, jakoby jedna milá paní, která prožila něco s velkým N, cítila potřebu se o to podělit čistě pro dobrý pocit ze sebe samé, ovšem přišel nějaký marketingový stratég a tuto nebohou ženu donutil krásný, obohacující a slovy nepopsatelný zážitek popsat. Nafouknout to vše do obrovské lepkavé bubliny, ke které se dá přilepit spousta dalších přednášek, pořadů a třeba i další kniha. Věřím tomu, že autorka to myslela dobře, cítím z ní jakousi dobrotu a ryzost, ale sepsání této knihy podle mě nebyla dobrá volba.

Pav
10. června

Jiný kraj, jiný mrav. Indická dívka vyrůstající v Honkongu, náboženství, ženy podřízené mužům, domluvená manželství, nedostatek sebeúcty... Autorka vypráví, jak "prožila" klinickou smrt, což je na knize velmi zajímavé, ale to co následovalo v druhé polovině knihy mě úplně otrávilo. Neustále je zde opakováno, jak jsme součástí Celku, jak musíme sami sebe milovat a pořád dokola. Chápu, že to musel být silný zážitek, ale na mě to ve finále působí jako vymývání mozku. Vzhledem k tomu, že autorka vyrůstala v jiné kultuře, pro evropana a navíc ateistu nemá její sdělení asi tak silný dopad. Navíc se mi vůbec nelíbí, že přestože měla rakovinu, de facto se vychloubá, že nepodstoupila konzervativní léčbu. To je tedy hrdinství 4 roky umírat...

nikola2817
30. května

Musela jsem zemřít není typ knihy, které bych vyhledávala. Ale dostala jsem ji k narozeninám, a tak jsem si ji přečetla. Musím však říct, že mě nijak hluboce nezasáhla. Kniha to byla tématem bezpochyby zajímavá. Moc se mi líbily pasáže, kdy hlavní hrdinka popisovala jinou kulturu, svoji nemoc a následné vyléčení. Ale to je tak všechno a pro mě tady kniha končí. Měla jsem pocit, že pak už se autorka jenom opakovala, omílala neustále stejné fráze dokola a ten přehršel všech pozitiv, sebelásky a inspirativních myšlenek mě už pak úplně nudil, a tak jsem na konci přeskakovala stránky.

femar
12. dubna

Četlo se mi to velm dobře.

Lee7
05. dubna

Velmi hezké podmanivé čtení. Věci se opakovaly, ale řekla bych z důvodu myšlenek a pocitů hlavní postavy.

Frupet
23. února

Musela jsem zemřít patří ke knihám o kterých se hodně mluví. A mluví se o ní především v superlativech. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale musím říct, že mě nijak hluboce nezasáhla.
Po formální stránce je kniha až předokonalá. Nemohla jsem se ubránit dojmu, že čtu knihu psanou podle manuálu. Ale mám pocit, že to hlavně ubralo na obsahu. Zejména proto, že se po pár stránkách autorka začala opakovat.
Životní příběh autorky je velmi poutavý. Její filosofie spojená se zážitkem blízkým smrti je pochopitelný a do určité míry inspirující. Ale asi by mi stačilo, přečíst si jej jako článek v novinách.

Marekh
07. února

Příběh ženy, která prožila klinickou smrt a následně přehodnocuje postoj ke svému životu. V knize se také dočteme o jejím životě. Kniha se mi celkově líbila.

Citáty z knihy, které se mi líbily:

Milovat bezpodmíněčně sám sebe a nebát se být sám sebou.

Když jsme sami k sobě upřímní, stáváme se nástrojem pravdy na planetě.

Důležité je užívat si života a nebrat ani sebe, ani život příliš vážně.

Co nejčastěji se každý den smát a smát se hlavně sám sobě.

JessyPitt
04. února

Knížka z první třetiny - do té doby než se autorka ze svého stavu probudila, rychle utekla. Poté se již vše začalo poněkud opakovat. Kniha je směřována jako pozitivní a motivační četba. S něčím jsem se ztotožnila s dalším méně. Samozřejmě téma samo o sobě je velmi lákavé, každého zajímá co se odehrává po tomto životě. Jen se mi zdálo, že se kniha snažila uměle nafouknout a ke konci již čtenáři neměla co nabídnout. Mohla se propojit třeba s nějakou odbornou literaturou. Takto dávám 3 hvězdy za snahu autorky předat světu něco pozitivního.

Tereza299
06. ledna

Kniha se mi nelíbila :). Nebo dejme tomu, že prvních pár kapitol jsem ještě přečetla s chutí, ale pak mé očekávání a nadšení z tak "úžasné" knihy rychle opustilo.
Esoterika je téma které mám ráda, nejsem ten typ člověka, který by automatikcy zavrhl cokoliv co se esoteriky týče. Knihu jsem si koupila s očekáváním, že mi dá autorka nějakou cennou informaci, tak cennou, že se mi doposud obrátí život, tak jak se teda všude tvrdí. (Tohle jsem si teda přečetla z ostatních recenzí na tuto knihu.)
Bohužel, autorka neustále omývá pořád to samé dokola, až mi to připadalo už docela trapné, jako by nevěděla, jak zaplnit prázdné řádky, nebo jako by si přidávála na hodnotě tím, že se bude neustále opakovat a utvrzovat tak své čtenáře ve své "nadřazenosti?".
Jsem fanda klinické smrti, posmrtnému životu a tak vůbec, jak jsem již řekla, nic proti totomu tématu nemám. Tato kniha se mi ale vážně zhnusila. Navíc je přepsaná jako jeden z těch typicky amerických dokumentů. Nafouknutý halo efekt úplně zbytečně. Dle mého se kniha stala bestsellerem kvůli finančím a marketingovým důvodům.

Jarda72
01. ledna

Napíši jen dvě slova - čirá radost...

Mikajla12
06.12.2017

Nevím co víc napsat, než děkuji. Jsem vděčná, že jsou lidé jako ona, kteří jsou “předurčeni” takto pomáhat lidem, aby dokázali najít lásku k sobě a posléze k ostatním. Nemohu se dočkat pokračování.

Chytuš
20.11.2017

Poprvé jsem knížku četla zhruba před pěti lety. Zanechala ve mě velmi hlubokou stopu, takže teď, když si ji chtěla přečíst i dcera, jsem se rozhodla, že si jí oživím. Vzala jsem jí do rukou a už nepustila - musela jsem jí prostě znovu celou přečíst. Myslela jsem si, že hlavní poselství knihy si pamatuji, ale musím říct, že při druhém čtení to vidím zase trochu jinak. Před lety se mnou velmi rezonovaly všechny myšlenky spojené s láskou, hřejivou a nekonečnou, prostupující. Teď vidím velkou sílu knihy ve snaze autorky předat pocit jednoty, sounáležitosti a propojení. Velice krásně vykresleno pro všechny, kteří jsou těmto myšlenkám otevření. Já osobně sice za sebou nemám zážitek NDE, ale velmi podobné a hluboké prožitky lze procítit i při jiných příležitostech. Jen musí být člověk na správném místě, ve správném čase a těmto možnostem otevřený...

VlaďkaJ
23.10.2017

Než jsem si přečetla tuto knihu, četla jsem její druhý díl "A co když je to nebe", která mě zaujala natolik, že jsem si časem sehnala i díl první. Kniha je poutavě psaná, nenásilná, inspirující. Líbí se mi, že autorka nic nevnucuje. Žádné své názory, jako je to u jiných podobných knih (např. o "New Way cestě", kde každý autor přesvědčuje čtenáře, že může mít a dělat všechno, co chce. Stačí si přát a blablalba...). V této knize nikdo nikoho nepřesvědčuje a nenutí věřit na něco, co nechce. Mě kniha postavila na nohy, když jsem to potřebovala :-)...

Renaat
26.09.2017

Hezky je tam popsána pasáž, kdy se člověk blíží smrti. Co mi trochu vadilo, že se tam některé pasáže opakují, jak to bývá v amerických dokumentech. Jinak bych dala 5 hvězdiček.

Petruš999
19.09.2017

Knihu mi doporučila kamarádka a splnila, co jsem od ní očekávala. Podpořila pozitivní životní naladění.

An52imal
15.08.2017

Poutavý pravdivý příběh. Kniha mě hned zaujala, něco takového jsem od ní čekala a zklamaná z ní nejsem. Jen mě osobně moc nebavila část 3, která se věnovala hlavně duchovnu. První dvě části jsem četla se zatajeným dechem, opravdu krásně napsané.

Kulhavá
14.08.2017

Naprosto skvělá kniha, čtivá, pro čtenáře s myslí otevřenou velmi poučná-přínosná. V mnohém se s autorkou naprosto ztotožňuji, ke knize jsem se dostala až v okamžiku, kdy jsem již měla pohled na svět a život zcela odlišný od většiny lidí, při čtení mě hodně potěšilo, že pocitově i ve vztazích k druhým je na tom autorka velmi podobně ne-li stejně jako já :-) Vřele doporučuji.

Alchemi
12.08.2017

Často ji doporučuji. Kniha ve mně zanechala opravdu silné pocity, i díky pravdivosti výpovědi Anitina tvrzení. Případů NDE je mnoho, proto nemám důvod nevěřit Anitiným zážitkům. Právě naopak, její prožitek ve mně samotné vyvolal pocit, že jen samotné čtení této knihy má léčivý účinek.
Koho zaujala, doporučuji knihu Posmrtný život existuje - napsal ji doktor, u kterého se Anita léčila a který provedl studii o tomto fenoménu.

nikol6168
11.08.2017

Líbí se mi na této knize, že hlavní poselství, které jsem si z ní vzala bylo, že člověk by měl být hlavně sám sebou!


TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

nemoci uzdravování rakovina, nádory kóma ZPS - zážitek prahu smrti životopisné romány duchovní život osobní rozvoj

Autor a jeho další knihy

Anita Moorjani

Anita Moorjani
indická, 1959

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených21x
v Přečtených760x
v Čtenářské výzvě75x
v Doporučených90x
v Knihotéce204x
v Chystám se číst497x
v Chci si koupit134x
v dalších seznamech7x