Musela jsem zemřít

Musela jsem zemřít

Životní příběh Anity, napsaný čtivě a upřímně, se okamžitě stal bestsellerem a autorka dnes patří mezi významné osobnosti, nadšeně vítané čtenáři po celém světě. Brzy po sňatku u ní diagnostikovali rakovinu, po čtyřech letech různých pokusů o léčbu upadla do kómatu a všechny orgány jí postupně selhávaly, což prokázala tomografická vyšetření. Nečekaně se však z klinické smrti probrala a velmi rychle se začala zotavovat. Následná vyšetření neprokázala žádná ložiska rakoviny, což je zcela neuvěřitelné a vědecky nevysvětlitelné. Strhující závěrečná část se týká autorčiny proměny ve vnímání hodnot, neboť na základě prožitku blízké smrti objevila smysl života. Anita Moorjani ve své inspirativní autobiografii líčí, jak jí po čtyřech letech boje se zákeřnou nemocí tělo vypovědělo službu. Dostala se do neobyčejného stavu zážitku blízké smrti a v něm si uvědomila svou vlastní hodnotu… i skutečnou příčinu své nemoci. Když nabyla vědomí, její stav se zlepšoval takovou rychlostí, že ji za několik týdnů bez jakýchkoli známek rakoviny propustili z nemocnice. Vyrůstala v tradiční hinduistické rodině uprostřed převážně čínské a britské společnosti a odmalička ji silně ovlivňovaly nejrůznější kulturní a náboženské zvyklosti. Po léta se snažila najít svou vlastní cestu a zároveň splnit veškerá očekávání ostatních. V důsledku zjevení, které prožila na onom světě, si uvědomila, že má sílu samu sebe vyléčit… a že ve vesmíru se dějí zázraky, jaké si nedokázala ani představit. V knize Musela jsem zemřít se Anita dělí s čtenáři o všechno, co už ví o nemocích, léčení, strachu, „bytí láskou“ a skutečné velkoleposti každého člověka. Její kniha nás utvrzuje v přesvědčení, že jsme duchovní bytosti, které prožívají lidskou zkušenost, a že všichni tvoříme jednotu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166464/musela-jsem-zemrit-dzV-166464.jpg 4437

Dying To Be Me: My Journey from Cancer, to Near Death, to True Healing (2012)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Knižní klub

Tereza299

Kniha se mi nelíbila :). Nebo dejme tomu, že prvních pár kapitol jsem ještě přečetla s chutí, ale pak mé očekávání a nadšení z tak "úžasné" knihy rychle opustilo.
Esoterika je téma které mám ráda, nejsem ten typ člověka, který by automatikcy zavrhl cokoliv co se esoteriky týče. Knihu jsem si koupila s očekáváním, že mi dá autorka nějakou cennou informaci, tak cennou, že se mi doposud obrátí život, tak jak se teda všude tvrdí. (Tohle jsem si teda přečetla z ostatních recenzí na tuto knihu.)
Bohužel, autorka neustále omývá pořád to samé dokola, až mi to připadalo už docela trapné, jako by nevěděla, jak zaplnit prázdné řádky, nebo jako by si přidávála na hodnotě tím, že se bude neustále opakovat a utvrzovat tak své čtenáře ve své "nadřazenosti?".
Jsem fanda klinické smrti, posmrtnému životu a tak vůbec, jak jsem již řekla, nic proti totomu tématu nemám. Tato kniha se mi ale vážně zhnusila. Navíc je přepsaná jako jeden z těch typicky amerických dokumentů. Nafouknutý halo efekt úplně zbytečně. Dle mého se kniha stala bestsellerem kvůli finančím a marketingovým důvodům.

Jarda72

Napíši jen dvě slova - čirá radost...

Mikajla12
06.12.2017

Nevím co víc napsat, než děkuji. Jsem vděčná, že jsou lidé jako ona, kteří jsou “předurčeni” takto pomáhat lidem, aby dokázali najít lásku k sobě a posléze k ostatním. Nemohu se dočkat pokračování.

Chytuš
20.11.2017

Poprvé jsem knížku četla zhruba před pěti lety. Zanechala ve mě velmi hlubokou stopu, takže teď, když si ji chtěla přečíst i dcera, jsem se rozhodla, že si jí oživím. Vzala jsem jí do rukou a už nepustila - musela jsem jí prostě znovu celou přečíst. Myslela jsem si, že hlavní poselství knihy si pamatuji, ale musím říct, že při druhém čtení to vidím zase trochu jinak. Před lety se mnou velmi rezonovaly všechny myšlenky spojené s láskou, hřejivou a nekonečnou, prostupující. Teď vidím velkou sílu knihy ve snaze autorky předat pocit jednoty, sounáležitosti a propojení. Velice krásně vykresleno pro všechny, kteří jsou těmto myšlenkám otevření. Já osobně sice za sebou nemám zážitek NDE, ale velmi podobné a hluboké prožitky lze procítit i při jiných příležitostech. Jen musí být člověk na správném místě, ve správném čase a těmto možnostem otevřený...

VlaďkaJ
23.10.2017

Než jsem si přečetla tuto knihu, četla jsem její druhý díl "A co když je to nebe", která mě zaujala natolik, že jsem si časem sehnala i díl první. Kniha je poutavě psaná, nenásilná, inspirující. Líbí se mi, že autorka nic nevnucuje. Žádné své názory, jako je to u jiných podobných knih (např. o "New Way cestě", kde každý autor přesvědčuje čtenáře, že může mít a dělat všechno, co chce. Stačí si přát a blablalba...). V této knize nikdo nikoho nepřesvědčuje a nenutí věřit na něco, co nechce. Mě kniha postavila na nohy, když jsem to potřebovala :-)...

Renaat
26.09.2017

Hezky je tam popsána pasáž, kdy se člověk blíží smrti. Co mi trochu vadilo, že se tam některé pasáže opakují, jak to bývá v amerických dokumentech. Jinak bych dala 5 hvězdiček.

Petruš999
19.09.2017

Knihu mi doporučila kamarádka a splnila, co jsem od ní očekávala. Podpořila pozitivní životní naladění.

An52imal
15.08.2017

Poutavý pravdivý příběh. Kniha mě hned zaujala, něco takového jsem od ní čekala a zklamaná z ní nejsem. Jen mě osobně moc nebavila část 3, která se věnovala hlavně duchovnu. První dvě části jsem četla se zatajeným dechem, opravdu krásně napsané.

Kulhavá
14.08.2017

Naprosto skvělá kniha, čtivá, pro čtenáře s myslí otevřenou velmi poučná-přínosná. V mnohém se s autorkou naprosto ztotožňuji, ke knize jsem se dostala až v okamžiku, kdy jsem již měla pohled na svět a život zcela odlišný od většiny lidí, při čtení mě hodně potěšilo, že pocitově i ve vztazích k druhým je na tom autorka velmi podobně ne-li stejně jako já :-) Vřele doporučuji.

Alchemi
12.08.2017

Často ji doporučuji. Kniha ve mně zanechala opravdu silné pocity, i díky pravdivosti výpovědi Anitina tvrzení. Případů NDE je mnoho, proto nemám důvod nevěřit Anitiným zážitkům. Právě naopak, její prožitek ve mně samotné vyvolal pocit, že jen samotné čtení této knihy má léčivý účinek.
Koho zaujala, doporučuji knihu Posmrtný život existuje - napsal ji doktor, u kterého se Anita léčila a který provedl studii o tomto fenoménu.

nikol6168
11.08.2017

Líbí se mi na této knize, že hlavní poselství, které jsem si z ní vzala bylo, že člověk by měl být hlavně sám sebou!

tezzpoletsar
04.08.2017

Měla jsem husí kůži! Silné.

Gabba99
01.08.2017

Zajímavá kniha,která pro ně částečně popisuje i princip psychosomatiky. Jsou věci,které si nedokážeme představit či racionálně vysvětlit,ale přece se dějí. Knihu jsem četla v době,kdy jsme v rodině procházeli podobnou situací a hledala jsem i skrze tuto knihu,nějakou pomoc. A z pozice pozorovatele můžu jen řict,že cesta k vyléčení je uvnitř nás, z venčí je to spíše podpora,která v našem případě nestačila.Autorka popisuje ruzné metody,které zkoušela ,a odhaluje v podstatě jednoduchou a přesto tak složitou pravdu, kterou najdeme ve svém nitru.

JanaYv
24.07.2017

Skvělá kniha, která vás postrčí k zamyšlení nad životem a nad tím, co je a není důležité. Určitě doporučuji přečíst :)

bytost
24.07.2017

Knihu jsem koupila bráškovi, protože prochází podobnou situací jako autorka. Neodolala jsem a přečetla ji, dříve než ji předám :-). Musím souhlasit s Garfinelou, v každém vyvolá přečtení jiné pocity. Moc se mi líbila slova Anity kdy píše, že slova nemohou vyjádřit to, co prožila tak, abychom mohli cítit to co ona. Použila přirovnání kdy ve skladu úžasných věcí různých tvarů, barev, vůní a zvuků je zhasnuto. Každý z nás vidí ve světle své malé baterky jen částečně realitu. Když se rozsvítí a můžeme vidět nádherný celek, tak po zhasnutí už nikdy nebudeme stejní! Já knihu doporučuji, nemusíte s obsahem souhlasit, to ani Anita nevyžaduje, neradí, jen vydává své hluboké osobní svědectví.

Garfinela
19.07.2017

Velmi zajímavá kniha a velmi zajímavé reakce na ní. Už jenom jaké pocity a reakce vyvolává v ostatních lidech. A to jak si z ní každý odnáší něco naprosto jiného. Už tím mě oslovila. Samozřejmě není to návod, jak se rakoviny zbavit, protože zbavit se strachu není až tak jednoduché a v případě onemocnění téměř nemožné.

kler1207
19.07.2017

Četla jsem ji trochu omylem, rozhodně to není typ knih, které vyhledávám. První cca 2/3 knihy mi nevadily, přečetla jsem je vcelku rychle, byly zde zajímavé pasáže o jiné kultuře, poslední část knihy jsem ale už jen přeskakovala. Zajímavý zážitek se stal jen neustálým opakováním stejných frází apod. a pro mě, čtenáře, který tento typ literatury ani myšlení nevyhledává, to bylo příliš "vnucené".

Něha
15.07.2017

Zvláštní schopnosti této knihy je, že vás probudí k životu.

Damaj
10.07.2017

Velmi silný příběh. Když se člověk vcítí do děje, lépe se vše chápe. Jinak dost těžké čtení.

77michaela77
07.07.2017

Do tři čtvrtě byla kniha skvělá. Ale po názoru, že každý nemocný má možnost se vyléčit z čehokoliv, pokud najde cestu, ze mě nadšení opadlo.

JosefHorák
17.06.2017

Velmi hutná kniha. Dokáže vám říci mnohé - pokud chcete naslouchat ;)

Ivanule
04.06.2017

Zajímavě provedená kniha,nejsem sice úplně cílová skupina,která vyhledává tyto témata knih,ale jednou jsem si něco takového chtěla přečíst a tuto knihu jsem slyšela hodně vychvalovat:)Můžu říct,že je tam pěkně popsaný život autorky před onemocněním,v některých situacích typu,že sama se chci zavděčit ostatním,neumím říkat ne,chci být dokonalá v některých věcech atd. jsem se poznávala,je tam zajímavě popsaný stav NDE,a některé myšlenky jsou opravdu poučné a určitě si je z knížky opíšu:)

petkalisek
23.05.2017

Silné a zajímavé téma, zpracování mě však zklamalo, nebavily mě stále se opakující myšlenky, věty, slova... "tapiserie"...

sedmula
27.04.2017

Hodně zajímavé čtení, v mnoha ohledech se shoduje s mým přesvědčením. Srozumitelně napsáno, ale i toho je určitě kniha, do které musí člověk dozrát, aby ji přečetl až do konce

Dandy1
22.04.2017

Každý z nás je jako hranol, ve kterém se světlo (čistá láska) láme
do různých barev duhy. To přirovnání se mi líbí.

bosorka78
16.04.2017

Tahle kniha mě velice zasáhla,kdo se zabývá duchovním růstem ji určitě ocení,vše máme jen v hlavě a nemoci si způsobujeme sami.

rabor
16.04.2017

Tak na úvod musím říct, že rozhodně nejsem cílová skupina této knihy a nejspíše bych si jí nikdy nepřečetl, kdyby mi jí nedoporučila jedna skvělá slečna jejíž feromony mi teď na jaře dělají velmi dobře. Anita nám ve stručnosti představí svúj život. O dětství, dospívání a svatbě jedné indické holky, která by se dala označit, dle toho, že si obvykle prosadí svou, za uvědomělou a zdravě sebevědomou. Jenže to vyvrací neustálými prúpovídkami o tom, jak je ustrašená a svázaná okolím. Nebyla to úplně nezajímavá část knihy, ale já mám penis a tam se nepsalo nic o válkách, vraždách, psychopatech, sexu a tankách, tudíž to byla trochu nuda. Potom naše hrdinka dostane rakovinu, odmítne chemoterapii a začne se léčit pomocí meditace, čaker, tofu a fengšušeň. Načež umře, zažije svoje NDE, lékaři jí přivedou zpět k životu napumpují jí chemoterapií a vyléčí. Zázrak. Nu proč ne, ale pokud máte rakovinu, šel bych na to chemo rovnou a pro výlety do jiných dimenzí použil radši drogy. Je to bezpečnější. Jsem rád, že žiju ve svobodné zemi, kde, pokud tím neobtěžuji ostatní, si múžu volně vybírat v co budu věřit a jak bude vypadat moje nebe. Jestli skončím v očistci nebo se reinkarnuji nebo budu mít 72 pannen. Zatím to nevypadá na moc složitý výběr, a tak mi nevadí, když nějaká ta možnost přibyde. Bohužel představa posmrtného života, jenž mi nabízí autorka, což je ve své podstatě (překvapivě) taková kombinace křesťanského nebe s hinduistickými prvky jako je reinkarnace, mě nezaujala. Anita tvrdí, že smrti se nemusíme bát, protože je to stav bytí pospolitosti celého vesmíru, kdy se v jednou kvartýru setkáme se svými příbuznými, jež nás budou zahrnovat všeobjímající bezpodmínečnou láskou. Upřímně řečeno představa, že skončím na jednom místě se svou babičkou, tetičkou, sestřenicí a dalšími povedenými příbuznými na nikdy nekončící návštěvě, ve mně vyvolává takový děs, že mi strachem začaly drkotat zuby. Děkuji, raději ty panny. V druhé polovině kvalita knihy dost upadá. Vyšší moc řekne Anitě "neboj se" a z Anity se stává trochu sebestředný NDE guru, jež začne propagovat svúj zázrak, zavrhne své okolí (moc ji omezovali), pořádá přednášky a kamarádí se už jen s několika lidmi s NDE šlechty. Pokud jste neumřeli alespoň třikrát nemáte nárok. Její životní filozofie "miluj hlavně sám sebe" je v přímém rozporu s mojí životní filozofií, která by se dala shrnout slovy "nikdy se neber moc vážně" a u které hodlám zústat, takže se obávám, že kniha mi moc nedala. A to ani nechci rozepisovat o té poslední třetině knihy, která je zmateným podprúměrným esoterickým mišmašem. Samá sebeláska, uvědomění, vesmírná energie, NDE, tofu atd.

Anna 13
08.04.2017

Ne, že bych již k tomuto literárnímu dílu neměla slova, ale v mé recenzi je alespoň náznak toho, co s vámi tato kniha může udělat: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1704/musela-jsem-zemrit-anita-moorjani .

evinenka
21.03.2017

Krásná kniha, silný příběh, ale půjčila jsem ji pár lidem a někteří ji nebyli schopni přečíst, někteří dokonce ani otevřít...
Anitino poselství mi přijde hezky a srozumitelně napsané, pochopila jsem, že lidské tělo je nádherný zázrak, který se dokáže neskutečně zregenerovat a odbourat i úplné jedy , uzdravit "neuzdravitelné", ,záleží jak moc jsme vědomí. Knihu jsem četla před porodem, zpočátku s obavami , aby to na mě nebylo moc drsné a emotivní, ale vnímala jsem ji v pohodě a byl to jeden z podnětů, kteréjsem si ráda zpracovala i v tak citlivém období.

klarence
06.03.2017

Musím přiznat, že se mi tuto knihu vůbec nechtělo číst (dárek k vánocům )
Musela jsem se na ni připravit.
Začátek se mi docela líbil a četl se dobře a místy jsem měla husí kůži. V druhé části jsem ale měla krapet problém se soustředit. Přišlo mi, že se opakuje to , co už bylo napsané.
Zajímavé téma k přemýšlení. Určitě si přečtu ještě něco o NDE, abych měla jasněji....