Bláznivé léto

Bláznivé léto https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11224/bmid_blaznive-leto-lQq-11224.jpg 5 144 17

Mumini / Muminovci série

Další příběh o muminech ve kterém se dostanou do starého divadla, kde bydlí nevrlá stará divadelní krysa Emma...

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Farlig midsommar , 1954

Hanncha
21.09.2023 5 z 5

Přemilý úsměvný příběh. Úplně jsem zapomněla jak mohou být Mumínkovské knížky vtipné.
Už se těším až si zase přečtu další díl.

VivienRavenhill
06.08.2023 5 z 5

Četla jsem sedmiletým cvrčkům na táboře. Každý den jednu kapitolu. Původně jsem se bála, že je mumínci nebudou bavit, že je to už jiná generace s jiným myšlením. Jak mile mě překvapilo, když se dětičky na všechno vyptávaly když něčemu nerozuměly a každý večer těšily na pokračování. Mumíní knihy paní Jansson nejsou dle mého názoru psány tak, aby se jen prostě přečetly na dobrou noc, nýbrž proto, aby vyzývaly dětského posluchače do komunikace s předčítajícím ;) Do mumíního údolí se přižene přírodní pohroma. Výbuch sopky způsobí zemětřesení a celé udolí je posléze zaplaveno vodou. Ale i přes všechny potíže a oddělení mumínka se slečnou Ferkou od maminky a tatínka, se nakonec všichni šťastně shledají skrze neobvyklé představení v plovoucím divadle! Které režíruje muminkův tatínek. Mumínkova maminka je zase mistryně v přijímání skutečnosti takové, jaká je ať už je jakákoliv. Není totiž nic, co by i v té nejhorší chvíli nespravila horká káva a obložené chlebíčky :)

Alík064
14.11.2021 5 z 5

Úžasné! Z muminkovy maminky by si měla vzít příklad každá. :-)

temna.vila
27.10.2020 4 z 5

Další milý příběh ze světa Muminků, za sebe můžu knihy k odpočinku jedině doporučit.

zazvorek
05.10.2020 5 z 5

Přijde zemětřesení a muminek je nejvíc vykolejený z toho, že mu do praskliny v zemi spadl kartáček na zuby. Pak přijde potopa, muminí rodina si prostě vyleze do patra svého domku, provrtá díru v podlaze a kochá se novým pohledem na svůj nábytek, který se topí v přízemí. Ale trápí je jen to, zda jim nenavlhlo kafe a marmeláda. Pak jim vlna přišplouchne divadlo, oni udělají čau starému domovu a v klidu přesídlí do nového. Takhle lehce bych chtěla umět žít, žádné strachy, jen přijmout to, co je tady a teď :-)
"Zabil jsem Rekvizitárnu!"
"A učeš si trochu ofinu, protože se na tebe rád dívám, když jsi krásná."
Moc jsem se bavila. A Šňupálek je můj velký vzor!

LenkaK666
22.08.2018 5 z 5

Miluji knihy o mumincích! Ačkoli by to člověk zpočátku neřekl, je v nich plno moudrosti, kterou oceňuji až teď, v dospělosti ❤.

Ran
21.06.2018 5 z 5

Knížka se mi líbila a u každé stránky jsem se nemohla dočkat co se bude dít dál.

Hilda_
08.04.2018 5 z 5

Z knihy mě zaujal následující úryvek. Jde o reakci myšky na povodeň způsobenou aktivní sopkou. Za všechno vždycky může mládež! :D

„Za maminčiných časů se něco podobného nikdy nestalo. Nikdy by to nikdo nedovolil. Teď jsou ovšem jiné časy a mládež je neukázněná.“

silvara
28.02.2018 5 z 5

Napínavé čtení plné laskavého humoru...přesně jak si pamatuji z dětských let :) Nejlepší na mumíncích je fakt, že ať se stane cokoliv, vždy ví, že vše dobře dopadne. A Šňupálka a jeho odpor k zákazům a příkazům lze jen obdivovat. Zkrátka je příjemné zjistit, že ani po letech se mumínci nezměnili, že jsou stále stejně úžasní.

mot33
17.02.2018 4 z 5

Může být opravdu léto tak bláznivé,a dáse opravdu zahrát na prknech divadla takový náročný kus.Super.

Devil-Ivet
25.12.2017 5 z 5

Toto léto bylo opravdu bláznivé. Rozveselí snad každého a dobrodružství prožívá spolu s muminkama :)

MOu598
28.04.2017 5 z 5

Miluji Mumínky - více v komentáři u autorky.
Milá knížka, humorná, laskavá.
Citát:
"Divadlo je nejdůležitější na světě, protože lidem předvádí, jací by mohli být, čím touží být, ale nemají k tomu odvahu, a jací jsou."

marmota-b
20.03.2014 5 z 5

Další z těch dobrodružnějších muminků, tentokrát i s divadelním tématem. Vždycky jsem měla ráda Šňupálka a Malou Miu a tady jsou spolu, takže jsem vždycky byla moc spokojená... Je v tom navíc, jak už je to tak u Tove Janssonové obvyklé, spousta podivuhodných, skvěle popsaných situací a postav. Když se snažím vybrat nejoblíbenější, seznávám, že to nejde.

Marčullkas
31.01.2014 4 z 5

Jako dítě jsem Muminky zbožňovala a patří mezi první knížky, které jsem jako dítě přečetla:) ráda vzpomínám

Mikiem
10.02.2012

Líbila se v dětství sem ji četla dokola:o)

Addie
01.04.2011 3 z 5

Osobně mám radši Čarodějův klobouk, ale náklonnost k muminkům zkrátka nelze potlačovat.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5