Muka obraznosti

Muka obraznosti https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47520/bmid_muka-obraznosti-Hok-47520.jpg 4 154 8

Román o problémech právě dostudovaného inženýra chemie nastupujícího do prvního zaměstnání, jehož představy a plány se střetávají s tvrdou životní realitou. Román se odehrává v 80.letech 20.století a jeho hrdina se dostává neustále do rozporu nejen se svými spolupracovníky, ale i se svými láskami. Je náruživý čtenář, snílek, který si podle literárních modelů vysnil pracovní a milostné úspěchy a je zaskočen tím, že realita je úlně jiná...... celý text

freejazz
03.04.2022 5 z 5

moja maturitná téma zo slovenčiny:)

boticelli
18.02.2021 4 z 5

Sice spíše letní čtení k vodě ale různé vztahové a víceméně milostné peripetie zúčastněných postav se četly velice dobře. Dlouhá dvacátá kapitola byl úplný čtenářský zážitek a můj osobní vrchol celého románu!

SSTknihy
07.11.2018 4 z 5

Román o konfrontaci snu a skutečnosti. Marek nastupuje jako mladý inženýr chemie do svého prvního zaměstnání, jenomže jeho nadšení, elán a ambice žijí spíš v jeho bujných představách, ovlivněných romantickou četbou, než v reálném přístupu. Zmítán v mukách obraznosti se sice ve svých představách stává úspěšným hrdinou v práci i v ženské náruči, realita je ale katastrofální a Marek musí urazit ještě dlouhou cestu, než najde sám sebe a zjistí, co chce doopravdy v životě dělat.
Velmi autobiografický román. Zajímavé je i filmové zpracování z roku 1990 s Jiřím Pomeje a Dášou Bláhovou

Dandulka
02.07.2017 5 z 5

Přečetla jsem ji před časem, ale byla opět výborná. Jako asi všechny Páralovy knihy. Aspoň pro mě.

Jája92
23.02.2017 4 z 5

Mohlo by se zdát, že kniha bude zastaralá a nepříliš poutavá, ale opak je pravdou. Bylo zajímavé sledovat vývoj a životní peripetie hlavního hrdiny. Velmi pěkně zpracované :-)

Pajina68
14.07.2016 5 z 5

Moc pěkná knížka.

jprst
19.11.2011 4 z 5

Když jsem četl tuto Páralovu knihu, měl jsem pocit, že jsme s jejím hrdinou dělali ve stejné fabrice. Podobné iluze, podobné problémy, je prostě vidět, že tohle autorovi nikdo nevyprávěl, ale že to autor skutečně zažil a navíc to dokázal poutavě literárně zpracovat.

WEIL
16.08.2011 2 z 5

Jedna z nejprodávanějších knih autora.

Zjevné autobiografické rysy, kdy po škole nastoupil do chemičky, a taky psal a četl.