Muka obraznosti

od:


KoupitKoupit eknihu

Román o problémech právě dostudovaného inženýra chemie nastupujícího do prvního zaměstnání, jehož představy a plány se střetávají s tvrdou životní realitou. Román se odehrává v 80.letech 20.století a jeho hrdina se dostává neustále do rozporu nejen se svými spolupracovníky, ale i se svými láskami. Je náruživý čtenář, snílek, který si podle literárních modelů vysnil pracovní a milostné úspěchy a je zaskočen tím, že realita je úlně jiná......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47520/muka-obraznosti-47520.jpg 3.7105
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Český klub, Šimon & Šimon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
SSTknihy
07.11.2018

Román o konfrontaci snu a skutečnosti. Marek nastupuje jako mladý inženýr chemie do svého prvního zaměstnání, jenomže jeho nadšení, elán a ambice žijí spíš v jeho bujných představách, ovlivněných romantickou četbou, než v reálném přístupu. Zmítán v mukách obraznosti se sice ve svých představách stává úspěšným hrdinou v práci i v ženské náruči, realita je ale katastrofální a Marek musí urazit ještě dlouhou cestu, než najde sám sebe a zjistí, co chce doopravdy v životě dělat.
Velmi autobiografický román. Zajímavé je i filmové zpracování z roku 1990 s Jiřím Pomeje a Dášou Bláhovou

Dandulka
02.07.2017

Přečetla jsem ji před časem, ale byla opět výborná. Jako asi všechny Páralovy knihy. Aspoň pro mě.

Jája92
23.02.2017

Mohlo by se zdát, že kniha bude zastaralá a nepříliš poutavá, ale opak je pravdou. Bylo zajímavé sledovat vývoj a životní peripetie hlavního hrdiny. Velmi pěkně zpracované :-)

Pajina68
14.07.2016

Moc pěkná knížka.

fialka voňavá
07.06.2013

Mladý inženýr Marek nastupuje na novou životní dráhu v Liberci v závodu Primatex. Zamiluje se do své vedoucí Ziny Zachové, ta však má pletky s Arnoštem Titelbachem, náměstkem. Marek se dá dohromady se Zinou, ale jejich přátelství netrvá dlouho. Marek se zaplétá ještě s mladšími děvčaty a Zina, když to zjistí, tak se znovu dává dohromady s Arnoštem a Marka v celé továrně znemožní. Marek odchází na jiné místo.

jprst
19.11.2011

Když jsem četl tuto Páralovu knihu, měl jsem pocit, že jsme s jejím hrdinou dělali ve stejné fabrice. Podobné iluze, podobné problémy, je prostě vidět, že tohle autorovi nikdo nevyprávěl, ale že to autor skutečně zažil a navíc to dokázal poutavě literárně zpracovat.

WEIL
16.08.2011

Jedna z nejprodávanějších knih autora.

Zjevné autobiografické rysy, kdy po škole nastoupil do chemičky, a taky psal a četl.