Muka obraznosti

Román o problémech právě dostudovaného inženýra chemie nastupujícího do prvního zaměstnání, jehož představy a plány se střetávají s tvrdou životní realitou. Román se odehrává v 80.letech 20.století a jeho hrdina se dostává neustále do rozporu nejen se svými spolupracovníky, ale i se svými láskami. Je náruživý čtenář, snílek, který si podle literárních modelů vysnil pracovní a milostné úspěchy a je zaskočen tím, že realita je úlně jiná......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47520/muka-obraznosti-47520.jpg 3.7101
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Český klub, Šimon & Šimon

Dandulka
02.07.2017

Přečetla jsem ji před časem, ale byla opět výborná. Jako asi všechny Páralovy knihy. Aspoň pro mě.

Jája92
23.02.2017

Mohlo by se zdát, že kniha bude zastaralá a nepříliš poutavá, ale opak je pravdou. Bylo zajímavé sledovat vývoj a životní peripetie hlavního hrdiny. Velmi pěkně zpracované :-)

Pajina68
14.07.2016

Moc pěkná knížka.

fialka voňavá
07.06.2013

Mladý inženýr Marek nastupuje na novou životní dráhu v Liberci v závodu Primatex. Zamiluje se do své vedoucí Ziny Zachové, ta však má pletky s Arnoštem Titelbachem, náměstkem. Marek se dá dohromady se Zinou, ale jejich přátelství netrvá dlouho. Marek se zaplétá ještě s mladšími děvčaty a Zina, když to zjistí, tak se znovu dává dohromady s Arnoštem a Marka v celé továrně znemožní. Marek odchází na jiné místo.

jprst
19.11.2011

Když jsem četl tuto Páralovu knihu, měl jsem pocit, že jsme s jejím hrdinou dělali ve stejné fabrice. Podobné iluze, podobné problémy, je prostě vidět, že tohle autorovi nikdo nevyprávěl, ale že to autor skutečně zažil a navíc to dokázal poutavě literárně zpracovat.

WEIL
16.08.2011

Jedna z nejprodávanějších knih autora.

Zjevné autobiografické rysy, kdy po škole nastoupil do chemičky, a taky psal a četl.