Můj život s Joy

Poutavé vyprávění Georga Adamsona o manželce a spolupracovnici, zajímavé ženě a silné osobnosti.

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/7921/muj-zivot-s-joy-7921.jpg 4.516
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Panorama

My Pride and Joy (1986)

Kniha Můj život s Joy

triatlet

Podobně jako Můj život se lvy čtivá kniha, která zachycuje životní osudy manželů Adamsonových.

"Mrtví nejsou pod zemí
jsou ve stromech, které šumí,
jsou v lesích, které vzdychají,
jsou ve vodě, která bublá.
Nejsou mrtvi.
Když moji předkové mluví o Stvořiteli, říkají,
je s námi. Spíme s ním. Lovíme s ním.
Tančíme s ním." (Francis NNagenda)

Renike
28.08.2017

Knižka stejně hezká jako předešlá, ale autor hodně opakuje již napsané události známé z knihy Můj život se lvy, proto dávám menší hodnocení.

Briv
15.07.2017

Mám za sebou přečtené dvě knihy od Joy Adamsonové a pak jsem zjistila, že psal i George Adamson.
Konečně na ni přišla řada a jsem ráda, že jsem se do ní pustila. Je sice znát, že ji píše člověk, který není spisovatel, ale byl to příjemný zážitek, číst občas trochu kostrbaté odstavce i příhody. Z celé knihy je totiž patrné, že George pro Afriku opravdu žil a ze srdce ji miloval. Věřím, že kdybych četla knihu podruhé objevím spoustu dalších věcí, které mi u prvního čtení zůstaly skryty.
Bylo pěkné, že i vztah s Joy, který určitě nebyl právě jednoduchý, tak popisuje citlivě.
Určitě si přečtu u další díl.

Pest
03.11.2014

Dobrá kniha pro milovníky africké fauny, naučná pro ty, co se o ní chtějí něco dovědět a varující pro všechny zabředlé v konzumním globalismu. Co s tím, když lidstvo metastázuje nevyléčitelností a pro život na planetě Země je vědomě zhoubným tvorem. Doporučuji knihu číst mezi řádky.

tsal
20.08.2011

Pan Adamson vedl neskutečně zajímavý život a obzvláště jeho druhá polovina rozhodně stála za zaznamenání. Jeho láska k africké divočině a ke lvům dokáže rozechvět srdce čtenářů a vzbudit v nich touhu ihned se vydat do Afriky a spatřit to vše na vlastní oči, také nějak přispět k zachování toho, zač on s takovým odhodláním a lví silou bojoval.
Bohužel však není spisovatel. Jeho trochu neohrabaný styl psaní, v němž často utíká od jednoho tématu k druhému či předbíhá událostem, sice přidává na autenticitě jeho prožitků, ale občas způsobuje, že jsem měla trochu potíže se zorientovat.

George Adamson
anglická, 1906 - 1989