Můj život aneb o mých experimentech s pravdou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Móhandás Karamčand Gándhí (1869–1948), všeobecně známý pod symbolickým jménem Mahátma (Velký Duch), je dodnes inspirativní osobností, jehož autobiografie si právem zasluhuje pozornosti čtenářů. To, co Gándhího text přesahuje, je usilování o pravdivý a smysluplný život. Každý zájemce o téma v něm může najít, co ho zaujme a motivuje: pro mnohé jsou to už jen de facto „donquijotské“ životní hodnoty, které však Gándhí v neuvěřitelné míře aktivně realizoval, a přitom byly vedeny jeho pokorou a skromností, ale i cílevědomostí vzhledem ke službě vlastnímu národu a ve vztahu k sobě samému....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/272996/muj-zivot-aneb-o-mych-experimentech-Apg-272996.jpg 4.54
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, ALMI
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Můj život aneb o mých experimentech s pravdou

Freeman
22. ledna

Velice inspirativní kniha s náhledem do nitra naprosto výjimečné osobnosti, jakou pan Gándhí bezesporu byl. Bylo fascinující číst o jeho vnitřních motivech a postupném formování názorů (hledání pravdy) v mnoha oblastech jeho zájmů.

Co mě kromě jiného zaujalo, byly jeho názory na jídlo a experimenty s ním. Ty ve mně podnítily chuť vyzkoušet věci, které by mě do té doby asi ani nenapadly.

Kniha je psána nad očekávání čtivě. Jen jsem si občas opravdu nedokázal zapamatovat některá dlouhá indická jména či použité výrazy. Naopak některá indická slovíčka mi utkvěla v hlavě do teď - Ahinsa, Brahmačárin, Satjágraha. Jediné, co pro mě bylo vysloveně nezáživné, byly pasáže o gudžáraštině a dalších jazycích. Naštěstí jich zase moc nebylo. A indický místopis mi také dělal trochu problémy. Ale později, a hlavně ze zvídavosti, jsem si otevřel mapy, abych měl přehled alespoň o těch nejvíce zmiňovaných oblastech, kde Mahátma působil.

Štítky

osobnosti politici literatura faktu politika

Autor a jeho další knihy

Mahátma Gándhí
indická, 1869 - 1948

všech 9 knih autora

Kniha Můj život aneb o mých experimentech s pravdou je v

Právě čtených4x
Přečtených5x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených1x
Knihotéce5x
Chystám se číst25x
Chci si koupit8x