Můj vysvlečenej deník

Můj vysvlečenej deník https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30546/bmid_muj-vysvlecenej-denik-MvG-30546.jpg 4 251 47

Je příjemný objevovat sex — dokud do pokoje nevtrhne táta. Je opojný vychutnávat si první velkou lásku — dokud neskončí nešťastně. Je užitečný mít kámoše, kterej ti vždycky rád ubalí špeka — dokud se ti nerozjedou depky. Je vzrušující pohrávat si s myšlenkou, jestli by nebylo lepší nebejt — dokud si tě nevezmou do parády doktoři. Je skvělý mít kámošku, který můžeš všechno říct — dokud tě nepodrazí. A je úžasný mít svoje velký tajemství — dokud se kolem tebe neprojde smrt.... celý text

knihovna1
27.07.2022 5 z 5

Mně se kniha líbila jako rodiči a dokázala jsem se vžít do mladých a zavzpomínat na své mládí. Při čtení se mládne. Kniha je svižná a čtivá. Líbil se mi i film natočený dle knihy. Měl brilantní obsazení, scénář a režii.

Hanncha
06.05.2022 3 z 5

Žánr dívčího románu to splnilo na jedničku. S Johanou jsem občas soucítila a občas jsem jí měla plné zuby, ale pro dospívající je to skvělá četba.
Akorát mě trochu mrzel ten humbuk, který se poté kolem knihy strhnul, částečně kvůli filmu ale hlavně kvůli identitě spisovatele/spisovatelky.
Ale to knihu "zkazí" jen když se po tom člověk pídí.

Nepídit, číst, užívat!

Jája92
24.04.2021 3 z 5

Kniha psaná formou deníku bez příkras od sedmnáctileté studentky Johany popisující svůj pestrý život. Kniha jako taková se mi líbila, ale přišlo mi, že to občas bylo až moc nakombinované.

hellena1523
03.01.2020 2 z 5

Neurazí, nenadchne. Nebylo to tak hloupé, jak jsem čekala, ale faktem je, že jsem čekala, že to bude totální odpad...

Daxania
18.02.2019 4 z 5

Jakoby takhle... Asi si nemusíme hrát na to, že je tohle kdoví jak kvalitní četba. Knižku jsem si pořídila až po té, co jsem viděla film, který se mi líbil. Měla jsem období, kdy jsem se snažila zjistit o autorce a celém příběhu vzniky knihu víc, a kdesi jsem narazila na prohlášení, že Johana Rubínová vůbec neexistuje, doopravdy knihu napsal úplně někdo jiný (snad nějaký chlap..?) a že to je celé "jen jako." Nevím a je mi to celkem jedno. Kniha se četla hezky a věřím, že to psala náctiletá holka. Na dva, tři večery super záležitost. :)

IvonaK
25.07.2018 5 z 5

Velmi napínavý a nepředvídatelná knížka i s poentou. A kdo si stěžuje že je to nenáročné čtení, tak ať si přečte nějakou středověkou literaturu a možná pak názor změní. Já jsem od této knihy očekávala, že si tam mladá dívka bude vypisovat své milence, ale nakonec realita byla úplně někde jinde. :-)

Lorej
05.05.2018 4 z 5

Zajímavá knížka, ale něco mi tam chybělo. Ale na druhou stranu obdivuji autorku, že svůj deník vydala a nevadí ji, že ho čtou desítky, stovky lidí.

Nessa
20.04.2018 3 z 5

Knihu jsem četla už dáávno. Ale furt si ji pamatuju. V době, kdy jsem ji četla byla fajn. :) Zajímavý příběh, který dokáže i překvapit.
Není to náročná kniha. Hodí se spíš jako oddechovka u které nemusíte přemyšlet. :)

Anna 13
17.03.2018 5 z 5

Obdiv! :O

Jedním slovem: WOW!!!

Johana je nejen nesmírně talentovaná, ale také neobyčejně odvážná... Aby ji všichni takto poznali, se vším všudy, s veškerou možnou dávkou intimity a s takovou upřímností - to chtělo velkou kuráž!

Každopádně ukázala svůj život se vším všudy. V jejím příběhu se kromě literární pravdy objevuje i ta skutečná... Píše vtipně, originálně a tak jak jí to jde z hlavy do pera... Ničemu se nebrání, umí přiostřit, čtenáře zaujmout a ohromuje každou kapitolou...
Její kniha je puberťácky vtipná, ale i smutná a depresivní.

Jsem nadšená z této talentované mladé dívky, která se přiblížila mnoha čtenářkám a my si ji i přes její rebelství, drsnou upřímnost a vulgárnost prostě oblíbily...

Má tahle holka před národem vůbec ještě nějaké tajemství?

JointlieKat94
04.10.2017 4 z 5

No, knihu jsem četla znovu díky knižní výzvě, ze začátku jsem se nutila ke čtení.. po několik stránkách jsem knihu nespustila, a tím pádem dočetla asi za 3 hodinky. :) zajímavý děj, napínavý a konečný rozuzlení bylo taky fajn. A jak první, tak poslední věta se mi líbila :)

LilianVanRose
28.08.2017 5 z 5

Miluji, mohu ji číst stále dokola! Tenhle typ ,,deníků,, mne prostě baví!

Ivuska97
15.08.2017 5 z 5

Tuhle knihu bych mohla číst každé léto a vůbec by mi to nevadilo :) 5*

Aleh
24.06.2017 4 z 5

Můj vysvlečenej deník jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě. A také jsem se chtěla seznámit s mladou českou spisovatelkou Johanou Rubínovou. Ve svém autobiografickém deníku odkrývá nejen bezstarostný život sedmnáctileté slečny a jejich přátel, známých a spolužáků, ale je tady toho mnohem víc. Její matka zemřela, když byly Johaně pouhé 2 roky. Johana žije s otcem a macechou. Ale ráda by se toho dozvěděla o životě a smrti své matky více.Začíná pátrat a přicházejí pochyby...

misulef
13.10.2016 4 z 5

Od slibného začátku, přes velmi dobrý prostředek, až ke slabšímu konci: tak jsem průběh čtení vnímala já. Díky nenáročnosti vyprávění se mi podařilo neuvěřitelně rychle začíst se a trvalo jen pár dní, než jsem knížku měla za sebou. Rozhodně to vnímám jako skvělou oddechovku a nebýt toho - na můj vkus - nepřirozeně napsaného závěru, dala bych pět hvězdiček.

terik20893
09.09.2016

Ale to nepsala Jolana ale ta holka co jí hraje

Miru
13.03.2016 4 z 5

Teenager už sice nejsem, ale přesto pro mě příjemný čtení. Je to prostě ze života. I na film, kterej se až překvapivě přesně drží knižní předlohy, se vždycky ráda mrknu. Že by nostalgie? ☺

kalinkacz
25.01.2016 3 z 5

Já sama jsem příznivec spíše světových autorů, ale když jste ve věku, který se s autorkou této knihy ztotožňuje, tak jí jistě přijdete na chuť! Kniha je plná obyčejných, trapných i nevšedních situacích, které sice mnozí z nás již zažili, ale pokud je vidíme na papíře, tak nám přijdou ještě zábavnější, než kdy dřív! Kniha je psaná s nadhledem a nadsázkou, která všechny mladé čtenářky pobaví i rozesmutní ....

adevis
31.10.2015 5 z 5

Kniha zdobí mou knihovnu už několik let. Moc ráda se k ní vracím, v nejbližších dnech se chystám asi na desáté čtení. Skvělá oddechovka, doporučuji :-)

rubicka
04.06.2015 4 z 5

Opravdu velké překvapení. Skvělá atmosféra, jazyk i struktura.

kxrolinx0567
18.04.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla během pár dní a během toho léta ji přečetla ještě dvakrát. A několikrát se k ní vrátila, protože mě pořád baví.