Můj (téměř) dokonalý život

Můj (téměř) dokonalý život https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341271/bmid_muj-temer-dokonaly-zivot-WW9-341271.jpg 4 149 42

Katie Brennerová vede na první pohled dokonalý život. Bydlí v Londýně, má skvělou práci a senzační fotky na Instagramu. Ale popravdě bydlí v podnájmu v malinké místnůstce, do níž se nevejde ani šatník, má špatně placenou administrativní práci s dlouhým dojížděním a život, který předvádí na Instagramu, jejímu tak zcela neodpovídá. Ale jednou se jí přece sny musí splnit! Jenomže i ten její ne úplně dokonalý život vezme za své, když ji její šéfová Deméter, která má podle Katie všechno, po čem sama touží, vyhodí z práce. Všechny naděje se Katie rozplynou. Musí se vrátit do Somersetu ke svému tátovi, který hodlá založit luxusní kemp. A právě do něj přijede na dovolenou Deméter s celou svou rodinou a Katie s údivem zjistí, že ani její život není ideální. A ještě je tu pohledný Alex, který se o Katie velmi zajímá…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , BB art

My Not So Perfect Life , 2017

medlovice
medlovice
14.10.2023 4 z 5

Krásná obálka. Prostě bych se nemusela rozhodovat, jestli chci žít tady, kde suchá tráva lechtá lýtka a pokřik ptáků mě ráno budí nebo žít v Londýně kde všechno studí.

Petra-1
Petra-1
16.07.2023 3 z 5

Nikdo nežije dokonalý život. Taková milá oddechovka. Pro mě byla ale zatím nejslabší od autorky. Chyběl mi v ní humor.

Maanna
Maanna
14.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Knihu jsem četla v originále v rámci údržby angličtiny a bylo mi trochu jasné, že prostředí reklamní agentury spojené s kempem, kde mají hosté připravenou zábavu na každou minutu, nebude úplně můj šálek kávy, protože je asi tak světelný rok od mého života a preferencí, ale s tím jsem dopředu počítala. Za pozitiva pokládám ústřední myšlenku, že ne vše musí být ve skutečnosti tak ideální, jak to na první pohled vypadá, a že nemít úplně ideální život je vlastně normální. Také se mi celkem líbila zápletka spiknutí proti Deméter. Zbytek ale považuji za o dost slabší. Kniha má být vtipná, ale mě v reálu pobavila jen situace se sendvičem, o který musela hrdinka bojovat. Jinak to bylo příliš na sílu. Postavy byly trochu neživotné, pro mě často spíš karikatury reálných lidí a jejich jednání často postrádalo logiku. Nejvíc jsem trpěla, když hrdinka tajila rodině, že přišla v Londýně o práci - otec se nikdy s jejím odchodem do velkoměsta úplně nesmířil, přál si, aby se vrátila, a dokonce pro ni měl placenou práci, ale Katie se z nějakého nepochopitelného důvodu obává, že by ho ranila, kdyby mu řekla pravdu. Proto radši konstruuje nesmyslné výmluvy - opravdu by někdo uvěřil, že ani ne po roce práce ve firmě dostala volno na půl roku? Třicátník se rozhodne, že se chce v životě usadit - ale to neznamená, že založí rodinu a přestane cestovat po světě, ne, on se přestěhuje na jiný kontinent, aby tam budoval vztah s otcem, s nímž nikdy nevycházel... Tyhle zápletky pro mne byly utrpením.

Charmedka
Charmedka
25.02.2022 4 z 5

Tuhle knihu jsem si zamilovala od první stránky. Hlavní hrdinka je teda praštěná a příběh a některé scény už lehce přitažené za vlasy, ale zaručuji, že se rozhodně budete bavit. Spousta humoru a trapasů, které může přinést anglický venkov, zároveň nádherná příroda a klid.

Nechybí romantická linka, která je příjemná, nevtíravá. Charaktery postav jsou skvěle vykreslené, každá postava má svoji osobnost, svůj život a svoje problémy. Kniha krásně ukazuje, že ne vše je takové, jak se může zdát a že i člověk, který má peníze, rodinu a vypadá to idylicky, se může trápit.

Vendula39
Vendula39
12.09.2021 5 z 5

Každý z nás sní o "onom" dokonalém životě, ale málokdo ho ve skutečnosti opravdu žije. V dnešní době na sociálních sítí může vše vypadat jako realita, ale mnohdy to tak vskutku není (jedná se i o Katiin případ). I když Deméter nebyla nijak přátelská, tak musím přznat že kolektiv uměla vést velice dobře a následná spolupráce s Kate oběma jenom prospěla. Nejlépe byly popsány chvíle odplaty, neštěstí ale i radosti. Pokud nemáte zrovna co číst, tak neuděláte určitě chybu, když se dotknete téhle knihy. A Alex se jevil jako milý chlápek, a tu projížďku na kole bych si s ním klidně v zimě dala.

Dietwithstyle
Dietwithstyle
28.07.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Kinselly, moc dobře se četla. Kromě příběhů jednotlivých hrdinek miluju i ty zápletky a záhady z pracovního prostředí, to umí Kinsella prostě výborně.

Peetullka
Peetullka
27.06.2021 3 z 5

Odpočinková kniha o tom, že všechno nemusí být tak jak si myslíme.

Comelye
Comelye
31.05.2021 4 z 5

Tak Sophie asi nikdy nezklame, další skvělá odpočinková kniha.

pip11
pip11
17.01.2021 5 z 5

Moc příjemná kniha, ve které je dobře vyobrazený život v Londýně vs. na venkově v kouzelném Somersetu. Původně jsem si myslela, že se budu s knihou trápit, opak je však pravdou. Jde o poutavé a místy velmi zábavné čtení (občas k popukání). Velmi jsem si to užila a jsem ráda, že jsem po ni sáhla. Je to má nejoblíbenější kniha od Sophie, co jsem četla.

Surikata369
Surikata369
09.01.2021

Tuto knihu nehodnotím, protože jsem nedočetla ani do půlky, nějak mi nesedla, ač jsem měla chuť na lehčí žánr...

keiko33
keiko33
23.12.2020 5 z 5

Uz dlhsie som necitali nic od autorky. Mam rada jej tvorbu a znova nesklamala. Chvilu trvalo, kym sa to rozbehlo, no potom to bola jazda. Ako vzdy to bolo vtipne, hlavna hrdinka bola trocha "prastena", a jej zivot ako na hojdacke. Pobyt Demeter v campe nemal chybu, strasne som sa bavila. Vlastne postava Demeter bola v tomto pribehu fakt top. Dokonca trochu zatienila Katie, ale vobec mi to neprekazalo. Tak trochu mi pribeh pripomenul Diabol nosi pradu. Az na to, ze Demeter bola zabavnejsia a ludskejsia, ako Miranda. Autorka tu pekne vystihla, ze pod pozlatkom sa nemusi skryvat, vzdy to co na prvy pohlad vidime a ze nie vzdy co zavidime tym druhym, je vlastne na zavidenie. Nakoniec by sme prisli na to, ze oproti tej osobe sa mame vlastne lepsie. Co z toho, ked ma niekto peniaze, ako napriklad Alex, ked ma rodinu nanic, ci Demeter a jej rodinna situacia. Tento pribeh nebol len vtipny a super napisany, ale mal aj kopu hlbsich myslienok. Niekomu styl autorky sadne, niekomu nie. No za mna tato kniha top od autorky. O kusok preskocila seriu shopaholic. Ak sa chcete pobavit, odreagovat a oddychnut si pri nenarocnej knihe, urcite odporucam precitat.

Laf
Laf
09.12.2020 4 z 5

Výborná odpočinková kniha. Sice první část se trochu vlekla, ale pak se to otočilo a začalo to být zajímavější. Nechybí ani humorné momenty. Ke konci jsem byla trochu překvapená. Chvilku to vypadalo, že se happy endu nedočkám, ale naštěstí i ten autorka zvládla, takže jsem si oddychla. Rozhodně to za přečtení stojí :)

LenkaVrbatova
LenkaVrbatova
26.07.2020 4 z 5

I takovéhle knihy člověk občas potřebuje - nic náročného, kdy od začátku víte, že to dobře dopadne. Bavilo mě propojení Londýna a farmářského venkova, charaktery postav a vztahy mezi nimi.
Vřele doporučuji, ideální čtení na teplé letní večery.

lenka7348
lenka7348
26.07.2020 5 z 5

Jakože ano, člověk od začátku ví, jak to skončí. Ano, konec je sladký jako sklenice plná medu, ale to je prostě Sophie Kinsella.
Její knihy jsou čtivé, plné zvratů, a já je zbožňuji. Rozhodně doporučuji všem, kteří si chtějí u knihy odpočinout. :-)

Kekik
Kekik
19.07.2020 3 z 5

Milý, odpočinkový příběh, který má trochu hlubší poslání. Ne vždy je vše tak, jak si myslíme.
Na Anstersovu farmu bych se hned rozjela a s chutí zde strávila několik týdnů, měsíců, roků...
V knize mě zaujal citát: "Uchopte budoucnost do vlastních rukou. Splňte si své sny. Život je jako omalovánky a vy máte všechny pastelky."

Simstr
Simstr
08.06.2020 4 z 5

Čtení na léto, přesně víte co se stane a jak to všechno skončí :-) Občas je to potřeba. Víkendovka na chatu !!!

HoneyMM
HoneyMM
19.02.2020 3 z 5

Klasická oddychovka od Sophie... Tyhle příběhy mám od ní ráda. Pro dnešní dobu je v ní i pravdivé to,že jak se prezentuješ on-line ještě neznamená,jak ve skutečnosti žiješ.

Kniha2006
Kniha2006
11.12.2019 5 z 5

(Téměř) dokonalý příběh. Deméter a Katii obdivuji a ten konec kniha s Alexem byl dojemný. A Katiina "jóga"?dokonalé.
Úžasná kniha

SBH
SBH
07.11.2019 5 z 5

Dávám plný počet. Kinsella je moje oblíbená autorka a odpustila bych jí leccos. A v tomto díle jsem nemusela přimhouřit oko ani na vteřinku. Katie je báječná, nejvíc si cením, jak je především sama k sobě upřímná. Ano, dělá blbosti, ovšem z pochopitelných důvodů a nenamlouvá si, že to je něco jiného.
Další plusy - nejedná se o milostný příběh, nýbrž o dozrávání sebevědomí a nalezení (či potvrzení) toho, o co hrdince vlastně jde (a není to charismatický muž).
Všechny postavy díla mají své dobré i špatné stránky, padouši nejsou jednoznační, ovšem dobráci taky ne. To se mi moc líbilo. A hlavně to bylo vtipné. Nad lekcemi "jógy" pro Deméter jsem se smála, až mi tekly slzy. Rozhodně doporučuju.

Samema
Samema
02.10.2019 4 z 5

Čtení na léto...oddychová lehká knížka se zajímavou zápletkou a nic víc by v ní nehledala....