Můj táta byl : cenzurováno

Můj táta byl : cenzurováno https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51002/muj-tata-byl-cenzuro-51002.jpg 5 18 5

Ivan Hlinka byl nejen legendárním hokejistou a trenérem, ale také synem, otcem, bratrem, kamarádem a obyčejným chlapem. A z těchto pohledů ho čtenářům přibližuje vzpomínková kniha jeho syna, Ivana Hlinky. Proč vůbec vznikla tahle knížka? Protože můj táta byl Ivan Hlinka a protože bych rád upřímně, bez zábran a s velkou dávkou citu na tátu zavzpomínal svým pohledem. Jsem hrdý na to, že jsem to mohl být já, kdo je jeho synem, a myslím, že si zaslouží, abych mu za to v téhle knížce moc poděkoval. Rád bych ji věnoval svým dětem, aby věděly, čí krev v sobě mají, a že na svého dědu mohou být pyšné. V průběhu mého psaní jsem některé kapitoly postupně prezentoval na internetových stránkách. V lednu 2006 byl můj nakladatel upozorněn patentovým zástupcem Liběny Hlinkové Reindlové, že jméno Ivan Hlinka, tedy i mé vlastní, je chráněno ochrannou známkou, jejíž majitelkou je právě Liběna Hlinková, a případné vydání knihy, jejíž název by toto jméno obsahoval, by bylo porušením zákona a neoprávněným zásahem do jejích práv. "Žádáme Vás proto, abyste od svého úmyslu ustoupil," píše v závěru. "V opačném případě je moje klientka připravena hájit svá práva všemi zákonnými prostředky a domáhat se svých zákonných nároků." Domnívám se, že jde o zcela absurdní zákaz - aby syn nesměl napsat, kdo byl jeho otec, ale nemůžu vystavovat nakladatele výše popsaným hrozbám. Z tohoto důvodu se moje knížka jmenuje tak, jak se jmenuje. Doufám, že se Vám moje vzpomínání bude líbit. Ivan Hlinka mladší... celý text

MíšaS.
06.07.2022 5 z 5

Kniha se mi četla těžce, dodnes si pamatuji, jak jsem slyšela v TN na Nově, že měl autonehodu... Skvělý pohled na legendu očima syna.

Kučí84
09.01.2021 5 z 5

Skvely pohled na legendu ceskyho hokeje jako na hrace,trenera a hlavne i normalniho cloveka. Zaroven desive, co lidi dokazou udelat pro svuj vlastni prospech...

henstridge
03.10.2019 4 z 5

Nejde pouze o vzpomínání Ivan Hlinky ml., ten napsal pouze první kapitolu, dále tam píší také skuteční přátelé (se kterými se stýkal i v soukromí) Ivana Hlinky st., kteří jej provázeli celým životem, najdeme tam i příspěvek jeho matky (je obzvláště smutné, když rodiče přežijí své děti) a také vzpomínání Jiřího Švejdy, což byl nejen vydavatel této knihy, ale také blízký přítel (a Litvínovák) Ivana Hlinky st. - pokud chcete nahlédnout do života naší hokejové legendy, je tato útlá knížka asi nejlepší a nejvěrohodnější zdroj informací.

kika 13
07.10.2014 3 z 5

Vnímám knížku rozporuplně.Asi jsem i ovlivněna médiem kde se prezentovala články Liběna Hlinková.

MildeZ
24.07.2013 5 z 5

Kniha, která si na nic nehraje či jak to říci lépe - napsáno očima syna, který miloval svého otce.

životopisy, biografie sport paměti, memoáry lední hokej sportovci čeští sportovci hokejisté otcové a synové

Autorovy knížky

Ivan Hlinka