Můj syn není Rain Man

Můj syn není Rain Man https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387611/bmid_muj-syn-neni-rain-man-L6V-387611.jpg 4 47 9

John Williams cítil, že je něco jinak, že nejsou jako jiná dvojice otec a syn. Jejich svět byl prostě jiný, a ani oni, ani jejich rodina nevěděli proč. Dlouhou dobu jim dokonce i lékaři tvrdili, že je všechno v pořádku, jenže se mýlili. U Johnova syna byl později diagnostikován autismus a spastická diplegie a teprve tehdy začaly přicházet odpovědi. Toto je příběh jednoho otce a jednoho syna, kteří se vzájemně učí žít své životy, příběh kde nechybí radost, láska, legrace a touha být součástí společnosti.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Příběhy
Vydáno: , Edika

My Son's Not Rainman , 2015

Jurajovamaka
17.03.2023 5 z 5

Životný príbeh o chlapcovi s autizmom a jeho otcovi, ktorý sa o chlapca stará...svoje postrehy, myšlienky, obavy, trápenie i radosť zhrnul a vypovedal v tejto zaujímavej knihe...
Veľmi dobre spracovaná kniha...ak ste rodič dieťaťa s autizmom, prípadne len máte chuť rozšíriť si svoj obzor v tejto oblasti, určite po nej siahnite... nájdete v nej veľa zaujímavých postrehov a povzbudivých myšlienok....
Jazyk: český

čef
12.08.2021 5 z 5

Díky této knížce jsem možno o trochu blíže k pochopení, co znamená péče o dítě postižené autismem. Autor to zažil z první ruky a proto je jeho kniha především tak účinná zvláště, když používá cestu humoru. Není to čtení na chvíle pohody, popisy chování postiženého dítěte asi příliš nejsou pro citlivé povahy. Doufám, že se oběma hrdinům vede stále dobře a prožijí spolu hodně moc veselých a dojemných chvil.

Knihomolka506
07.06.2021 5 z 5

Neobyčejný příběh jedné rodiny o autistickém synovi.
Autor píše nejen knihu, ale taky blog o výchově svého náctiletého syna . Všude, kde se o něm zmiňuje ho oslovuje "Můj syn." Jeho dítě si to tak přeje. Jeho syn je autista.
"Když se narodil , každý ho srovnával s ostatními dětmi. Ale jeho srovnávat nešlo. Každé dítě bylo jako kočičí zlato s falešnými diamanty, ale on? On byl KOH-I-NOOR." Autor hlavně nechtel, aby to byla kniha o autismu, jeho projevech nebo životě s handicapem. Je to příběh o chlapci, který je autista. Očima jeho táty. Nic víc .

Jirinamac
30.04.2021 5 z 5

Příběh je hodně podobný jako v knížce Kluk z kostek. Vztah otce a autistického syna. Rodiče to mají hodně těžké, ale často by jim to mohlo být ulehčeno, kdyby jim vycházelo vstříc okolí. Ani rodiče nebývají připravení na takovou diagnózu a i oni se musí naučit s dítětem spolupracovat.

Fifth Element
31.08.2020 5 z 5

Jediné, co mě zamrzelo je špatně napsaná adresa blogu na konci knihy, nevím jestli chybou českého nebo zahraničního vydavatele. Správně má být http://www.mysonsnotrainman.com/, respektive "http://www.mysonsnotrainman.com/the-blog#", nikoli český ekvivalent "is not"

Mensa627
22.02.2020 5 z 5

Velmi čtivě popsaný příběh otce jehož syn má aspergerův syndrom. Nechybí mu vtip a nadhled

capricornus
04.07.2019

Otevřená zpověď otce, který opravdu napíše všechno. I to, jak duševně onemocněl on sám. Je i tato jeho nemoc z hlediska genetiky možnou příčinou synovi diagnózy? Je synova dignóza příčinou otcova duševního onemocnění? Otec opravdu popsal vše. Klobouk dolů pane Williams.

VladkaBU
24.04.2019 5 z 5

.... moc hezký příběh otce a jeho syna - autisty. Je jasný, že ne na všechno každý rodič přijde sám, někdy přijde prostě nápad, jak situaci řešit, někdy pomůže odborník. Doporučuji.

micha-ella
31.12.2018 5 z 5

Kéž by všichni měli ke svému postiženému dítěti takový přístup jako tento otec! I když - v knížce jsou popsány situace, ve kterých by mohl otec zamezit problémům velmi jednoduše, například ostříhat nehty dítěti, když tvrdě spí je lepší, než s ním hodinu bojovat, nechat dítěti časopis v ruce a vstoupit s ním do ordinace až poté, co matka pohovoří s lékařem atp. Autor přiznává že mnohdy odmítal rady, které by mu možná pomohly a určitě by pomohly jeho synovi. Doporučuji všem rodičům s autistickým dítětem!

autismus podle skutečných událostí děti s mentálním postižením ¨

Autorovy knížky

2018  89%Můj syn není Rain Man