Můj svět

Výběr z autorovy povídkové tvorby: Perlička na dně, Pábitelé, Slavnosti sněženek a další.

Jsou zde zastoupeny ukázky ze sbírek: Perlička na dně, Pábitelé, Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet, Slavnosti sněženek, Domácí úkoly z pilnosti a Život bez smokingu.

Výbor uspořádal Vítězslav Rzounek

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30876/big_muj-svet-Yyw-30876.jpg 4.236

Kniha Můj svět

mol378
01.04.2021

Dvěma hvězdičkami hodnotím knihu jako celek, ne její obsah, protože Hrabal je u mě vždy na nejmíň pět hvězd. Tento úplně zbytečný výbor však byl to jediné, co se před převratem dalo od Hrabala sehnat, a tak jsme si to všichni (na které se v pravidelné čtvrteční obrovské frontě před knihkupectvím dostalo) koupili a byli rádi, že to máme. Naštěstí brzy nastal obrat a pak jsme si mohli pořídit kompletní Hrabalovo dílo třeba v několika vydáních a tak to má být. Rzounkův výbor sice mám pořád v knihovně, protože vyhodit knihu jaksi nelze, ale jak píšu - zbytečnost. Zajímavý přebal od Aleše Lamra mě ale těší pořád.

micha-ella
25.02.2021

Zjistila jsem, že v toto knížce jsou zastoupeny : Perlička na dně, Pábitelé, Inzerát na dům..., Morytáty a legendy, Slavnosti sněženek, Domácí úkoly z pilnosti, Život bez smokingu. To všechno už jsem kdysi četla, ne jednou a vždycky s chutí. Jmenuji to zde proto, že teď mám doma leccos dvojmo a tak upozorňuji ostatní čtenáře, aby si nepořizovali něco, co už mají.
Obálka knížky je pro autora trefná!

ladaol
13.03.2018

V tomto případě musím konstatovat - zlatý film.

maryzka
22.11.2015

Nijaká zvláštní kniha. Tato kniha je shrnutí několik povídek, které jsou v jiných knihách od Bohumila Hrabala.

Psychokuna
19.02.2015

Jsem polekaný lidský výkřik, který se hroutí vločkou sněhu, neustále pospíchám, abych mohl dvě tři hodiny denně snít nečinně činně, protože dobře vím, že lidský život je krátký a plyne jako se míchají karty, že by bylo možná líp, kdybych byl vyprán, pohozen v kapesníčku, tvářím se někdy jako bych nadějně čichal k milionu, ač dobře vím, že nakonec vyhraju smějící se hovno, že všechna ta paráda začala krůpějí semene a skončí v praskotu ohně, z tak krásných začátků tak krásné konce, za fešnou tvářičkou lze pomilovat veselou kmotřičku Smrt, zalívám květiny když prší, v parném červenci táhnu za sebou prosincové sáňky, za horkých letních dní, abych se zchladil, propíjím peníze, které mám na uhlí, abych se v zimě ohřál, neustále trnu, že lidé netrnou, jak je ten život krátký, tak málo času na bláznění a opilosti, dokud je na ně času dost..
(Rukověť pábitelského učně)

Potřebuji víc Hrabala !

WEIL
26.06.2011

Krásná kniha, výběr z dřívějších autorových textů.