Můj svět

Výběr z autorovy povídkové tvorby: Perlička na dně, Pábitelé, Slavnosti sněženek a další.

Jsou zde zastoupeny ukázky ze sbírek: Perlička na dně, Pábitelé, Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet, Slavnosti sněženek, Domácí úkoly z pilnosti a Život bez smokingu.

Výbor uspořádal Vítězslav Rzounek

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30876/muj-svet-Yyw-30876.jpg 4.231
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Československý spisovatel

ladaol

V tomto případě musím konstatovat - zlatý film.

maryzka
22.11.2015

Nijaká zvláštní kniha. Tato kniha je shrnutí několik povídek, které jsou v jiných knihách od Bohumila Hrabala.

Psychokuna
19.02.2015

Jsem polekaný lidský výkřik, který se hroutí vločkou sněhu, neustále pospíchám, abych mohl dvě tři hodiny denně snít nečinně činně, protože dobře vím, že lidský život je krátký a plyne jako se míchají karty, že by bylo možná líp, kdybych byl vyprán, pohozen v kapesníčku, tvářím se někdy jako bych nadějně čichal k milionu, ač dobře vím, že nakonec vyhraju smějící se hovno, že všechna ta paráda začala krůpějí semene a skončí v praskotu ohně, z tak krásných začátků tak krásné konce, za fešnou tvářičkou lze pomilovat veselou kmotřičku Smrt, zalívám květiny když prší, v parném červenci táhnu za sebou prosincové sáňky, za horkých letních dní, abych se zchladil, propíjím peníze, které mám na uhlí, abych se v zimě ohřál, neustále trnu, že lidé netrnou, jak je ten život krátký, tak málo času na bláznění a opilosti, dokud je na ně času dost..
(Rukověť pábitelského učně)

Potřebuji víc Hrabala !

WEIL
26.06.2011

Krásná kniha, výběr z dřívějších autorových textů.