Můj stříbrný vítr

Můj stříbrný vítr https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266042/bmid_muj-stribrny-vitr-266042.JPG 1 2 2

Beletrizované vzpomínky filmového režiséra Antonína Kachlíka, který strávil za války šest let v ilegalitě a v květnu 1945 byl spojkou generálního štábu v Pražském povstání.

beníček
beníček
29.03.2022 1 z 5

Pan Kachlík sice působí nevinně a sympaticky, ale nejvíce o něm vypovídá svazek uložený na jeho jméno v Archivu bezpečnostních složek.

Montezuma
Montezuma
02.10.2015 1 z 5

Antonín Kachlík je jistě statečný a sympatický chlap. Bohužel neumí vůbec psát. Proto se divím, že svoje zajímavé a hodnotné zážitky nesvěřil profesionálovi a nenapsali spolu, co já vím, třeba knihu rozhovorů nebo po vzoru Buñuela a Carrièra knihu vzpomínek.
Můj stříbrný vítr původně v 50. letech lektoři odmítli z důvodu mj. "naprosté neuměleckosti" na což si Kachlík v předmluvě trochu dotčeně stěžuje. Nyní, po čtyřiceti letech prý zjistil, že téma je aktuálnější než kdy předtím a změnil nakladatele. Kniha je ovšem pořád stejně tragická. V Kachlíkově podání i ten odboj působí směšně, pateticky, a co hůř, banálně.
Škoda, že nakladatelství Futura nezaměstnává nějaké zlé lektory, starý pán by se tak aspoň vyhnul sarkastickým komentářům na Databázi knih.

Antonín Kachlík
česká, 1923 - 2022
1963  68%Bylo nás deset
2003  0%Jak se narodil Švejk a zemřel Hašek
1968  100%Červnové dny
2009  20%Můj stříbrný vítr
2009  0%Nepovedené lásky aneb Mé zakázané scénáře

Kniha Můj stříbrný vítr je v