Můj psík Nezbedník

Můj psík Nezbedník https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292884/bmid_muj-psik-nezbednik-y87-292884.jpg 4 14 4

Leporelo o psíkovi, co občas něco vyvede, a tak mu nikdo neřekne jinak než Nezbedník. Pejsek každé ráno vstává se svou paničkou do školy, čistí si zoubky a pilně se učí. Po vyučování jdou společně do parku na zmrzlinu. V parku to má Nezbedník rád! A večer? Je třeba napsat úkoly, uvařit večeři a šupky hupky do pelíšku... vlastně do postýlky. Dobrou noc!... celý text

Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Môj psík Nezbedník , 2016

TaLu
26.10.2020 3 z 5

I kniha pro nejmenší by podle mě měla mít nějakou vnitřní logiku.
V reálném světě nechybí rodiče ( Maxipes Fík do školy chodil, ale rodiče Ája měla). Fén v blízkosti vany a riskantní jízda na kole se psem na vodítku by mě nutila při prohlížení k moralizování a třeba bych tím odstartovala právě o tyto aktivity zájem.
Zdařilé obrázky to tentokrát nezachrání.

Barisek007
20.08.2020 2 z 5

Nas deda se jmenuje Nezbeda, tak jsem tuhle knizku MUSELA koupit, ale! Muze mi nekdo vysvetlit, proc knizka uprostred zmeni cas na minuly? Proc? Je mi to tak neprijemny a muj ctenarsky cit to vzdycky uplne rozhodi, ze jsem nastvana jeste dalsi pulhodinu.. Syn (3) ji ma ale rad, a tak ji obcas cteme trikrat za sebou a to si to potom nascitejte. Holcicka vypada jak dospelak...jo a kde ma vubec rodice, babicku nebo nekoho, kdo se o ni stara? To jako chodi do druhy tridy (matika - scitani) a bydli sama?!! Hele, kdyz uz pisu knizku pro deti, tak z nich aspon nedelam blbecky!

broskev28
05.06.2019 4 z 5

Tuhle knížku - tedy spíše leporelo - bych brala jako rozjezd pro malého čtenáře, tedy prvňáčka. Textu je málo a je jednoduchý, věty vhodně (?) doplňují pěkné ilustrace - i když právě tu, na níž jede hlavní postava s deštníkem na kole do školy, bych asi za vhodnou nepovažovala: nejen že má obě ruce plné a nemůže ukazovat, když jede do zatáčky, ale navíc má na řídítkách upevněné psí vodítko . . .
Ale beru to tak, že je to nadsázka - prostě psí kamarád, který si čistí zuby, chodí do školy a na večeři vaří (a jí) špagety. Osamělá dvoustrana v čase minulém mě trochu zarazila, ale to je můj problém. Myslím, že dětem by mé výhrady určitě nepřipadaly důležité a klidně by četly dál, a o to nám přece jde . . .

zuzi1162
10.06.2016 3 z 5

Obrázky hezké, jen ten text obsahově nic moc.

Autorovy knížky

Katarína Gasko