Zákopy

Příběh vojáka z první světové války 1914–1918 Píše se rok 1917 a Bily Stevens je telegrafním operátorem poblíž Ypres. První světová válka zuří už třetím rokem a Billy dostává rozkaz zúčastnit se nebezpečného útoku. Po návratu ho však čeká šok. Zjišťuje, že jeho kamarády na frontě nekosí jenom kulky nepřátel... Zažijte historii z první ruky s edicí Můj příběh – přečtěte si živé líčení života v určité době....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56103/big_muj-pribeh-zakopy-56103.jpg 4.477

Můj příběh

Literatura světová, Literatura faktu, Historické romány

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Trenches, 2008

Kniha Zákopy

KajkaMicinka
15.04.2021

Krátká, ale nádherná knížka, měla jsem z toho husí kůži když jsem se dozvěděla jak to chodilo.

nicolettkaa
30.07.2020

Zajímavá jednohubka situovaná do první světové války. Příběh je napsaný dobře, lehce, čtivě. Mám jen obavy, že časem z mé paměti úplně vyprchá.

Kimina35
18.11.2018

Hezký příběh mladého muže

bibi.r
07.11.2018

Největší překvapení celého mého pídění se po knížkách o 1. světové válce v literatuře pro děti.
Příběh je velmi čtivě napsaný a Jim Eldridge tu strašnou atmosféru války dokázal vykreslit velice sugestivně.

silvinka12
23.09.2018

Čtivá kniha, která člověka totálně dostane. Jde přečíst za krátkou dobu kvůli své tenkosti. A na konci jsou ještě nějaké fotografie.

Půca4
26.11.2015

Moooc hezky napsán knížka o válce. Čte se rychle díky své tloušťce.

Dávám 5*

yanna33
26.04.2015

Nevím, pro jaký věk je kniha určena, ale můj šestiletý syn si jí přinesl ze školní knihovny, tak jsem mu ji zkusila přečíst... a syn byl nadšený. Kniha je sice místy dost drastická a některé souvislosti jsem mu musela dovysvětlit, ale rozhodně bych doporučovala i pro tuto věkovou skupinu. Kniha je hodně poučná, všechna historická fakta a popis života 'normálních' vojáků na frontě jsou popsány poutavým způsobem. Nutí k zamyšlení i malé čtenáře (v našem případě posluchače).

29.08.2014

Hodně to s člověkem otřese,že něco takového se někdy dělo.