Zákopy

Příběh vojáka z první světové války 1914–1918 Píše se rok 1917 a Bily Stevens je telegrafním operátorem poblíž Ypres. První světová válka zuří už třetím rokem a Billy dostává rozkaz zúčastnit se nebezpečného útoku. Po návratu ho však čeká šok. Zjišťuje, že jeho kamarády na frontě nekosí jenom kulky nepřátel... Zažijte historii z první ruky s edicí Můj příběh – přečtěte si živé líčení života v určité době. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56103/muj-pribeh-zakopy-56103.jpg 4.465

Můj příběh

The Trenches (2008)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Egmont (ČR)

silvinka12

Čtivá kniha, která člověka totálně dostane. Jde přečíst za krátkou dobu kvůli své tenkosti. A na konci jsou ještě nějaké fotografie.

Půca4
26.11.2015

Moooc hezky napsán knížka o válce. Čte se rychle díky své tloušťce.

Dávám 5*

yanna33
26.04.2015

Nevím, pro jaký věk je kniha určena, ale můj šestiletý syn si jí přinesl ze školní knihovny, tak jsem mu ji zkusila přečíst... a syn byl nadšený. Kniha je sice místy dost drastická a některé souvislosti jsem mu musela dovysvětlit, ale rozhodně bych doporučovala i pro tuto věkovou skupinu. Kniha je hodně poučná, všechna historická fakta a popis života 'normálních' vojáků na frontě jsou popsány poutavým způsobem. Nutí k zamyšlení i malé čtenáře (v našem případě posluchače).

29.08.2014

Hodně to s člověkem otřese,že něco takového se někdy dělo.

Katee
30.06.2013

Knihy ze série Můj příběh čtu hrozně ráda, je to napsané zajímavým způsobem a zajímá mě to :)

Dandulka
05.02.2013

Až mi místy běhal mráz po zádech. Přečetla jsem ji za 2 hodiny!

valentýna
19.12.2012

Knihu jsem přečetla za večer, je to silný příběh psaný srozumitelnou formou pro " ... náctileté " , v závěru knihy je několik fotografií z I. světové války i souhrn jejího průběhu a nejdůležitějších bitev. Za mých školních let tímto stylem napsaných knih moc nebylo, je to prima nápad jak poučit, aniž by žáci museli studovat jen suchá fakta.

RoseDawson157
28.09.2012

Tato knížka z pohledu chlapce se mi líbila více než Římská invaze.První světová válka byla doopravdy děsivá a strašná.Zemřelo kvůli ní spousta nevinných lidí.Bylo mi líto Billyho,co všechno si prožil.

Stázka
24.04.2012

Úžasná knížka. Ukazuje to přesně tak jak to bylo a čte se taky skvěle! A přesně : nejstatečnějšího kluka nakonec popravěj!

kachna
11.06.2011

jako knížka skvělá ale dost drstický

PanKérka
23.01.2011

Skvělá! Nakonec nejstatečnějšího kluka popraví. Opravdu nespravedlnost...

anglická literatura první světová válka (1914-1918)

Jim Eldridge

Jim Eldridge