Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794

Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63292/mid_muj-pribeh-ve-stinu--63292.jpg 4 116 28

Píše se rok 1792. Isabella, dcera šlechtice, žije na zámku kousek od Paříže. Ve Francii však zuří revoluce. Město ovládne hrůza a teror a rodina hledá úkryt na venkově. Budou tam však všichni v bezpečí? Uniknou krvavému ostří gilotiny? Zažijte historii na vlastní kůži s edicí Můj příběh - sérií napínavých svědectví o životě minulých staletí.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Fall of the Blade: A Girl's French Revolution Diary, 1792-1794 , 2009

Bublushka
13.04.2014 3 z 5

Četla jsem, nesmírně mě to bavilo a pak přišel konec a já zesmutněla. V tom nejzajímavějším to ukončili, ted se mohl rozvíjet příběh, z tohodle se dal udělat velký zábavný a čtivý román a oni to tak ošklivě usekli. Téměř nic se nevyřešilo a knihu to posadilo hodně dolu :(

Natt S
22.11.2013 4 z 5

Z celé série Můj Příběh je tohle můj nejoblíbenější díl!!! Hodně jsem se vžila do toho co prožívala hlavní hrdinka a přišlo mi dost nespravedlivé, že odsuzovali i ty co nic neudělali, ale tak to bohužel chodí. Ač vím, že k realitě tehdejších časů má kniha taky něco málo daleko, stejně myslím, že by se do dějepisu přečtení těchto knížek mělo započítat. (:

kowalenska.m
22.04.2013 4 z 5

Rozhodně zajímavé, ale bylo škoda, že mě spisovatelka nedonutila ji číst v kuse. Zas tak mi nepřišla napínavá. Ale příběh ej dobře udělaný, opravdu dá představu, jak to asi mohlo vypadat.

valentýna
06.01.2013

Výborné čtení pro školáky, udělají si tak představu o Velké francouzské revoluci 1792 - 1794, lepší jak studovat suchopárná data, i když ani ty v závěru knihy nechybí.

monula101
10.10.2012 4 z 5

Knizka se mi libila a hodne rychle se cetla.Byla napinava.

TessDragon
26.09.2012 5 z 5

Série Můj příběh je založen na skutečné události s fiktivní postavou.Isabella mi byla sympatická,v průběhu děje si toho hodně zažila.

Kituna
08.07.2012

moc pekna kniha ...drve to meli dost tezke

NaTuLdA
03.07.2012

Zajímavý příběh z dřívější doby, díky takovým knihám si to dokážu o hodně lépe představit. pěkné :)

Francie Velká francouzská revoluce (1789-1799) dějiny pro děti a mládež

Sue Reid
britská, 1970
2009  82%Pompeje: Deník dívky z let 78-79 n. l.
2011  77%Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794

Kniha Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 je v