Titanic: Deník dívky z roku 1912

Titanic: Deník dívky z roku 1912 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29900/mid_muj-pribeh-titanic-29900.jpg 4 212 47

Deník anglické dívky z roku 1912: společně s dívkou Margaret Jane se nalodíme na zaoceánskou loď a prožijeme noc děsu, odvahy, vznešenosti a staneme se svědky potopení nejznámější zaoceánské lodi všech dob.

Literatura světová , Dívčí romány , Historické romány

Vydáno: , Egmont (ČR)

Titanic: An Edwardian Girl’s Diary, 1912 , 1998

Dep8
14.12.2012 4 z 5

Všichni určitě znáte tu proslulou loď, Titanic, který se po srážce s ledovcem potopil. A všichni znáte příběh Jacka a Rose, který je s Titanicem spojován. To je právě ten důvod, proč jsem si knihu přála. Pořád se všude ve spojitosti s Titanicem omíjí příběh Jacka a Rose, ale já se chtěla na Titanic podívat i z jiné stránky. A proto jsem šáhla právě po této knize.
Margaret, třináctiletá dívka, se z chudobince dostala na Titanic jako doprovod bohaté paní. Je nadšená, ale později zjistí, že se vydala na plavbu smrti.
Kniha je psána jako deník Margaret, který dokáže vtáhnout do děje. Můžu s čistým svědomým říct, že jsem z této knížky opravdu nadšená

Marika Vanova
24.11.2012 4 z 5

Pěkná knížka, čtivá, strhující, musela to být hrozná chvíle. Vlastně mě nikdy nenapadlo, že ti přeživší si to mohli vyčítat, že oni to přežili a spousta dalších lidí ne.

Alisce
20.09.2012 4 z 5

Skvělá kniha, která se opravdu dobře čte. Když si člověk uvědomí kolik lidí na lodi umřelo...Každý z nich měl nějaký svůj životní příběh.

TessDragon
02.07.2012 5 z 5

Jako správný fanoušek Titanicu jsem si to musela přečíst a nelituju. Tahle knížka mě navedla na další knížky z Můj příběh a rozhodně nelituju. Margaret mi bylo moc líto.

Buranka
17.04.2012 5 z 5

Neuvěřitelná knížka při jejím čtení sem se úplně sžila s Margaret a skoro se mi chtělo brečet ..:))

lalaserka
23.10.2011 4 z 5

Super kniha.Když jsem se do ní začetla tak jsem jí měla přečtenou za hodinu :-)

Meii
29.01.2011 4 z 5

naprosto dokonalá kniha, výborně se čte.. miluju historii a díky této knize jsem se dozvěděla mnoho nových faktu.. a navíc mě inspirovala k hledání dalších informací o tomto tématu.. koho dějiny baví, určitě doporučuji!

deníky lodě Titanic (loď) pro dívky námořní katastrofy podle skutečných událostí dějiny pro děti a mládež rok 1912

Autorovy knížky

Ellen Emerson White