Titanic: Deník dívky z roku 1912

Titanic: Deník dívky z roku 1912 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29900/mid_muj-pribeh-titanic-29900.jpg 4 212 47

Deník anglické dívky z roku 1912: společně s dívkou Margaret Jane se nalodíme na zaoceánskou loď a prožijeme noc děsu, odvahy, vznešenosti a staneme se svědky potopení nejznámější zaoceánské lodi všech dob.

Literatura světová , Dívčí romány , Historické romány

Vydáno: , Egmont (ČR)

Titanic: An Edwardian Girl’s Diary, 1912 , 1998

Andylovehorse
20.12.2015

je to kniha plná napětí emocí,strachu a vseho možného...je fakt super

Edona
20.10.2015 4 z 5

Jsem ráda, že jsem si knížku přečetla. Ačkoliv je to knížka velice tenká, vzbudí u vás emoce. Pro mladší čtenáře doporučuji všemi deseti.

Silencia
15.10.2015 5 z 5

Je skvělé, jak veškeré detaily - vybavení lodi, chování cestujících a ostatní věci, si dokážu díky filmu tak přesně představit. A všechno sedí. Cameron je vážně kouzelník. Tak vtipné, tak opravdové, tak smutné, tak neskutečné. Jsou tyto deníky pravé?

veronika.v
22.08.2015 5 z 5

Tohle byla snad jediná knížka v mém životě, kterou jsem přečetla 2x a to je co říct, protože nikdy nedokážu přečíst knížku napodruhé. Ovšem, co se týče příběhu: báječné. Dokonce mne to na konci i rozplakalo. Knížka je dobrá jen tak na oddech :)

KnižníSen
13.08.2015 4 z 5

Tato kniha je úžasná, podle mě, si zaslouží 4 hvězdy! :)
Knihu jsem četla asi před 2/3 rokama a ráda se k ní někdy vrátím ;)

Nevím, zda je to příběh opravdový, zda se spisovatelka nechala inspirovat nějakým vyprávěním či deníkem mladé dívenky, ale i když to bude znít asi nevhodně-přála bych si, aby to byl příběh skutečný...
Ano...A to proto, neboť kdyby to byl příběh skutečný, tak i ty hloupý, kteří vůbec nečtou a nemají v sobě city (snad se chápeme) by kniha bavila a ukápla by jim nějaká ta slzička. Překrásný příběh a pokud někdo máte zprávy, zda je to alespoň inspirované skutečnou dívenkou, budu ráda, když mi dáte vědět.
DOPORUČUJI ! DOPORUČUJI ! DOPORUČUJI !

MOJE VIDEORECENZE: http://kniznisen.simplesite.com/419902605/3023998/posting/recenze-titanic-ellen-emerson-whiteov%C3%A1

Marsemotýlek
03.08.2015

Zrovna jsem knihu dočetla a byla báječná.

BigReader
17.04.2015 4 z 5

Příběh mě zaujal a taky jsem si u něj dost pobrečela. Dostalo mě to! Určitě si přečtěte :)

5331
10.09.2014 5 z 5

Hezky fakt super

Kari15
02.08.2014 4 z 5

Úplně si pamatuju, jak jsem to před dvěma lety hltala, v té době jsem byla tak trochu titanic-maniak :'D. Byla jsem z ní fakt nadšena a myslím, že si kniha ty 4 hvězdičky zaslouží:).

kuceju
01.06.2014 5 z 5

Nejlepší kniha z celé série. Miluju ten příběh....film už zdaleka ne tak.

Ronnie68
13.05.2014 4 z 5

Byl to úžasný příběh popsaný z pohledu malé holky ..... na konci jsem se skoro i rozbrečela ... myslím si, že to byl fakt dobrý příběh.

jesterka.as
18.03.2014 5 z 5

Co na to říct? Myslím, že název je za vše - příběh o zkáze lodi, která měla být nepotopitelná, ale bohužel se všichni pletli... Krásně napsáno, myslím že srozumitelně i pro mladší čtenáře.

Marisa
07.03.2014 5 z 5

Překrásná kniha, moc ráda po ní pokaždé sáhnu. Ano, i mě dovedla k pláči :)

RoseLan
23.01.2014 4 z 5

Byla to výborná knížka, i pro ty, kdo moc nečtou. Není to moc dlouhé ale výstižné a působivé

lady
10.12.2013 4 z 5

Je to hodně dojemná knížka. Líbí se mi, že to psala skromná dívka z chudobince, které se "poštěstilo" a mohla odjet do Ameriky jako společnice paní Caistarsové za svým bratrem.

Natt S
26.11.2013 4 z 5

Zbožňuji film Titanic, ale když jsem četla tuhle knížku přišlo mi, že kdyby podle této knihy udělaly film bylo by to ještě lepší než příběh Jacka a Rose. Hodně dobře napsané story!!! (:

LucciNelli
10.09.2013 5 z 5

Nádherná knížka, citlivé povahy (kterou jsem i já) dojme až k pláči!! Je to psané takovou formou, že se do ní začte i ne moc nadšený čtenář, jako jsem já, a nemůže se od ní odtrhnout. Dávám plný počet bodů!! Troufám si říct, že je to je jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla!! :)

Lauralex
02.09.2013 4 z 5

Jste připraveni vrátit se zpět na Titanic? Tato kniha vám to umožní.
"Před námi nebylo nic, jen oceán." Přede mnou nebylo nic, jen kniha.

Titanic, kdo by toto honosné jméno neznal. Já osobně jsem velký fanoušek a milovník Titanicu, je to moje srdeční záležitost, ať už loď samotná, nebo film. Jakmile jsem se o celou událost začala zajímat hlouběji, hledala jsem i nějakou knihu o něm a jako první se mi naskytla tato, a hned jsem věděla, že si ji musím přečíst.
Já nevím, já jsem prostě nějak vysazená na ty skutečné příběhy, vyhrocené emoce a katastrofy a všechny osudy lidí a světa. Úplně jsem se do toho vžila a přemýšlela o všech těch lidech, o tom, co bude, i když je úplně jasné, jak to skončí, a co se asi tak stane.
Čte se výborně a i když na to nevypadá, je strhující a přínosná, nebo alespoň pro ty, které to zajímá. Dokáže vtáhnout do děje a upoutat až do konce. Když ji vidíte, možná vás tak nenaláká, přijde vám jen jako další o Titanicu (i když o Titanicu zase moc knih není), co tam může být nového, ale je krásná i romantická, je smutná, zábavná, zajímavá i působivá. Je jasné, jak to dopadne, ale i tak to za to stojí, ten příběh dokáže člověka vtáhnout a oslovit. Přesto, že je to smutný příběh, je to krásná kniha, moc hezky napsaná.

Myslim si, že pokud hledáte zajímavý tip na knížku, tak jste ho právě našli, ne?

rencovav
09.08.2013 4 z 5

Zajímavá knížka, zvlášť, když jsem ji četla po sto letech od události :)

aychend
13.07.2013

Kniha je pěkná, kdo známe všechny detaily ohledně lodi a členy posádky téměř "osobně", potěší nás setkání s Andrewsem a dalšími. :-)

Jestli ale něco mohu vytknout, tak je to příšerná česká gramatika!!! Kdo proboha dělal korektury??? Čluny se plnili? Já (dívka) a paní jsme šli? Už jsem četla kdejaké šílenosti, ale tohle zatím vede. :-(

deníky lodě Titanic (loď) pro dívky námořní katastrofy podle skutečných událostí dějiny pro děti a mládež rok 1912

Autorovy knížky

Ellen Emerson White