Sophiina tajná válka: Deník dívky z druhé světové války (1939-1940)

Sophiina tajná válka: Deník dívky z druhé světové války (1939-1940) https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89942/bmid_sophiina-tajna-valka-A6g-89942.jpg 4 99 22

Deník dívky z druhé světové války (1939–1940). Píše se rok 1939 a začíná druhá světová válka. Sophie se stává spojkou odbojové skupiny v severní Francii. Když však němečtí okupanti vytlačí britské a francouzské jednotky, zapojí se Sophie do odboje ještě usilovněji – vymyslí nebezpečný plán na záchranu raněného mladého skotského vojáka. Poznejte historii s edicí Můj příběh!... celý text

Literatura světová Literatura faktu Historické romány
Vydáno: , Egmont (ČR)

Sophie's Secret War: A Second World War Girl's Diary, 1939-1940 , 2009

simca9342
19.02.2023 5 z 5

Napínavý příběh z druhé světové války o mladé holce, která tajně spolupracuje s odbojáři. Nosí šifrované dopisy, pašuje jídlo a další důležité věci pro vojáky na frontách.

KajkaMicinka
24.04.2021 4 z 5

Opět hezká knížka, zákopy byly lepší

nicolettkaa
15.09.2020 5 z 5

Taková hezká, milá jednohubka z období druhé světové války ve Francii. Určitě stojí za přečtení a doporučila bych jako četbu mladším ročníkům ke studiu dějepisu.

Vendula39
23.02.2019 4 z 5

Druhá světová válka popsaná dítětem, které toho zažilo v životě opravdu mnoho.

Kimina35
18.11.2018 5 z 5

Velmi silný příběh

Pavlnka
14.06.2017 4 z 5

Určitě zajímavá.

mol
19.12.2016 5 z 5

další kniha ze série můj příběh. forma psaní trochu divná to se ale chybu v stylu psanímohl udělat překladatel.

ale nechápu proč skoro každou knihu ze série napsal někdo jiný????????????????????????

niki-chan
11.05.2016 3 z 5

Tento příběh se mi moc nezalíbil. Styl jazyka mi přišel místy trochu prapodivny. Každopádně je zajímavé sledovat, jak válka ovlivňuje život a ne každý ji jen sleduje. Nevyhnu se srovnání s příběhem z Velké francouzské revoluce, Sophie mě až tolik neoslovila, ale nelituji, že jsem četla.

alabra
05.01.2016 3 z 5

Napsaný jazykovou stylovou formou mladé nezkušené dívky - nehodnotí fakta, nedomýšlí následky, pouze zapisuje prožité zážitky. Faktograficky zpracováno. Jiný pohled na válečné události. Dobrá četba. Ve vlaku za jednu cestu z Prahy na Moravu.

ARosen
23.12.2015 5 z 5

Tahle kniha se mi líbila, stejně jako většina z této série, jenom bych čekala lepší zakončení, zajímalo by mě jak to se Sophií a ostatními dopadlo, ale chápu že 6 let se do jedné knížky nacpat nedá. Jinak knihu rozhodně doporučuji, 2. světová válka je opravdu zajímavé téma.

katerina7788
26.01.2015 4 z 5

Docela hezky napsaná kniha, ale z této série jsem četla Morovou epidemii a ta se mi líbila více.

tinka99
21.12.2014 3 z 5

Kniha byla moc hezky napsaná...na to, že je příběh z tak otřesné doby.....

Andulakor
02.11.2014

Kniha se mi líbila, protože byla psaná jako doopravdoví deník.
Já osobně mám ráda knihy o druhé světové válce. Zatím jsem četla hlavně ty kde mají problém židé, ale tohle bylo něco úplně jiného.
Jenom si nečtěte to na druhé straně knihy. Mě ji to skazilo. Přišla mi potom taková prázdná.

lena4851
10.05.2014 2 z 5

Dobré téma, nicméně jsem čekala o něco záživnější příběh možná trochu víc realistickou válku. A taky jsem postrádala nějaký bouřlivý konec, který bohužel chyběl. Je to jakoby ten příběh prostě tak plynul a najednou konec.

Natt S
26.11.2013 3 z 5

Nevím jestli je knížka napsaná podle nějakého skutečného deníku nebo vyprávění dívky z Francie, ale moc to na mě zapůsobilo a já se hodně vžila do Sophiiny situaci a jejího odporu k Němcům!

DitaV
07.09.2013

Na této knize mě zaujalo nejvíce to,že je psaná jako deník..Den po dnu..dává to knize realistický nádech.

rencovav
09.08.2013 4 z 5

Pěkná knížka z dobré série knih. I přes odrážení temnoty druhé světové války se mi knížka zdála docela veselá. :)

Dandulka
22.03.2013 5 z 5

Druhá světová válka je sama o sobě strašlivá, ale když o ní píše "dítě", je to ještě horší. Místy mi při čtení běhal mráz po zádech!

Maddison
03.03.2013 5 z 5

Druhá kniha ze série "Můj příběh", kterou jsem četla...tedy spíše ji přímo hladově zhltala :-))) Stejně jako u Morové epidemie, tak i u tohoto příběhu jsem ani nedutala a neodtrhla jsem se od něj, dokud jsem nebyla na poslední stránce....Postavu odvážné francouzské dívky Sophie jsem si okamžitě zamilovala a nástrahy války a Sophiiny odvážné činy jsem prožívala jako bych byla ona sama...Těžký a smutný život v době 2. světové války jsem samozřejmě nikdy nepocítila na vlastní kůži, ale díky této knize je můj pohled na toto období o něco pestřejší a samozřejmě vědomosti bohatší...
Stejně tak jako jsem napsala u předešlé knihy ze série, tak i tato kniha rozhodně stojí za přečtení....Všem vřele doporučuji, a to především školákům :-)))))

TessDragon
03.02.2013 5 z 5

Já tyto příběhy prostě miluju! Každý z nich je podle skutečných událostí a k tomu ho vždycky vypráví nějaká sympatická postava. Sophie jsem si zamilovala i Anguse ovšem. ;D Taky mě rozesmálo její spříznění se slepicemi, ale i tak mi bylo líto, jak to s nimi během války dopadlo. Doba byla zlá a hodně nebezpečná, jak zde Sophie popisuje, a rozhodně jsem ráda, že jsem ji nezažila, i když né všichni měli takové štěstí, že je válka nezměnila. Tuto knížku rozhodně doporučuji, není to žádná nudná dějepisná knížka, ale deník, který si tak tajně mohlo vést spousta lidí za války.

druhá světová válka (1939–1945) deníky Francie dějiny pro děti a mládež

Autorovy knížky

2011  78%Sophiina tajná válka: Deník dívky z druhé světové války (1939-1940)

Kniha Sophiina tajná válka: Deník dívky z druhé světové války (1939-1940) je v