Sophiina tajná válka

Deník dívky z druhé světové války (1939–1940). Píše se rok 1939 a začíná druhá světová válka. Sophie se stává spojkou odbojové skupiny v severní Francii. Když však němečtí okupanti vytlačí britské a francouzské jednotky, zapojí se Sophie do odboje ještě usilovněji – vymyslí nebezpečný plán na záchranu raněného mladého skotského vojáka. Poznejte historii s edicí Můj příběh!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/89942/sophiina-tajna-valka-89942.jpg 3.983

Můj příběh

Literatura naučná, Historie
Vydáno, Egmont (ČR)

Kniha Sophiina tajná válka

Vendula39

Druhá světová válka popsaná dítětem, které toho zažilo v životě opravdu mnoho.

Greena

Sophie je statečná dívka, která se rozhodne pomáhat Francii sužované druhou světovou válkou.
V roce 1939 se stává důležitou spojkou odbojové skupiny v severní Francii.
Ačkoli je ještě mladá, nebo právě proto, a protože ráda a často jezdí na kole, její boj se jí povede.
Kniha je ze série Můj příběh a myslím si, že děti velice čtivou formou děti seznámí s historií.
Měli byste odvahu jako Sophie…

Kimina35
18.11.2018

Velmi silný příběh

Pavlnka
14.06.2017

Určitě zajímavá.

mol
19.12.2016

další kniha ze série můj příběh. forma psaní trochu divná to se ale chybu v stylu psanímohl udělat překladatel.

ale nechápu proč skoro každou knihu ze série napsal někdo jiný????????????????????????

niki-chan
11.05.2016

Tento příběh se mi moc nezalíbil. Styl jazyka mi přišel místy trochu prapodivny. Každopádně je zajímavé sledovat, jak válka ovlivňuje život a ne každý ji jen sleduje. Nevyhnu se srovnání s příběhem z Velké francouzské revoluce, Sophie mě až tolik neoslovila, ale nelituji, že jsem četla.

alabra
05.01.2016

Napsaný jazykovou stylovou formou mladé nezkušené dívky - nehodnotí fakta, nedomýšlí následky, pouze zapisuje prožité zážitky. Faktograficky zpracováno. Jiný pohled na válečné události. Dobrá četba. Ve vlaku za jednu cestu z Prahy na Moravu.

ARosen
23.12.2015

Tahle kniha se mi líbila, stejně jako většina z této série, jenom bych čekala lepší zakončení, zajímalo by mě jak to se Sophií a ostatními dopadlo, ale chápu že 6 let se do jedné knížky nacpat nedá. Jinak knihu rozhodně doporučuji, 2. světová válka je opravdu zajímavé téma.