Pompeje: Deník dívky z let 78-79 n. l.

Pompeje: Deník dívky z let 78-79 n. l. https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29904/bmid_pompeje-2vc-29904.png 4 128 19

Strhující příběh z doby, o níž jste slyšeli ve škole. V sprnu 78 našeho letopočtu se Claudia vydává na pompejské Fórum. Je to den plný podivných setkání a ještě podivnějších znamení. Když se země otřese, Claudia cítí, že je to předzvěst něčeho zlověstného. Co to ale znamená? A proč dívku tolik fascinuje Vesuv, mohutná sopka, která ční nad jejich městem?!... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Egmont (ČR)

Pompeii: A Roman Girl's Diary, AD 78 , 2008

nicolettkaa
01.10.2020 3 z 5

Příběh je zajímavý, ukáže nám jednu z největších přírodních katastrof starověku a myšlení tehdejších lidí, kteří si spoustu přírodních jevů nedokázali ještě vysvětlit. Navíc se dobře čte. Stejně jako všechny knihy z této série doporučuji hlavně školákům, jako doplnění k učivu dějepisu.

mysik612
02.01.2020

Těšila jsem se na popis katastrofy v Pompejích, ale tohle by mohl být deník holky bůhví odkud. Slohově příliš nezáživné.

Princezna22
03.08.2017 5 z 5

Krásné napsaný deník. Silný příběh v něm je popsán. Nedovedu si představit, jaký strach měli když viděli jak se sopka probouzí. A pak ten mrak.... Ta představa mě docela děsí,sopky mě fascinují, ale mám s nich strach a respekt... chtěla bych se tam někdy podívat,jak to tak vypadá. Ale asi bych pak s toho měsíce nespala. Jinak pěkné čtení,knížka je to malinká takže pro mě lahůdka na pár hodin.. Doporučuji

Karol015510
21.09.2016 4 z 5

Díky tomu, že miluju antiku, starověké Řecko i Řím a byla jsem v Pompejích se mi tato knížka opravdu líbila. Radši si ani nepředstavuju, jak hrozné to muselo být, když Vesuv vybuchl...
P.S. V Pompejích je to krásné a Vesuv vypadá docela nevinně :-)

Barbra06
19.07.2016 4 z 5

Člověka až zamrazí, když čte, jak si tam žili pod sopkou v poklidu a nějakého toho zemětřesení se ani nevšímali a vše odvolávali na bohy. Pompeje mě lákají dlouho, ale po přečtení ještě víc.
Pro někoho, kdo si chce jen udělat obrázek o tom, jak lidé v Pompejích žili, je tahle knížka dostačující. Rozhodně lepší, než tlusté bichle jen s holými fakty.

MayaBu
04.02.2016 4 z 5

Jako menší jsem u knih řešila jen dvě věci. Jedna z nich byla co nejmenší tloušťka a ta druhá, že je v knize ženská hrdinka. Bylo mi deset a dostala se mi do ruky tahle knížka, která splňovala obě má kritéria. Přečetla jsem ji nejednou a když jsem byla loni na Vesuvu i v Pompejích, vzpomněla jsem si na Claudii :)

rašule
31.08.2015 4 z 5

Před asi dvěma lety jsem byla na Vesuvu ale v do Pompejí jsme to nestihli ale před týdnem jsem našla v knihovně tuhle skvělou knihu ... měli zvláštní zvyky , které brali jako normální část života . Urcite doporučuji

veronika.v
22.08.2015 5 z 5

Jestli se nemýlím, tak tohle byla moje úplně první přečtená kniha z celé série. Velmi snadno jsem si ji oblíbila a díky téhle jsem se odhodlala přečíst i další ze série a ty mne taky nezklamaly.

ellypusik
20.07.2015 2 z 5

Mě kniha připadala nudná. Více jak polovinu knihy se řešil pouze Claudiin osobní život. Nemělo to pořádný spád.
Konec byl otevřený (nesnáším) a pro mě trochu nepochopitelný.
Claudie byla naivní a trochu zvláštní. Já knihu asi dvakrát odložila než jsem se do toho vrhla a dočetla to do konce...

vikaa
27.05.2015 4 z 5

Tenhle Můj příběh se autorce opravdu povedl. Přestože se o popisované období nezajímám, deník dívky z této doby mě opravdu uchvátil. Určitě bych nechtěla zažívat to, co prožívá Claudia a její rodina. Velmi na mě zapůsobil stoupající strach Claudie z neobvyklých znamení a její předtucha, že se stane něco hrozného...

candy72
24.05.2015 5 z 5

Pompeje mne naprosto uchvátily. Deník Claudie je naprosto dokonalý. Po přečtení Pompejí jsem si vypůjčila i Titanic a Egyptskou princeznu, čtu oboje. Určitě doporučuji. Na konci se dozvíte mnoho o Pompejích i výbuchu Vesuvu.

Alik918
06.09.2014 5 z 5

Je to skvěle zpracovaná kniha.

Monicay
10.06.2014 3 z 5

Deník naivní hrdinky, která žije v Pompejích. Víc se o tenké knížečce asi napsat nedá. Pohled na život pekařské dcerky v dávné době byl zajímavý, autorka na konci píše, že studovala historické prameny, tak snad se jí povedlo zachytit věrný obraz skutečnosti.

rencovav
09.08.2013 3 z 5

Knížku jsem si přečetla po zhlédnutí filmu od BBC o Pompejích. Líbila se mi :)

valentýna
14.01.2013

Moc hezký příběh, pro mě motivace podívat se na zbytky Pompejí a Vesuv. U těchto příběhů oceňuji, že na konci knihy jsou shrnuta známá historická data a pár fotografiií z archeologických vykopávek.

TessDragon
26.09.2012 5 z 5

Série Můj příběh je založen na skutečné události s fiktivní postavou.Claudie a Pollux mi byla sympatická a zajímalo mě co se nakonec stalo s Claudií,její rodinou a Aengusem.Knížka byla na konci hodně dojemná a děsivá.

Marika Vanova
18.06.2012 5 z 5

Moc se mi to líbilo, i když je to psané pro mladší, s chutí jsem to zhltla. A těším se na další.

Stázka
24.04.2012 5 z 5

Musím souhlasit : je to opravdu hezky napsané.

Kituna
18.02.2012

velmi pekny pribeh ... velmi pekne napsane ..

deníky starověký Řím Pompeje podle skutečných událostí dějiny pro děti a mládež

Sue Reid
britská, 1970
2009  82%Pompeje: Deník dívky z let 78-79 n. l.
2011  77%Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794

Kniha Pompeje: Deník dívky z let 78-79 n. l. je v