Pompeje

Pompeje: Deník římské dívky z let 78-79 n.l. Přináší strhující příběh z doby, o níž jste slyšeli ve škole. V sprnu 78 našeho letopočtu se Claudia vydává na pompejské Fórum. Je to den plný podivných setkání a ještě podivnějších znamení. Když se země otřese, Claudia cítí, že je to předzvěst něčeho zlověstného. Co to ale znamená? A proč dívku tolik fascinuje Vesuv, mohutná sopka, která ční nad jejich městem?!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29904/muj-pribeh-pompeje-29904.jpg 4.1102

Můj příběh

My Story: Pompeii (2008)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Egmont (ČR)

Princezna22
03.08.2017

Krásné napsaný deník. Silný příběh v něm je popsán. Nedovedu si představit, jaký strach měli když viděli jak se sopka probouzí. A pak ten mrak.... Ta představa mě docela děsí,sopky mě fascinují, ale mám s nich strach a respekt... chtěla bych se tam někdy podívat,jak to tak vypadá. Ale asi bych pak s toho měsíce nespala. Jinak pěkné čtení,knížka je to malinká takže pro mě lahůdka na pár hodin.. Doporučuji

Karol015510
21.09.2016

Díky tomu, že miluju antiku, starověké Řecko i Řím a byla jsem v Pompejích se mi tato knížka opravdu líbila. Radši si ani nepředstavuju, jak hrozné to muselo být, když Vesuv vybuchl...
P.S. V Pompejích je to krásné a Vesuv vypadá docela nevinně :-)

Barbra06
19.07.2016

Člověka až zamrazí, když čte, jak si tam žili pod sopkou v poklidu a nějakého toho zemětřesení se ani nevšímali a vše odvolávali na bohy. Pompeje mě lákají dlouho, ale po přečtení ještě víc.
Pro někoho, kdo si chce jen udělat obrázek o tom, jak lidé v Pompejích žili, je tahle knížka dostačující. Rozhodně lepší, než tlusté bichle jen s holými fakty.

MayaBu
04.02.2016

Jako menší jsem u knih řešila jen dvě věci. Jedna z nich byla co nejmenší tloušťka a ta druhá, že je v knize ženská hrdinka. Bylo mi deset a dostala se mi do ruky tahle knížka, která splňovala obě má kritéria. Přečetla jsem ji nejednou a když jsem byla loni na Vesuvu i v Pompejích, vzpomněla jsem si na Claudii :)

rašule
31.08.2015

Před asi dvěma lety jsem byla na Vesuvu ale v do Pompejí jsme to nestihli ale před týdnem jsem našla v knihovně tuhle skvělou knihu ... měli zvláštní zvyky , které brali jako normální část života . Urcite doporučuji

veronika.v
22.08.2015

Jestli se nemýlím, tak tohle byla moje úplně první přečtená kniha z celé série. Velmi snadno jsem si ji oblíbila a díky téhle jsem se odhodlala přečíst i další ze série a ty mne taky nezklamaly.

ellypusik
20.07.2015

Mě kniha připadala nudná. Více jak polovinu knihy se řešil pouze Claudiin osobní život. Nemělo to pořádný spád.
Konec byl otevřený (nesnáším) a pro mě trochu nepochopitelný.
Claudie byla naivní a trochu zvláštní. Já knihu asi dvakrát odložila než jsem se do toho vrhla a dočetla to do konce...

vikaa
27.05.2015

Tenhle Můj příběh se autorce opravdu povedl. Přestože se o popisované období nezajímám, deník dívky z této doby mě opravdu uchvátil. Určitě bych nechtěla zažívat to, co prožívá Claudia a její rodina. Velmi na mě zapůsobil stoupající strach Claudie z neobvyklých znamení a její předtucha, že se stane něco hrozného...

candy72
24.05.2015

Pompeje mne naprosto uchvátily. Deník Claudie je naprosto dokonalý. Po přečtení Pompejí jsem si vypůjčila i Titanic a Egyptskou princeznu, čtu oboje. Určitě doporučuji. Na konci se dozvíte mnoho o Pompejích i výbuchu Vesuvu.

Alik918
06.09.2014

Je to skvěle zpracovaná kniha.

Monicay
10.06.2014

Deník naivní hrdinky, která žije v Pompejích. Víc se o tenké knížečce asi napsat nedá. Pohled na život pekařské dcerky v dávné době byl zajímavý, autorka na konci píše, že studovala historické prameny, tak snad se jí povedlo zachytit věrný obraz skutečnosti.

Kariol
09.08.2013

Knížku jsem si přečetla po zhlédnutí filmu od BBC o Pompejích. Líbila se mi :)

valentýna
14.01.2013

Moc hezký příběh, pro mě motivace podívat se na zbytky Pompejí a Vesuv. U těchto příběhů oceňuji, že na konci knihy jsou shrnuta známá historická data a pár fotografiií z archeologických vykopávek.

Jaennea
13.11.2012

Kniha byla moc zajímavá a pěkně napsaná. Pouze by mě zajímalo, jak to dopadlo s Claudií, její rodinou a Aengusem. Je pěkné, když si kniha ponechá nějaká tajemství, čímž je čtenář nucen si domýšlet, ale v tomto případě mi to tedy bylo protivné! Ano, kniha je sice psaná jako deník a pokud Cladia zemřela, těžko si udělá zápisek “O tom, co se stalo po výbuchu.”, ale nemohl se tam objevit záhadný přeživší a do jejího deníku to zaznamenat?

RoseDawson157
26.09.2012

Série Můj příběh je založen na skutečné události s fiktivní postavou.Claudie a Pollux mi byla sympatická a zajímalo mě co se nakonec stalo s Claudií,její rodinou a Aengusem.Knížka byla na konci hodně dojemná a děsivá.

Marika Vanova
18.06.2012

Moc se mi to líbilo, i když je to psané pro mladší, s chutí jsem to zhltla. A těším se na další.

Stázka
24.04.2012

Musím souhlasit : je to opravdu hezky napsané.

Kituna
18.02.2012

velmi pekny pribeh ... velmi pekne napsane ..

Sue Reid

Sue Reid