Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666

Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44407/bmid_morova-epidemie-Jcq-44407.jpg 4 169 36

Deník londýnské dívky z roku 1665–1666. Píše se rok 1665 a čtrnáctiletá Alice se těší na návrat do Londýna. Mor se však rychle šíří celým městem. Jak dny ubíhají, objevuje se na dveřích stále více domů kříž. Když dostane mor i její teta, musí učinit rozhodnutí, které jí možná změní celý život... Zažijte historii z první ruky s edicí Můj příběh – přečtěte si živé líčení života v určité době.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Historické romány
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Great Plague: A London Girl's Diary, 1665-1666 , 2001

ellypusik
25.10.2014 2 z 5

Tím, že jsem na knihu četla samé skvělé recenze jsem se moc těšila, ale mě bohužel vůbec nenadchla. Popravdě jsem už v půlce doufala, že to skončí. Jako příběh celkem dobrý, skvělý námět a hlavní postava mi sedla, ale vadil způsob vypravování. Popisování bylo na mne až nepřirozeně strohé.

5331
01.08.2014 4 z 5

Moc dobrý

Nikyška
15.07.2014 5 z 5

je to kráná kniha... Četla jsem ji poprvé asi před 3 lety a od té doby znovu 2x... Knihu mám moc ráda, je to krásně napsané, čtivé, člověk si při čtení kniha připadá tak, že je v 17. století v Londýně... Je to jedna z knih, ke kterým se ráda vracím...

alnahu
13.05.2014 4 z 5

I když je deník Alice smyšlený ,čtivě popisuje dobu v sedmnáctém století,kdy Londýn nic netušící obyvatelstvo zasáhne morová epidemie.

Theny2900
19.03.2014 5 z 5

Tato knížka mě úplně včetla do role Alice .Dávám 5 hvězd :)

Natt S
19.11.2013 4 z 5

Kniha měla takový pochmurný děj, hodně mě mrzelo, že je knížka takhle tenká ale i přesto se mi moc líbila. (:

rencovav
09.08.2013 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, i když měla nádech pochmurný... :)

vikaa
10.05.2013 4 z 5

Miluju historické romány a ty z anglické historie mám ráda nejvíc. Určitě by se mi kniha líbila i v mladém věku - škoda, že za mě se takové knihy nevydávaly. Určitě doporučuji nejen pro mladé čtenáře.

bookcase
22.03.2013 5 z 5

Skvěle zpracovaná historie formou deníku mladé dívky. Dobře se mi to četlo - dějiny Anglie -to je moje!!

Maddison
27.02.2013 5 z 5

Úžasně zpracovaná a zároveň velmi poučná kniha, založena na historických faktech...Příběh čtrnáctileté Alice, která prochází statečně útrapy života v Londýně na přelomu let 1665-1666, který napadla morová epidemie...velice smutný příběh, který jsem zhltla jedním dechem.....Rozhodně stojí za přečtení a Všem vřele doporučuji, především školákům :-)))

terkas2001
17.02.2013 4 z 5

Tato knížka se mi moc líbí, je sice smutná, ale stejně... Alice je velmi statečná a snaží se se vším dobře vypořádat, i když to úplně nejde. Její tety je mi líto, muselo to být strašné. Nemám ráda o tom, když se mluví o mrtvých (ani na hřbitov se mi nikdy nechce) a tak jsem se trochu zasekla u smrti té tety. Do té doby, než to začalo být v tomto směru pro mě přijatelné, četla mi to maminka. Knížku má teď půjčenou moje kamarádka a také se v této pasáži zasekla...

valentýna
06.01.2013

Tento příběh doporučuji ke čtení hlavně školákům, kdy získají výbornou představu o životě v Londýně zasaženém morovou epidemií.

TessDragon
26.09.2012 5 z 5

Série Můj příběh je založen na skutečné události s fiktivní postavou.Alice jsem si oblíbila a bylo mi jí moc líto po celou knížku.To ,co si zažila muselo být strašné a obdivovala jsem ji za to,jak se s tím vypořádala.

Marika Vanova
18.08.2012 4 z 5

Pěkná útlá knížka o šířící se smrti v Londýně. Příběh je smyšlený, ale stojí též na historických faktech, muselo to být otřesné.

Sisi74
31.07.2012 4 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak už to bylo na jeden zátah. Opravdu doporučuji.

Kikuška1
16.10.2011 5 z 5

Je to úžasná knížka! Rozhodně doporučuju :)

deníky Londýn mor 17. století anglická literatura epidemie dějiny pro děti a mládež

Pamela Oldfield
britská, 1931 - 2011