Morová epidemie

Deník londýnské dívky z roku 1665–1666. Píše se rok 1665 a čtrnáctiletá Alice se těší na návrat do Londýna. Mor se však rychle šíří celým městem. Jak dny ubíhají, objevuje se na dveřích stále více domů kříž. Když dostane mor i její teta, musí učinit rozhodnutí, které jí možná změní celý život... Zažijte historii z první ruky s edicí Můj příběh – přečtěte si živé líčení života v určité době....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44407/big_morova-epidemie-Jcq-44407.jpg 4.1154

Můj příběh

Literatura světová, Literatura faktu, Historické romány

Vydáno: , Egmont (ČR)

My Story: The Great Plague, 2001

Kniha Morová epidemie

adela5732
17.10.2020

Hezká kniha, která vám nastíní život v době moru. Dobrá je zejména pro mladé dívky, není totiž moc náročná na čtení a člověk se dozví užitečné informace.

nicolettkaa
06.10.2020

Číst v době koronavirové o morové epidemii je krapet děsivé. Naštěstí v dnešní době už epidemie nebude mít takto fatální následky (doufám).Za část, kde se mluvilo o moru a o tom jak to tou dobou v Londýně a okolí vypadalo, dávám palec nahoru. Ke konci to už ale začalo zavánět červenou knihovnou.
Tento díl z edice Můj příběh je podle mě oproti ostatním trochu slabší, nicméně i tak stojí za přečtení.

Knihomolka506
08.03.2020

Skvělá série. Doporučuji!
Četla jsem zatím Sophiinu tajnou válku, Chudobinec a Titanic a tady ten díl. Všechny byly napínavé, zajímavé a ze všech těch dob úžasné, ale někdy smutné. Těším se na zbytek série a další knihy o Titaniku :-)

verka5083
02.03.2020

Přijde mi to jako pekna nenáročná kniha. Něco málo jsem se dozvěděla, něco jsem věděla. Takové čtení na jeden večer.

Devil-Ivet
10.12.2018

Psáno jednoduše a prostě, nic složitého. Je to poučné, zajímavé a docela pěkné. Jen ta Alice mi trochu lezla na nervy.

Kimina35
18.11.2018

Super nemohla jsem se odtrhnout

Sidonka3
27.09.2018

Kniha o morové ráně se čte sama. Je nenáročná, ale nikoli zbytečná. Po zaklapnutí knížečky na mě nepadla beznaděj. Doporučuji.

Rcbholka
13.03.2018

Myslím si že se kniha povedla. Líbilo se mi jak to bylo udělané a propracované. Vypadalo to jakoby si někdo opravdu psal deník. Při některých chvílích mi naskakovala husí kůže.