Morová epidemie

Deník londýnské dívky z roku 1665–1666. Píše se rok 1665 a čtrnáctiletá Alice se těší na návrat do Londýna. Mor se však rychle šíří celým městem. Jak dny ubíhají, objevuje se na dveřích stále více domů kříž. Když dostane mor i její teta, musí učinit rozhodnutí, které jí možná změní celý život... Zažijte historii z první ruky s edicí Můj příběh – přečtěte si živé líčení života v určité době....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44407/morova-epidemie-Jcq-44407.jpg 4.1138

Můj příběh

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Egmont (ČR)

My Story: The Great Plague, 2001

Kniha Morová epidemie

Devil-Ivet
10.12.2018

Psáno jednoduše a prostě, nic složitého. Je to poučné, zajímavé a docela pěkné. Jen ta Alice mi trochu lezla na nervy.

Kimina35
18.11.2018

Super nemohla jsem se odtrhnout

Sidonka3
27.09.2018

Kniha o morové ráně se čte sama. Je nenáročná, ale nikoli zbytečná. Po zaklapnutí knížečky na mě nepadla beznaděj. Doporučuji.

Rcbholka
13.03.2018

Myslím si že se kniha povedla. Líbilo se mi jak to bylo udělané a propracované. Vypadalo to jakoby si někdo opravdu psal deník. Při některých chvílích mi naskakovala husí kůže.

NymphMaeve
07.11.2017

Deníkové zápisy dívenky, která zažije černou smrt přímo v Londýně. Některý popis možná kapku zavádějící a zkreslující, ale moc se mi to líbilo. Při představě té hrozby, se kterou byla dívka konfrontována - já ve 14 letech bych se zbláznila (už jen ta představa smrti všude kolem), ale ona je brána v té době za téměř dospělou a dle toho k tomu nejspíš také přistupuje. Edice Můj příběh se mi moc líbí a určitě chci zkusit i další knihy.

Palorizek85
26.08.2017

Zajímavý popis morové rány v Anglii. Příblíží to život i zvyky tehdejší doby.

Někdošťastný
21.07.2017

Hezky vystižen tehdejší život v Londýně. Nemůžete si být jisti, zdali osoba, se kterou jste před chvílí mluvili nemá mor a neumírá. Děsivé, poučné, dobrý příběh ♥.

Elen telemna
27.05.2017

Knížka je moc pěkná. Má nádherný děj a pěknou myšlenku. Bylo v ní hezky vystiženo, jak lidé z Londýna museli trpět. Některé to zlomilo a nemohli už pokračovat dál. Ale někteří se nevzdali, vzchopili se a přes všechny překážky a nebezpečí zůstali se svými nejbližšími, přestože je to mohlo stát i život.

mor Londýn anglická literatura 17. století

Pamela Oldfield