Egyptská princezna

Píše se rok 1490 před naším letopočtem a Aša, dcera faraona Thutmose I. a pozdější královna starověkého Egypta Hatšepsut, si žije bezstarostným životem princezny u královského dvora v Thébách. Avšak jen do chvíle, než věšťba předpoví, že „mladá žena bude spásou Egypta“; tehdy se Aša zaplete do nepřehledné sítě intrik a nebezpečí......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29897/muj-pribeh-egyptska--29897.jpg 3.779

Můj příběh

My Story: Princess of Egypt (2008)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Egmont (ČR)

Kimina35
18. listopadu

Velmi statečná hrdinka

Sati
11.12.2017

Kniha dobrá, ale obálka mě zarazila, je na ní Vince Crossová, přitom autor je pan Vince Cross.

Palorizek85
19.07.2017

Bylo to pěkné, ale na můj vkus krátké a moc jednoduché.

LucyJec
05.03.2017

Tohle byla moje "první" kniha bez obrázků a v té době, kdy jsem jí četla poprvé mě naprosto uchvátila. Po letech jsem se k ní opět dostala a musím přiznat, že kouzlo prvního dojmu bylo pryč. Příběh je jaksi zajímavý, ale na můj vkus tomu něco chybělo... Možná bych více rozepsala děj, který byl podle mě trochu okousaný, aby kniha nebyla příliš tlustá.

Silencia
14.12.2015

Rozhodně lepší, než Pompeje, ale na Titanic to asi nemá. 4,5*

rašule
20.10.2015

Čekala jsem trochu víc na tak skvělé téma ale přišlo mi to lepší než Pompeje

Terinka14
20.05.2015

Zatím můj nejoblíbenější z edice Můj příběh. Je to takové oddechové, žádný převrat v literatuře ovšem nenastal. Možná méně propracované, než by mohlo být. Musím však uznat, že v knize je vše velmi pěkně popsáno.

Samaret
17.11.2014

oddechové čtení pro lehké přiblížení života ve starém egyptě. Neohromí, ale nezklame.

Monicay
12.06.2014

V některých chvílích mi připadalo, že tam autor příliš násilně cpe informace - např. ve chvíli, kdy se Aša ve svém deníku představuje. Kniha mě ale přiměla mrknout se na královnu Hatšepsut podrobněji, takže hlavní postava byla zajímavá a přitažlivá. Spíš by ale vynikla v rozsáhlejším románu.

Lenna75
27.07.2013

Od tohoto příběhu jsem očekávala trochu víc.

valentýna
06.01.2013

Moc hezký příběh z tehdejší doby, závěr knihy je doplněn několika fotografiemi vykopávek. Doporučuji k přečtení zvláště školákům, aby si udělali představu o starobylém Egyptě a životě v něm.

RoseDawson157
26.09.2012

Série Můj příběh je založen na skutečné události s fiktivní postavou.Ašu jsem si moc oblíbila,nebyla jako ostatní namyšlená dceruška,ale byla svá a originální.Sice se mi konec a jak to s ní dopadlo moc nelíbilo,ale věřím,že se s tím smířila.

sabanka
05.05.2012

skvělé . zatím sem nic o Egyptu nečetla a to asi proto mě tahle knížka dostala

Meii
18.02.2011

zase jedna z knih, co mě dostala.. snad ani nemusím psát proč.. historický román? z prostředí Egypta? co víc si přát.. výborné