Můj příběh

Můj příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388445/bmid_muj-pribeh-yZr-388445.jpg 4 557 148

Michelle Obamová se díky svému životu naplněnému smyslem a úspěchy stala jednou z nejikoničtějších a nejpodmanivějších žen naší éry. Jako první dáma Spojených států amerických a první Afroameričanka v této roli pomohla nastolit nejvlídnější a nejpřístupnější atmosféru v Bílém domě v historii a vybudovala si pozici silné zastánkyně práv žen ve Spojených státech i po celém světě. Radikálně změnila životní styl mnoha rodin, které díky ní vedou zdravější a aktivnější život, naučila nás několik tanečních kroků, zabodovala v Carpool Karaoke Jamese Cordena a v nemilosrdné záři reflektorů dokázala vychovat dvě normální a skromné dcery. Michelle Obamová ve svých pamětech, díle plném hlubokých úvah a úchvatného vypravěčství, zve čtenáře do svého světa a zaznamenává zážitky, které ji formovaly – od dětství v chicagské South Side, přes léta, kdy jako vedoucí pracovnice vyvažovala mateřské a pracovní povinnosti, až po dobu, kterou strávila na nejslavnější světové adrese. S neomylnou upřímností a jiskřivým vtipem popisuje svá vítězství i zklamání na veřejnosti i v soukromí a vypráví svůj příběh, tak jak ho žila – svými slovy a podle svého. Můj příběh je kniha nejen vřelá, moudrá a sdělná, je to také neobvykle důvěrné sdělení ženy, která oplývá silnou duší, inteligencí a přirozenou moudrostí, ženy, která se vždy vzpírala všem očekáváním a jejíž příběh nás inspiruje ke stejnému postoji. Michelle Obamová ke své knize říká: „Když jsem psala Můj příběh, byl to pro mě hluboký osobní zážitek. Úplně poprvé jsem měla prostor se otevřeně zamyslet nad svojí neočekávanou životní dráhou. V této knize hovořím o svých kořenech, o tom, jak malé děvče z chicagské South Side nalezlo ve svém hlase sílu a dokázalo tuto sílu předat jiným. Doufám, že moje osobní cesta bude čtenáře inspirovat k tomu, aby v sobě nalezli odvahu a stali se tím, kým touží být. Nemůžu se dočkat, až se s nimi o svůj příběh podělím.”... celý text

Literatura světová , Biografie a memoáry , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Argo

Becoming , 2018

Aaloha
22.06.2021 4 z 5

Příběh Michelle je určitě zajímavý. Líbilo se mi, že zůstávala stále tou obyčejnou ženou a hlavně se snažila, aby jejich dcery měly normální dětství, i když při těch všech ochrankách to nebylo jednoduché. Kniha se mi nečetla moc dobře, byla dost zdlouhavá, prokládala jsem četbou jiné knihy.

michal6873
11.06.2021 5 z 5

Michelle je skvělá vypravěčka a obdivuhodný člověk.

Tanulee
26.05.2021 5 z 5

Michelle a její příběh má můj obdiv!

daniela7398
22.05.2021 4 z 5

Jedním slovem příběh, který je prostě "americký sen", ať chápe toto sousloví člověk jakkoliv, tak vystihuje tu cestu z Chicagského - Southside až do Bíleho domu. Z částí, kdy je dítě, dospívající a studentkou na vysoké škole mi bylo příjemně, opravdu je znát, jak to je vzdělaná žena. Ale poté, kdy už jsou nějakou dobu spolu a začínají tam různé volby, tak je očividné, že se s tím na 100% neztotožňuje. Kniha je, ale napsaná velice čtivě a lehce to naznačuje politické pozadí a dost sociální prostředí v Americe.

Ivan F
20.05.2021 3 z 5

Nebolo to zlé čítanie, to nie, ale ... ale mal som pocit akoby príbeh, vlastne životopis, napísal Sidney Sheldon. Sidney mimo vrcholu svojich tvorivých síl, ale stále uštipačný. Takže to neustále zdôrazňovanie, ako sa černochom ubližuje, a že ich komunita je niečo extra, tak toho tam bolo na každých desať strán dvadsať riadkov naviac než je zdravé. Celkový dojem je sterilný a ničím výnimočný, teda až na fakt, že sa s Barackom dali dokopy zvláštnym spôsobom a dotiahli to spolu do Bieleho domu. Inšpirácie je v knihe plno, ako aj angažovanosti sa, takisto, že to Barack všetko myslel dobre a podľa toho aj konal. Avšak ako celok príbeh vyšumel tak nejako do stratena. Knihu som si zaobstaral kvôli sugestívnemu a jemne zachrípnutému hlasu Gabriely Dzuríkovej, ktorý sa k beletrizovanému životopisu Michelle výborne hodí - interpretácia výborná. P.S. že je Donald mizogýn s viacerými komplexmi (tým nemyslím komplexy stavieb., ale napr. komplex "ja to viem najlepšie a bezo mňa to nejde"), to Michelle vystihla úplne presne.

stanza
16.05.2021 5 z 5

Velmi detailní vyprávění o životě první dámy, upřímné, milé a tak lidské mě moc bavilo. Doporučuji.

josska
09.05.2021 5 z 5

je to skvělé,čtivé,dětství,dospivání,seznámení s Barackem,život s ním,s dětmi,,život v Bílém domě,,poslouchala jsem Audiokniha.

evakmoch
05.05.2021 3 z 5

Velmi zajímavá kniha, ale asi jsem na základě komentářů čekala víc. Chápu, že spousta věcí nemohla být řečena, ale chvílemi mi to přišlo až moc po povrchu a některé věci nedořečené.

JanuldaN
03.05.2021 5 z 5

Inspirativní životní cesta jedné obyčejné, tvrdě pracující ženy - z malého bytu v Chicagu, přes studium na prestižních školách, práci v právnické firmě a nemocnici až po Bílý dům. Biografie, která vydá za XY motivačních knih. Opravdu stojí za přečtení! Já osobně poslouchala v úžasné interpretaci Zuzany Stivínové. Zatím moje nejdelší audiokniha - zdolala jsem ji však překvapivě rychle :-)
4,5*

knihovna1
19.04.2021 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu v úžasné interpretaci Zuzany Stivínové. Její hlas je takový blues-swingový přesně k paní Obamové. V komentářích vše již vystihla agatha2. Naprosto ve všem s ní souhlasím. V tomto příběhu se dostanete z obyčejné rodiny do Bílého domu. M. Obamová je velmi schopná a zdravě sebevědomá žena, která neztratila úctu a pokoru.
Je to bravurně napsaný životopis s bezprostředními pocity a touhami.
Doporučuji spíš ženám.

Irsaf
05.04.2021 4 z 5

Na knihu jsem se chystala docela dlouho...
Teď jsem se k ní konečně dostala a to jen díky čtenářské výzvě...
Trvalo mi déle čtení než normálně, ale to nic neubírá na skvělém a inspirativním knižním zážitku...
V půlce jsem teda měla chuť dát si pauzu s jinou knihou, ale překonala jsem to...
Knihu mohu doporučit všem... :)

petrucha86
30.03.2021 5 z 5

Inspirativní, silná žena, která by se určitě prosadila i bez ohledu na svého manžela. Nejvíce pro mě zajímavá byla část okolo první předvolební kampaně a následného zvolení...jen těžko si můžeme představit, jak se jejich životy od toho okamžiku změnili. Oceňuji, jak se i přes všechna omezení Michelle snažila zachovat prvky "normálního života"..
K samotnému závěru, nikdy mě nenapadlo, jak osobně Obamovi mohli brát vítězství Donadla Trumpa. Až při čtení subjektivních pocitů samotné Michelle mi došlo, že během pár okamžiků bylo rozmeteno to, o co se osm let pokoušeli...
Každopádně bez ohledu na politické preference rozhodně doporučuji!

VeruMalfoy
30.03.2021 5 z 5

Tak tahle kniha mě naprosto dostala a mile překvapila. Bývalá první dáma je opravdu třída. Má perfektně srovnané životní hodnoty a ví, co je správné a co špatné. Plní si nejen své sny ale i sny svého manžela a svých dětí. Je dobrou manželkou, matkou a dokonce i celosvětovou ikonou nám všem. Naprosto si mě během čtení její knížky získala.

Knižní střípky
28.03.2021 4 z 5

Poslech audioknihy

Tak dlouho jsem se chystala na přečtení životopisu Michelle Obama, až si ke mně nakonec našla cestu v podobě audioknihy. A musím hned na začátku říci, že to byla skvělá volba. Celou audioknihou nás provází hlas skvělé Zuzany Stivínové, který mi opravdu kápnul do noty.

Autorkou této knihy je sama Michelle, bývalá první dáma USA. Sledujeme její život opravdu od útlého dětství, přes dobu studií, prvního zaměstnání, seznámení se s Barackem, vytvoření rodiny, narození jejích dvou dcer, začátky politické dráhy jejího manžela, primárky, a potom už následuje jedna velká jízda v Bílém domě.

Tato dáma mi byla vždy nesmírně sympatická a po přečtení/poslechu této knihy se můj názor nezměnil, naopak se ještě umocnil. Dozvídáme se toho spoustu z jejího i Barackova soukromí, zjišťujeme, z jakých rodin pocházeli a co je utvářelo. Je to velice inspirativní kniha. Mě osobně utkvěly v paměti Michelliny snahy o skloubení role matky a úspěšné právnické kariéry. Je dobré si uvědomit, že i taková známá žena nemusela mít život jednoduchý a nikdy nic jí nepřistálo zadarmo přímo pod nosem.

Zjistila jsem, že u životopisných knih mi úplně maximálně vyhovuje audio forma a MŮJ PŘÍBĚH od MICHELLE OBAMA nebyl výjimkou. Byť má kniha skoro 18,5 hodiny, nenudila jsem se ani chvíli, k čemuž mi kromě zajímavého obsahu hodně pomohla i skvělá interpretka Zuzana Stivínová, která načetla knihu naprosto bravurně.

L.Esoteric
11.03.2021 5 z 5

Michelle je úžasná - vzdělaná, inteligentní, vřelá, inspirující. Knihu bych doporučila VŠEM.

lanaquila
09.03.2021 5 z 5

Inspirativní a motivační. Moc dobře se knížka čte a velmi oceňuji, že si v ní Michelle zachovává emoce a lidskost.
A lehký sneakpeak do prezidentského života mi bavil. Začátek se mi nečetl úplně snadno, část před střední mi moc nebavila. Ale byla velmi důležitá pro poznání Michelle do hloubky, ne jen v kontextu první dámy.

VendulaB
02.03.2021 4 z 5

Kniha je zajímavá a čtivá. Bohužel příliš prostoru zabírá život před Bílým domem, a to (při vší úctě) zas až tak zajímavé nebylo. Autorka tak často opakuje téma rasa, vzdělávání, vyvážení rodinného a pracovního života, že to místy působí až směšně. Téma knihy je zajímavé a atraktivní, ale vracet se k ní nepotřebuju.

taikatalvi
24.02.2021 5 z 5

Bolo to fajn citanie, pacili sa mi casti kde opisovala ako to funguje v Bielom dome alebo napr. ze prezident so sebou vsade chodi so svojim doktorom alebo ze v aute maju vzdy vak krvi s jeho krvnou skupinou- zaujimavosti o ktorych som netusila. Ako prva afroamericka rodina v Bielom dome to mali tazke. Barackovi toto prvenstvo nikto nezoberie. Obaja su velmi inteligentni ludia a to kam sa dopracovali, si vydreli vlastnym usilim. Je to obdivuhodne. Bola to prijemna oddychovka.

Zaujimavost- tato kniha v audiopodobe- narozpravana Michelle Obamovou ziskala v roku 2020 Grammy :)

R47
08.02.2021 odpad!

Nedočteno. Vlastně netuším, proč jsem se do toho pustil. Nesnáším tyhle knížky na objednávku. Ale prostě jsem si říkal, že třeba bude příběh první první dámy černé pleti zajímavý. Třeba je, ale ne v téhle formě.

annatenta
19.01.2021 5 z 5

Prostě inspirativní příběh, který ukazuje, že nikomu nespadne nic zadarmo do klína, že tvrdá práce je důležitá, o smyslu života. Nádherná žena.

rozhlasové zpracování autobiografie

Michelle Obama