Můj příběh

Můj příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388445/bmid_muj-pribeh-yZr-388445.jpg 4 558 148

Michelle Obamová se díky svému životu naplněnému smyslem a úspěchy stala jednou z nejikoničtějších a nejpodmanivějších žen naší éry. Jako první dáma Spojených států amerických a první Afroameričanka v této roli pomohla nastolit nejvlídnější a nejpřístupnější atmosféru v Bílém domě v historii a vybudovala si pozici silné zastánkyně práv žen ve Spojených státech i po celém světě. Radikálně změnila životní styl mnoha rodin, které díky ní vedou zdravější a aktivnější život, naučila nás několik tanečních kroků, zabodovala v Carpool Karaoke Jamese Cordena a v nemilosrdné záři reflektorů dokázala vychovat dvě normální a skromné dcery. Michelle Obamová ve svých pamětech, díle plném hlubokých úvah a úchvatného vypravěčství, zve čtenáře do svého světa a zaznamenává zážitky, které ji formovaly – od dětství v chicagské South Side, přes léta, kdy jako vedoucí pracovnice vyvažovala mateřské a pracovní povinnosti, až po dobu, kterou strávila na nejslavnější světové adrese. S neomylnou upřímností a jiskřivým vtipem popisuje svá vítězství i zklamání na veřejnosti i v soukromí a vypráví svůj příběh, tak jak ho žila – svými slovy a podle svého. Můj příběh je kniha nejen vřelá, moudrá a sdělná, je to také neobvykle důvěrné sdělení ženy, která oplývá silnou duší, inteligencí a přirozenou moudrostí, ženy, která se vždy vzpírala všem očekáváním a jejíž příběh nás inspiruje ke stejnému postoji. Michelle Obamová ke své knize říká: „Když jsem psala Můj příběh, byl to pro mě hluboký osobní zážitek. Úplně poprvé jsem měla prostor se otevřeně zamyslet nad svojí neočekávanou životní dráhou. V této knize hovořím o svých kořenech, o tom, jak malé děvče z chicagské South Side nalezlo ve svém hlase sílu a dokázalo tuto sílu předat jiným. Doufám, že moje osobní cesta bude čtenáře inspirovat k tomu, aby v sobě nalezli odvahu a stali se tím, kým touží být. Nemůžu se dočkat, až se s nimi o svůj příběh podělím.”... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Argo

Becoming , 2018

LenkaKT
04.09.2020 5 z 5

Skvěle napsaný životopis nesmírně silné a zajímavé ženy. Je plný naděje, optimismu, pevných morálních zásad a víry, že když se snažite a věříte si, dokážete bez ohledu na vnější překážky opravdu mnoho.

ivanaci
03.09.2020 4 z 5

Krásné počteníčko

ladyka
31.08.2020 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu, bylo to vcelku příjemné a zajímavé, a věřím, že pro mnohé i inspirující. Kniha se mě však hlouběji i přes závažná témata nedotkla..možná to bylo přednesem, resp. pojetím - celkově to na mě působilo formálně a takové "vzorové" - ostatně i Michelle sama zmiňovala, že musí mít vše pod kontrolou a naplánované. Chyběla mi tam trocha spontánnosti. Je však otázkou, zda to v její pozici vůbec šlo. Jinak klobouk dolů před její pílí a ctižádostí, obdivuhodné!

Lucieenka
18.08.2020 5 z 5

Kniha, která pohladí po duši. Silný inspirativní příběh. Klobouk dolů, Michelle!

zuzi1162
17.08.2020 5 z 5

Bravurne napsane, neuveritelne inspirativni, jeden z nejlepsich zivotopisu, ktery jsem cetla.

evamarkvart
14.08.2020 5 z 5

Neuveritelne inspirativni pribeh o tom, ze kdyz clovek trvde maka a zalezi mu na vzdelani, tak vse je mozne.. a ze se slusnosti nejdal dojdes. Za me jedna z nejlepsich knih ever.

MagdaFish
09.08.2020 5 z 5

Krásně a čtivě napsané memoáry bývalé první dámy. Michelle Obamová by mohla být příkladem amerického snu. Její život i kariéra jsou fascinující sami o sobě, není to jen manželka bývalého prezidenta. Vřele doporučuji k přečtení.

Címa
27.07.2020 5 z 5

Silný, inspirativní, dobře napsaný biografický pribeh. Už jako první dámu jsem Michelle Obamovou měla za sympatickou, krásnou a vždy upravenou a usmevavou a jsem rada, ze jsem díky její knize mohla nahlédnout do jejího dětství, z jakých pochází poměrů, studia, prací, kterými prošla a po život v Bílém domě. V mnoha věcech s ni souhlasím, napr. s jejím názorem na politiku. Dost toho musela prekousnout a zvládnout, ať už jako afroamericanka, tak matka, co byla po většinu času na děti sama nebo manželka, jejíž muž byl daleko od domova.

alisie
23.07.2020 4 z 5

Balzám na duši pro toho, kdo se prokousal knihou "Michelle Obamová" od cenami ověnčené novinářky prestižního listu Washington Post, ale kdo vlastně chtěl číst toto. Je to kniha plná naděje, inspirací a smutných příběhů. Buďme rádi, že jsme tady v Evropě, v Čechách, kde se nemusíme bát vyjít ven na ulici...

PetraKysova
16.07.2020 5 z 5

Túto knihu by si mal prečítať každý. Je to príbeh o neskutočne silnej žene, ktorá sa vďaka svojmu odhodlaniu dopracovala na úplný vrchol. A na tom vrchole pomáhala ďalej a snažil sa hlásať že na každom jednom človeku záleží, že v jednote je sila a každý je dôležitý.
Okrem toho som sa dozvedela veľa zaujímavostí ako prebiehajú americké voľby.
Skvelý príbeh

chaera
14.07.2020 4 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou a ze zvědavosti se rozhodla ji přečíst. Upřímně jsem ani zpočátku nečekala, že kniha ve mně zanechá takový dojem. Neuvěřitelně inspirující příběh, který nutí k zamyšlení. Určitě po knize ještě někdy sáhnu, jedná se o jednu z nejlepších autobiografií, jakou jsem kdy četla. 4.5/5

lucifess
17.06.2020 2 z 5

První dáma jako jako osoba je mi velice sympatická a číst její biografii bylo pro mě inspirující ve smyslu, že i takhle vysoko se dá dopracovat vlastní pílí a bez tlačenky (nejen ona, ale hlavně její manžel).

Jako kniha mě příliš neoslovila, četla se mi špatně, do čtení jsem se musela nutit po pár stránkách. Styl a zdlouhavé popisné části nebylo nic pro mě. Obzvláště popis dětství a dospívání jsem už myslela, že je nekonečný a neposune se nikam dál.
Zároveň jsem čekala, že větší část knihy bude věnována samotnému funkčnímu období a více dovolí nám čtenářům nakouknout do života prvního páru USA.

Lady.Lucrezia
15.06.2020 5 z 5

Když se dozvíte, že audiokniku v anglickém originále načetla sama autorka, dozraje ve Vás snadno rozhodnutí zaposlouchat se a pro jednou nelistovat. Pro trénink angličtiny jsem ovšem měla k ruce i český překlad, který je rozhodně velmi blizký originálu.

Teď ovšem k tomuto memoáru. Michelle zachytila nejen to jaký byla celý život dříč, ale i svoji křehkost, rozhodnost a péči. Kniha prezentuje Michelle a její pohledy na okolní svět od útlého věku, přes školní léta, studium univerzity, první práci až po život, po životě v Bílém domě. Kniha je příjemně čtivá, vede čtenáře k mnoha zamyšlením a v několika pasážích nadšeně ožívá přímo před očima. Rozhodně doporučuji!

Martooni
14.06.2020 5 z 5

Velmi krasne napsana kniha od velmi sympaticke, inteligentni a ambiciozni zeny, ktera se snazi zeny povzbudit, inspirovat svym vlastnim zivotnim pribehem.

A povedlo se! Mne inspirovala a verim, ze i miliony dalsich zen po celem svete.

Shlédla jsem i Netflixovy dokument ke knize, kde Michelle pusobi jiz velmi sebejiste a ne tolik pokorne jako v knize.

mekkejla
12.06.2020 4 z 5

Krásně, citlivě a inspirativně podaný životopis. Miche je frajerka ???? V zahraniční politice se vůbec nevyznám, ale z jejího popisu vyzníval Barack jako spasitel. I když - kdo jiný by tomu měl věřit, než jeho žena. Kromě celkem úderné hry na strunu "women power" oceňuji i shrnutí stinných stránek moci. Teď už vím, že prezidentkou ani první dámou být nechci ????

smardice
05.06.2020 5 z 5

Audiokniha se krásně poslouchala díky hlasu Andrey Elsnerové. Životní příběh "první dámy Ameriky" paní Michelle Obamové od dětských střevíčků až po ukončení prezidentování jejího manžela v Bílém domě. Kniha je inteligentní, vtipná, lidská.

LadyAnn
31.05.2020 5 z 5

Výborně zpracovaný memoár. Poslouchala jsem audioknihu v podání přímo Michelle Obama a díky autentickému vyprávění přidávám i pátou hvězdičku. Ano, její příběh přirozeně obsahuje všechny „povinné americké prvky“ – víru k uskutečnění vlastních snů, sounáležitost s afroamerickou komunitou, patos, emoce… a je psaná velmi citlivě, lidsky a upřímně. Bývalá první dáma působí sympaticky, její kariéra a sdílení profesního a zejména osobního života mohou být velmi inspirující. Tuto biografii ocení spíše ženy, ale není prvoplánově feministická a doporučuji ji i jako náhled do současného společenského a politického života v USA.

Yorika
28.05.2020 5 z 5

Tato žena je mi sympatická. Na nic si nehraje. Snaží se zůstat stále tou obyčejnou holkou z Chicaga. Možná proto, že si vše musela vybojovat sama. To, že v knize neustále naráží na afro-americký původ může být zarážející ale vcelku logické.Amerika je v tomto specifická a pro řadu lidí je to velké téma. Vlastními silami se vypracovala z chudinských čtvrtí až do právnických kanceláří ve vysokých mrakodrapech, na které se jako malá holka pouze dívala. Víceméně takovou zůstala i jako první dáma USA. V knize ukazuje, že je nejen cílevědomou právničkou ale především podporující manželkou, milující matkou a ženou s velkým Ž. Díky za tuto knihu.

kaja77
13.05.2020 4 z 5

Paní Michelle je velmi příjemná, sympatická osoba. Bylo opravdu zajímavé poznat její příběh, její život, když byla dítě, poznat ji jako cílevědomou studentku, jejich láskyplný vztah s Barackem apod. Příjemné čtení.

Emmadriel
08.05.2020 5 z 5

Na tuto knihu jsem se velmi těšila, protože Michelle Obama jsem obdivovala již po celou dobu, kdy byla první dámou USA. Knížka byla ještě mnohem lepší než jsem ji očekávala. Knížka je zaměřená na dětství a dospívání Michelle, cesty, kdy se stala advokátkou velice prestižní kanceláře, ale uvědomila si, že vlastně chce dělat něco mnohem prospěšnějšího, seznámení s Barackem a jeho následná politická cesta do Oválné pracovny a všechny roky jeho prezidentského mandátu. Tato kniha zaujme spíše ženy, protože je na ně více zaměřena, Michelle se snaží říci, že každá žena je silná a dokáže cokoliv, tedy snaží se ženy motivovat, aby byly silné. Samotnou by mě nikdy nenapadlo, že některé věci budu ve svém životě vnímat stejně jako ona a díky ní je mám tendenci změnit. Tato kniha Vás dokáže inspirovat a určitě nebudete litovat, že jste si vybrali zrovna tuto knihu. Michelle Obama je zkrátka a dobře pop právu idol mezi ženami a díky za ni!

rozhlasové zpracování autobiografie

Michelle Obama