Můj obyčejný život

Můj obyčejný život https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91516/muj-obycejny-zivot-91516.jpg 4 38 7

Běh od revoluce do Evropy a ke Zlatému míči Životní příběh žijící legendy českého fotbalu Pavla Nedvěda, který v srpnu 2009 oznámil ukončení své fotbalové kariéry. Už jako sedmiletý či osmiletý začal kopat za Tatran Skalná, jako čtrnáctiletý hrál za tehdejší TJ Škoda Plzeň, v osmnácti za Duklu, později za Spartu Praha, Lazio Řím, turínský Juventus. Vlastní sportovní úspěchy líčí skromně, velmi lidsky a stejně se staví i ke konci své fotbalové kariéry: vidí v něm dobrý závěr sportovní dráhy, která byla jeho životní láskou. ... celý text

Literatura naučná , Sport

Vydáno: , Argo

Venda32
16.02.2020 5 z 5

Pavel Nedvěd patří mezi mé oblíbence. Takže kniha o něm mi udělala radost. Ano, mohlo toho být v knize více. Jako fanoušek jsem byl spokojen i takhle.

Honza89
11.08.2019 5 z 5

Vzhledem k nelichotivým recenzím jsem od autobiografie Pavla Nedvěda nic neočekával, o to příjemnější bylo moje překvapení. Knížku jsem s nadšením přečetl za dva dny. Moc se mi líbilo pojetí autobiografie: decentní vyprávění, avšak velmi věcné a zajímavé. Je moc dobře, že se legendární český fotbalista zaměřil na svůj přístup k fotbalu a k životu, protože tím předal cennou inspiraci. Jediné, co jsem nepochopil, tak proč kromě EURO 1996 nepopsal i další reprezentační šampionáty, především EURO 2004. Každopádně knížku vřele doporučuji.

Markii
12.06.2018 2 z 5

Pavel Nedvěd je pro mě neskutečnou ikonou a jako fanynka Juventusu mám k jeho osobě velkou úctu. Z knihy jsem byla ale hodně rozpačitá a zklamaná. Jestli to bylo překladem nebo tím, že jsem měla přehnaná očekávání, těžko říct. Nicméně psát knihy by měl dle mého názoru ten, kdo k tomu má aspoň trošku nějaké nadání a dar...fotbalisté by měli raději natáčet vzpomínkové dokumenty;) Ale i přesto - Grazie Paolo di tutto:)

vlastimil577
24.03.2018 2 z 5

Za mě nic moc.

Pseudofilosof
09.12.2017 2 z 5

Souhlasím s recenzí, která tuto knihu označuje za průměrnou. Absolutně v ní chybí přidaná hodnota. Neříkám, že toužím po skandálních odhalení, ale tohle je prostě jen louhované curriculum vitae.

kilometr
08.08.2013 3 z 5

Průměrná kniha o fotbalovém dříči a Profesionálovi Pavlu Nedvědovi.
Držitel Zlatého míče si zaslouží mnohem lepší knihu.60%.

Koka
10.05.2013 3 z 5

Z knihy VELMI cítit, že byla psána (diktována) pro italské čtenáře: mnohokrát opakovaný důraz na rodinné hodnoty, lásku k manželce a dětem, úcta k rodičům. Ne že by to vadilo - hodnoty jsou to zásadní, ale český fotbalista v Čechách by asi své memoáry přece jen koncipoval jinak.
P. Nedvěda si velmi vážim jako člověka, který - aby dosáhl toho, po čem toužil, byl úspěšný v činnosti, kterou miloval - si PŘIDÁVAL zátěž. To je velmi netypický jev!

Itálie autobiografické prvky fotbal, kopaná

Autorovy knížky

Pavel Nedvěd
česká, 1972
2011  74%Můj obyčejný život

Kniha Můj obyčejný život je v