Můj New York - Město očima známých osobností

New York je studnicí nesčetných příběhů. Kdo ho chce poznat, musí v něm číst jako v knize. Listovat jím stránku po stránce, prohlížet si obrazy ulic a učit se mu naslouchat. New York totiž není jen „městem tisíců světel", ale i tisíců hlasů. A když se tyto detaily, každodenní okamžiky pečlivě a trpělivě poskládají jako puzzle, vznikne obraz New Yorku. Pak jako mávnutím kouzelného proutku dostane New York svoji podobu. Tato kniha je vyprávěním osobností, jež daly městu duši, spoluutvářely jeho historii a které šíří jeho obraz po celém světě v oblasti umění, literatury, architektury, kinematografie, hudby a kulinářství - Roberta De Niro i Woodyho Allena, Jaye McInerneyho, Martina Scorseseho i Daniela Libeskinda, Maria Bataliho i Candace Bushnellové, Spikea Leeho a dalších....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311876/big_muj-new-york-9ZH-311876.jpg 4.220
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Slovart (ČR)

My New York, 2014

Kniha Můj New York - Město očima známých osobností

MelanieBruno

Krásné velké fotografie, zajímavé postřehy známých osobností a nahlédnutí “za oponu”. Jo, tohle se povedlo.

MOu598
29.08.2019

Plné velkých barevných foto, ilustrujíci NY, jak ho vidíme při pobytu, i jak o vidí 20 osobností (znám jich jen pět - ne osobně). Názory, pohledy a vždy to, co v NY milují.
Knížku si přečtěte, než poletíte - pro inspiraci. Ale stejně vše nestihnete a najdete si své vlastní nej.
Pěkná knížka.

Jack.Bledsoe
30.05.2017

Óda na New York a všechny jeho krásy. Fotografie jsou nádherné, člověk opravdu nasaje jedinečnou atmosféru.

Jenom si myslím, že by možná byla zajímavější stejně koncipovaná kniha, akorát z pohledu úplně obyčejných lidí, místo hollywoodských hvězd a dalších miliardářů:))

andrii24
12.12.2016

Welcome! Ty barvy, ty vůně a... zvídavý čtenář byl sveden. Už mu nestačí být pouhým "turistou" na stránkách. Na vlastní kůži sám zatouží se svými smysly zahryznout, okusit rozličné chutě Velkého jablka.