Můj nejmilejší suvenýr

Můj nejmilejší suvenýr https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460520/bmid_muj-nejmilejsi-suvenyr-fMB-460520.jpg 4 439 78

Moje plánovaná dovolená pro dva se nečekaně proměnila v osamělý výlet. Než abych se tím trápila, sbalila jsem kufry s pocitem, že týden v luxusním hotelu je přesně to, co potřebuju. Ale jako by jedna katastrofa nestačila, ocitla jsem se bez střechy nad hlavou, stejně jako stovky dalších lidí. Už to vypadalo, že místo vysněné dovolené budu spát na zemi v hotelové hale. Jenže pak jsem zaslechla, jak se jeden krasavec vydává za hosta, který dosud nedorazil, aby mohl využít jeho rezervaci. Když jsem se doslechla, že se jedná o dva pokoje, místo toho, abych ho prozradila, začala jsem dělat, že jsem jeho sestra. Tak začal příběh „Mila a Maddie“. Z bezvýchodné situace se náhle stalo dobrodružství. Můj falešný bratr mě několik dní prováděl okolím svého rodného města. Když nastal čas odjezdu, ani jednomu z nás se ještě nechtělo rozloučit. A tak místo toho, abychom se vrátili domů, vydali jsme se spolu na cestu autem. Z každé zastávky jsme si odvezli suvenýr na památku. Ale přestože to mezi námi jiskřilo, nikdy k ničemu nedošlo. Milo věděl, že se zrovna vzpamatovávám z rozchodu a nechtěl toho zneužít. Proto jsme se na konci výletu dohodli, že se sejdeme znovu za tři měsíce. Chtěla jsem se s ním znovu setkat. Ale když jsem se vrátila domů, realita na mě dopadla plnou vahou. A začala jsem se bát, že svého krásného neznámého ztratím navždy. Bude pro něj v mém životě místo? Nebo se vzpomínka na něj stane jen mým nejmilejším suvenýrem?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

My Favourite Souvenir , 2020

Kudík
26.09.2021 4 z 5

Kouzelný příběh falešných sourozenců Mila a Maddie se změní v realitu pro Mattea a Hazel. Co začalo jako dobrodružství, tak vlastně i skončí. První část se mi líbila o něco víc a kdo má tohle duo načtené, asi nebyl jistou situací tolik překvapen. Z postav mě fascinovala a příjemně děsila Zara. Její "jsem věštkyně, ne blázen", mě stálo kafe. :) Celkově rychle a lehce čtivé, ideální na vypnutí.

Lee7
21.09.2021 5 z 5

Pro mě skvělá perlička, poslední dobou, co sáhnu, mě baví. Skvělý příběh, zajímavá zápletka a hold někdy tvrdá realita. Mě se skvěle čtou ve vlaku na odreagování a uvolnění mysli po práci.

nikca3976
25.08.2021 5 z 5

Děvčata opět nezklamala.Postavy skvělé,vtipné,sympatické,sexy…příběh velmi čtivý a romantický..zase jsem se usmívala jak sluníčko na hnoji Ta část,kdy spolu cestovali se mi zamlouvala víc než ta druhá,kdy se setkali zrovna když byla na “rande”se svým bývalým,který byl mimochodem strašně vlezlý debil(aspoň pro mě)…to drama,které se točilo kolem těch tří mi drásalo nervy a snažila se Hazel popohnat aby si už jednoho z nich sakra vybrala ‍️ (myslela jsem samozřejmě Mattea )..no bylo to strašně zdlouhavé a ke konci už jsem si myslela,změny se snad nikdy nedočkám happyendu sečteno podtrženo byl to krásný romantický,vtipný a místy nervydrsásající příběh dvou lidí se zlomenými srdci ,ale navzájem si je zase slepí dohromady,tak jak to v knihách od Vi a Penelope bývá ️je to romantická oddechovka,kterou nic nezkazíte..přečetla jsem ji ani ne za 5 hodin až mi bylo líto jak rychlé to bylo

lucie3944
17.08.2021 4 z 5

Líbilo se mi to. Byly to obyčejní lidé, s obyčejnými problémy. Vše, co se stalo, se skutečně mohlo stát. Jen ta hlavní zápletka, že on je On, to už tak uvěřitelné není. Ale co, nevadilo mi to, a hlavně jsem to, kupodivu, nečekala. Prostě docela povedená kniha.

Wabinka
15.08.2021 4 z 5

Další příjemná oddechovka od Vi. Oceňuji, že Matteo nebyl panovačný pracháč a konečně jsme byli trochu jinde než jen u šéfů a majitelů firem. Souhlasím s komentáři přede mnou, že první polovina knížky byla super, v druhé mi dost vadila velká nerozhodnost Hazel.

johana3160
12.08.2021 4 z 5

Prvni cast se mi velmi libila a za tu bych klidne dala i 5*, ale ve druhe casti mi Hazel pekne lezla na nervy. Matteo byl sladkej kompromis mezi chudym umelcem a bohatym alfa samcem a ten ex byl taky celkem sablonovej. Proste namet a postavy byly celkem neoriginalni, ale zpracovani bylo ctive a zaujalo. Bohuzel v dnesni dobe je tolik autorek a knih, ze prijit s necim novym je tezke, nezbyva nez zpracovat co uz bylo poutavym zpusobem a to se Pen a Vi dari.

Zomy
28.07.2021 3 z 5

No nevím, tohle mi přijde jako jeden ze slabších kousků od autorek.

Road trip v první části už zpracovaly několikrát, i když i tenhle byl povedený. Máme tady i mrtvou partnerku v minulosti, bez toho to snad Penelope a Vi ani neumí. Naštěstí se v té bolesti nijak zvlášť nebabraly.

Druhá část byla trochu neslaná, nemastná, ale Matteo je tedy chlap snů, o takových se čte hezky.

A jen taková hloupost závěrem - obálka je dost zavádějící, protože z ní vyloženě čiší Španělsko nebo Bora Bora.

happy19
22.07.2021 5 z 5

Sladké,milé,klasika od známého dua☆

„Je jenom jedna cesta za štěstím a to přestat se trápit nad tím, co je mimo naši moc.“

bzdenca
19.07.2021 5 z 5

Tato dvojice autorek opět nezklamala, miluju je

žlotirova
16.07.2021 4 z 5

Krasny příběh, romantika od zacatku

LibraryGirl
15.07.2021 5 z 5

„Někdy si člověk zlomený srdce nedokáže vyléčit sám. Ale může ho dát někomu jinýmu. Pak se pomalu zacelí, protože dotyčný vám pomůže zapomenout na zranění.“

„Vždycky jsem si myslel, že nejhorší věc, která se může člověku stát, je, když mu umře ten, koho miluje. Ale ztratit někoho, kdo ještě žije, je snad ještě horší.“

georginaa
12.07.2021 5 z 5

Sobotní podvečer, venku leje a já si usedla k této knize. Můžu říct, že tento příběh se tak dobře četl, stále se něco dělo. Skončila jsem za 4 hodiny a byla mile překvapená. Klidně bych dala pár stránek na víc. Tyto dvě dámy prostě umí, k pobavení jen vřele doporučuji.

Tesset
11.07.2021 4 z 5

Knížky od těchto autorek miluju, ale tady mi něco málo chybělo. Možná jsem čekala víc z jejich dobrodružné cesty, možná jsem chtěla, aby se dali dohromady dřív, nevím. Závěr byl poměrně rychlý, ale to už mi ani tak nevadilo.

Michalka24
03.07.2021 4 z 5

Velmi pekna romanticka oddychovka...

knihomolkaL
03.07.2021 4 z 5

Krásný příběh, romantika, kapka erotiky. Opět jsem si u knížky báječně odpočinula a zasnila se. Hlavní hrdinové mi byli od začátku sympatičtí, tradičně jsem držela všechny palce, aby všechno dobře dopadlo. Zvrat, který obsahují všechny tyto romány, jsem tentokrát vůbec, ale vůbec nečekala a hodně mě překvapil.

Anna195
25.06.2021 4 z 5

Opäť skvelá romantika od tohto ženského dua. Ich príbehy milujem a vždy si ich rada prečítam aj keď viem, ako skončia. Aj táto kniha, ako aj všetky ostatné od nich, bola skvelá. Autorky to jednoducho vedia.

Príbeh je rozdelený na dve časti, čo bolo podľa mňa len dobré a skvelo to autorky vymysleli. Prvá časť ma bavila o troška viac, a najmä kvôli vývoju vzťahu medzi Matteom a Hazel, pretože autorky nič neuponáhľali a vzťah hlavných postáv sa vyvíjal pomaličky. A ich priateľstvo medzi nimi na začiatku bolo úžasné.

Hlavného hrdinu Mattea som si hneď zamilovala, keďže bol vtipný, dobrosrdečný a sršal skvelým humorom. Hazel sa mi v prvej polovici knihu páčila, len keď nastala spomínaná druhá časť knihy, tak som veľakrát s jej rozhodnutiami nesúhlasila a najmä s jej žiarlivostnými scénami, keďže sa ona sama nachádzala v zaujímavej situácii. Aj keď v určitých častiach sa ju dalo chápať, že bolo z veľa vecí zmätená. Keďže je príbeh rozprávaný z oboch pohľadov viete sa vžiť do obidvoch hlavných postáv.

No nič na tom nemení, že príbeh sa mi veľmi dobre čítal a medzi Matteom a Hazel postupne vznikalo krásne a silné puto. Autorky znovu vytvorili medzi postavami osudovú lásku, o ktorú treba bojovať. Epilóg bolo ako vždy dokonalý aj s krásnymi suvenírmi.

katerina3329
24.06.2021 5 z 5

DOPORUČUJI

Ditules
21.06.2021 3 z 5

Příjemná pomalá romantika. Palec hore za to, že se odehrávala v zimě - alespoň trochu to ochladilo při čtení v těch třicítkách venku. :D

Myška43
19.06.2021 5 z 5

,,Budoucnost není vždy určená. Je proměnlivá a přizpůsobuje se vašim rozhodnutím. Takže jen buďte ve střehu."

Nechci se stále opakovat, takže se nebudu moc rozepisovat. Jako vždy plný počet.
Kniha je rozdělena do dvou částí. Anotace vás naláká na tu první, ale to co se odehrává ve druhé, nečekáte. Alespoň já byla překvapená.

,,Konej podle sebe a podle toho, co chceš ty. Naslouchej svému srdci."

Spousta čtenářů se k tomuto žánru staví negativně. Považuje jej za brak. A ano, mají na svůj názor právo. Za sebe mohu napsat, že to tak necítím a že mi právě četba těchto knih otevřela oči a v podstatě mi byť malým dílem, pomohla v dalším velkém životním rozhodnutí.
Miluju tyto spisovatelky a obdivuji je pokaždé, když čtu jejich příběhy. A budu je číst i nadále.

,, Díky, žes mi připomněl, jaký to je žít"

Maruš.D
14.06.2021 5 z 5

Po dlouhé době u knihy brečím jak dítě. Brečím štěstím a závistí. Absolutně jsem nečekala něco takového! Proč je sakra Matteo jen knižní postava, když já ho potřebuji ve svém životě? Bála jsem se, o čem tak autorky budou psát, když v polovině knihy už to vypadalo, že za chvilku přijde konec, ale oni přesně věděly, jak nás napínat a co napsat. Musím říct, že mi vadilo, jak byla Hazel nerozhodná a vesměs si opravdu zahrávala s Bradym. Její všelijaké myšlenky se mi příčily s tím, co si myslel a jak jednak Matteo. I přesto se mi příběh velmi líbil. Je velmi romanticky, není jen o spoustě sexu a konec je jak vystřižené z dokonalého života. Jen doufám, že v životě poznám alespoň zlomek z toho, co mají naše (bohužel) smyšlené postavy.