Můj kamarád Victor Hugo

Můj kamarád Victor Hugo https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290996/bmid_muj-kamarad-victor-hugo-O3j-290996.jpg 3 5 1

Myslíte si, že období napoleonských válek je nuda? A co kdybyste se přenesli do Paříže té doby a ocitli se zde bez peněz a střechy nad hlavou? Náš hrdina Hans Christian naštěstí potká mladého Viktora Huga a brzy se z nich stanou opravdoví kamarádi. Viktor rád vypráví klukům z pařížských ulic pozoruhodné příběhy. S jeho pomocí se i malý Hans znovu naučí vyprávět své pohádky. A schválně, který z nich vymyslí pozoruhodnější zápletku? Komiksová řada o mladém H. Ch. Andersenovi je napínavým a svěžím převyprávěním Andersenových pohádek pro děti každého věku. V tomto komiksovém albu se navíc seznámíte i se slavnými romány Viktora Huga. Najdete zde také ukázku textu Hanse Christiana Andersena „Pohádka mého života“ v novém a moderním překladu.... celý text

JointlieKat94
25.08.2019 4 z 5

Knihu máte za chvilinku přečtenou, je vlastně smyšlená, ale na konci, asi tři stránky, jsou z opravdového spisu H. Ch. Andersena o tom, jak se s Victorem Hugem setkal.

No a knížka je vlastně o tom smyšleném setkání dvou chlapců, kde jeden ztratil svůj klobouk, díky kterému vcházel do svých pohádek a bez něj to nejde, a ten druhý mu ukázal, jak to jde i bez klobouku. :-)

Je to hezké, a hlavně je to pro děti. A je to v komiksové formě, kde jsou krásné obrázky. :-)

spisovatelé komiksy dětský hrdina

Autoři knihy