Můj generál

Kniha je satirou na německé důstojníky - válečníky. Autor obrací pozornost na jednoho generála,který po návratu z francouzského vězení čeká ve spolkové republice na novou závratnou konjukturu pro své řemeslo. "Můj generál" známeho německého spisovatele a novináře je skvělou satirou na německou "válečnickou" povahu. Kniha dovede rozesmát, zaujme bystrostí postřehu, spádem a vtipem, zároveň však každého přinutí k hlubšímu zamyšlení nad nesmyslností válčení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61043/big_muj-general-jHX-61043.jpg 4.232
Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , Naše vojsko

Mein General, 1955

Kniha Můj generál

Ninushka

Myslela jsem si, že to bude humorné, popis knihy to tvrdil, ve skutečnosti jsem byla ale několikrát zhrozená z toho, čeho jsou lidé schopní. Kniha je dobře napsaná.

vvikingg

skvělé počtení, autor si dělá srandu ze starých, zkostnatělých, pruských důstojníků a generálů, kteří nepochopily druhou světovou válku a vývoj v poválečném Německu

OdvaznyMladyMuz
27.10.2018

Druhá světová válka z trochu jiného pohledu. Určitě zábavné čtení, chápu i nadšené reakce na tuto knihu. Ale za mě to na víc jak tři hvězdy není.

Midudedi
26.01.2017

Typicky německé prušácké myšlení a postupy, ale nezamořené sebeobviňováním ani vymlouváním, satira a humor směšné až humorné, ale nepřehnané, bez nudy, bez mentorování, bez nesmyslných dlouhých šroubovaných německých vět.

Jako celek natolik zábavé a svěží, že autora podezírám, že ani není němec. Doporučuji všem.

KLADIK
26.02.2016

Autor mě chytil za můj vkus! Postupně a během krátkého období jsem přečetl vše pro mě dostupné. Téma poválečné Německo v tomto případě západní není moc časté téma, ale přesto zajímavé, alespoň pro mě.

carbici
13.12.2015

Výborná knížka, která mne hodně překvapila. Autora jsem neznala, ale už pomalu napravuji.

kolacky
01.05.2015

Překlad Františka Gela je tak skvělý, až jsem s prominutím slintala blahem!

LiborP
27.04.2015

Německá varianta anglické knížky "Jak jsem vyhrál válku".Parádní věc !