Muffin a čaj

Muffin a čaj https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366888/bmid_muffin-a-caj-heC-366888.png 4 1548 407

Muffin a čaj série

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí. Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…... celý text

popeluška
11.03.2021 5 z 5

Tak tohle bylo moc milé čtení, které mě bavilo. Určitě se podívám i po druhém díle...a budu se těšit :-)

fromywindows
21.02.2021 3 z 5

Takže, kde začít? Vzhledem k tomu, že to napsal český spisovatel, jsem od knihy moc nečekala.
První jsem se nevyznala kdo je Daniel a kdo je Kit :D ale potom to bylo v pohodě. Nechápu jak všichni říkají že kniha byla velice čtivá, apod.. Mně přišla nudná, jen konec byl docela napínavý. Takže jestli se chystáte číst, nečekejte žádný složitý děj nebo něco.
Na to že byl Daniel už ve čtvrtém ročníku se choval tak straně dětinsky, nebo jak to říct, strašně stydlivě a uzavřeně. Naopak jsem si oblíbila Kitta, ten se choval rozumně a je moc roztomilá knižní postava:-)
,,V mojí slabosti je moje síla."
,,Myslíš že si v bezpečí, ale ve skutečnosti nežiješ."

INCOGNITOREADER
17.02.2021 3 z 5

Toto je kniha kde mi opravdu citelně chybí půl hvězdičky. Není to čistá 4 ani 3. Je to prostě 3,5⭐.
Je to milý YA příběh. To YA je zde velice důležité.
Taky je to knižní debut.
Každopádně když se na příběh podíváme střízlivým pohledem a odtrhneme LGBT tak nám zůstane opravdu takový jednodušší romantický YA příběh.
Na tom samozřejmě není vůbec nic špatného. Kniha se čte dobře a rychle - já přečetl za odpoledne. Jen jsem asi čekal, že se bude řešit možná nějaké trochu hlubší téma.
Prostředí internátní školy zní zajímavě, ale zde je vykresleno hodně zvláštně a hodně mě zarážel prakticky absolutní nedostatek dozoru nebo učitelů a samozřejmě i absolutní zákaz elektroniky na škole.

E.vi.k
30.01.2021 4 z 5

Moje první LGBT literatura. Byla jsem zvědavá, jak se o tomto tématu bude číst. Možná jsem čekala trochu víc, ale zklamaná rozhodně nejsem. Asi proto, že je to o 16tiletých "dětech" , určeno zřejmě pro stejnou věkovou kategorii, tak to bylo spíše roztomilé než divoké. Určitě zkusím něco dalšího.

Alzbeta17
29.01.2021 2 z 5

Představte si knihu, kdyby nebyla gay a progresivní. Fungovala by vůbec? Nemyslím si. Téma se vůbec nerozvíjí, chlapci neřeší prakticky žádné problémy spojené s tím, že jsou teplí. A bože, než mi začnete psát, že jsem anti lgbtq, já sama jsem teplá, boha jeho. A reprezentace je šíleně důležitá, ale tady jde o to, jaká je. Kdyby kniha alespoň něco osvětlovala. Něco, cokoliv. Velmi nerelatable prostředí. Naštvala mě absence mobilů, která šla logicky vyřešit tak, že by se příběh zasadil o deset, dvacet let dřív. Já jsem současný teenager, v době četby knihy mi bylo šestnáct sotva pár dní, a nemyslím si že je moudré, obzvlášť v YA literatuře ignorovat tak velkou součást našich životů, jako je instagram, twitter a snap. Jako I guess, že pokud chcete prostě vypnout, a nenasíráte se nad vším tak to jde. Theo vypadá jako šíleně fajn člověk a na jeho novou trans knížku se fakt těším, protože možná bude i něco skutečně osvětlovat, ale tohle za mě prostě pass.

jahlina
23.01.2021 5 z 5

Hodnotím s ohledem, že jde o YA. Poslouchala jsem jako audioknihu, která se tedy poslouchala fakt dobře. Musím říct, že ačkoliv nevyhledávám LGBT tématiku a nespadám ani do cílové věkové skupiny, tak se mi příběh dvou chlapců - střeštěného Kita a uzavřeného Daniela, kteří k sobě najdou cestu - líbil. Je to takové milé, něžné odpočinkové čtení (v mém případě poslouchání). Moc jsem klukům fandila...

rilajaan
20.01.2021 4 z 5

Dobrá kniha o atraktivním tématu. Psaná jednoduší formou, ale to není vůbec na škodu. Doufám, že jednou přijde doba, kdy budeme všichni bez předsudků.

terinkha
19.01.2021 3 z 5

Tři hvězdy nejsou pro mě v tomhle případě vůbec špatný hodnocení.
Zaprvé, nejsem úplně cílová skupina, ale chtěla jsem si něco s touhle tématikou přečíst, tím spíš, když je autor Čech.
Jenže je mi přes 30 a tak asi očekávám trošku hlubší "materiál", lepší jazyk a asi i stylistiku.
Byl to milý nenáročný příběh, který mladý lidi slupnou jako malinu, já už potřebuju přeci jen trochu víc :-)
A na závěr - trochu mě překvapilo, že kniha je zakončená epilogem "o pět let později" a teď vyšel nový díl, který vlastně navazuje časově přímo na konec dílu prvního...
Jsou to lepší tři hvězdy, kniha asi poputuje do místní knihovny, doma ji mít nepotřebuju :-)

Dominik_13
15.01.2021 4 z 5

Je to pohádka o dospívajících gayích. Když k ní budete takto přistupovat, nebude vám vadit všudypřítomná zkratkovitost, ale užijete si jednoduchý příběh o první lásce, který vás zahřeje u srdíčka. A o to přeci v pohádkách jde.

Krekrína
12.01.2021 4 z 5

Moc milá a fajn knížka, taková oddechovka.

Lejčís
10.01.2021 5 z 5

Muffin a čaj je tak strašně milej příběh, že jsem se nejednou musela usmívat jak idiot. Kita i Daniela jsem si zamilovala a neskutečně jim fandila, měla radost, když ji měli oni, a byla smutná, když se jim nedařilo. Dojalo mě to a to jsem fakt nečekala. Pokud máte rádi LGBT YA s pořádnou dávkou emocí a hlubokých myšlenek a pokud jste tohle ještě nečetli, musíte!

Jeninas
05.01.2021 5 z 5

"Vydám se tam hned zítra. Všechny starosti a strachy nechám doma, kdo by se s tím tahal. A změním svět. Možná ne celý. Možná jenom ten svůj. Ale i to bude velký úspěch."
Muffin a čaj se vyznačuje krásným slohem, který se k vážnému Danielovi skvěle hodí, přesto je díky Kitovi hravý a něžný, zpočátku i naivní. Přesně takhle nemotorně jsme se přece při prvním navazování vztahů chovali my všichni! Daniel to neměl lehké-puberta pro gaye může být peklo. Svoji první LGB knihu jsem přečetla před více než rokem a od té doby velmi citelně vnímám různé rádoby vtipné narážky svých přátel a kolegů mířené tímto směrem. Kit mi byl blízký zase sklony k oslovování "těch divných" (zrovna nedávno jsem si uvědomila, že dělám to samé, výsledkem je pak buď katastrofa, nebo celoživotní přátelství). A Teresa byla naprosto úžasná. Při čtení jsem se usmívala jak idiot a nad stranou 113 mě pálily slzy. Zkrátka to bylo moc hezké pohlazení a já jsem autorovi vděčná, že jsem to mohla prožít :)

Chris_min
04.01.2021 3 z 5

Knihu miluju, ale hrozně mě mátlo, jak byla jedna kapitola z jedné postavy a druhá z druhé a stále dokola.. A taky třeba ta druhá začala v polovině té první, která už byla popsaná.. Ano, nejsem na to zvyklý, ale to neznamená, že je celá kniha špatně.. A taky si autor mohl víc vyhrát s popisem vedlejších postav. Podle mě nebyli dost popsány..

vlkove
27.12.2020 2 z 5

První co chci říci je, že ač jsem dala knize dvě hvězdy, nemyslím si, že je to špatné čtení. Je to nenáročné čtivo, určené pro milovníky romantiky. Mám k tomu ale pár výtek.
Postavy mi přišly nedostatečně popsané a to hlavně postavy vedlejší. Hlavní hrdinové jsou na můj vkus moc ukňouraní. Jestli něco opravdu nemám ráda, tak jsou to lidi, kteří jsou ukňouraní a to jak v knihách, tak v reálném životě. Neberte mě špatně, chápu lidské emoce, slabosti, strasti ale fňukání nesnesu. Dále mi v knize chybělo vysvětlení, proč se vlastně jeden z hlavních protagonistů do druhého zakoukal.
Co mě při čtení otravovalo bylo střídání pohledů obou hlavních hrdinů, především tedy to, jak se polovina kapitoly opakovala v kapitole následující, a to jen z jiného pohledu. Občasně mi příběh přišel nadnesený a nevěrohodný, jsem zastáncem toho, že i romantika se dá napsat opravdově.
V knize oceňuji české prostředí, které bylo krásně a nenásilně popsáno. A také se mi líbil květnatý jazyk autora. Možná bych však tento jazyk daleko více ocenila u jiného rázu knih.
Kniha jako celek není vůbec špatná, ale od autora si raději v budoucnu přečtu knihu na nějaké dejme tomu vážnější téma.

ElikaS
18.12.2020 5 z 5

Zamilovala jsem se! Tohle je jedna z nejlepších knížek, jaké jsem kdy četla! Opravdu mě dostala. Nejsem si jistá, jestli mohu hodnotit odděleně Muffin a čaj a Koláčky a spiklenci, protože obě knížky jsme přečetla v průběhu jednoho dne. Prostě jsem musela vědět, jak to bude a nedokázala odtrhnout jít spát. Až tak moc mě příběh Daniho a Kita chytil.

Předně musím vyzdvihnout to, že příběh je opravdu věrohodný a nemám problém věřit, že přesně takhle by se vše mohlo stát, nepůsobilo to na mě nijak přehnaně, a to se zcela upřímně nestává moc často.

V Muffinu a čaji se mi hrozně moc líbil Kitův přístup. Ten kluk byl skvělý, líbilo se mi, jak si z ničeho nedělal těžkou hlavu, k věcem přistupoval optimisticky, ale o všem přemýšlel a Danielovi stavy bral naprosto vážně a nic nezlehčoval. S Danim už to bylo trochu těžší, ale zase bylo to naprosto pochopitelné, po tom čím si prošel, kdo by se mu divil?

Zamilovala jsem si dialogy mezi Danim a Kitem, které měli spád, vyzařovala z nich pochopení, láska, romantika a naprostá upřímnost a často měli hlubokou myšlenku. Na vztahu Daniela a Cristiana jsem obdivovala, jak upřímně spolu dokážou mluvit a nehledají žádné výmluvy a vlastně ani nepřemýšleli nad tím, co by ten druhý chtěl slyšet. A to bylo příjmně osvěžující.

A i když to ve škole neměli úplně jednoduché, Kit si dokázal poradit opět ne zcela typicky, ale o to líp.

Jední slovem paráda! Určitě se k této knížce znovu vrátím.

Lenka51
17.12.2020 4 z 5

Krásný oddechový příběh, pro mě navíc první s LGBT tematika.
Hrozně se mi líbilo, jak byl jejich vztah něžný, nevinný. Nemohla jsem se odtrhnout, pořád jsem chtěla vědět, jak to bude dál.
Určitě si přečtu i pokračování.

Alča31
18.11.2020 2 z 5

Doufám, že mě všichni neukamenujete, ale tohle tedy doopravdy ne :(
Na knížku jsem byla hrozně natěšená: romantická, lgbtq co víc si přát ? Byla pro mě ale hrozným zklamáním .. Strašně špatně se četla, ten příběh byl za mě prostě nudný a hrozně se táhnul. Vím že tady tu knížku si spousta lidí nosí v srdci, takže ji tady nechci úplně shazovat, ale můj šálek kávy to jednoduše nebyl ..

Evani
04.11.2020 5 z 5

Zhruba po roce jsem se ke knize vrátila a mám pocit, že se mi líbila ještě víc jak napoprvé. Tak nějak se mi na ni nejvíc líbí ta nesmělost, která celou knihu provází.

lokonla
29.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha, občas mi sice přišlo, že něco už bylo 'přes čáru', ale jinak super.
Ideální oddechová kniha na léto.

em75
29.10.2020 4 z 5

Někdy se mi dialogy zdály trošku kostrbaté. Ale jinak jsem byla moc mile překvapená. Oba dva kluci každý jiný, ale oba dva tak křehcí. Určitě si přečtu i pokračování.