Muffin a čaj

Muffin a čaj https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366888/bmid_muffin-a-caj-heC-366888.png 4 1552 407

Muffin a čaj série

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí. Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…... celý text

sassenkka
09.08.2018 4 z 5

Moje první zkušenost s knížkou tohoto typu. Během prvních několika stran jsem byla trochu v rozpacích, ale rychle jsem se začetla a musím říct, že to bylo super. Čtivá a velmi roztomilá knížka. Sem tam nějaké klišé, sem tam trošku zvláštní dialogy, ale i tak jsem si čtení užila. Závěr byl miloučký, takový, že po dočtení musíte mít dobrou náladu, i kdyby ste nechtěli. :)

Andynka
04.08.2018 2 z 5

Už od začátku jsem chtěla knihu odložit. Moc se mi nelíbí styl psaní, přišlo mi to hrozně primitivní.... Každopádně , když jsem přelouskala 200 stránek, trošku se to zlepšilo. Příběh začal být dojemný, zábavný,.... Vážně jsem se občas musela smát i nahlas. Škoda, že to takové nebylo od začátku....Ale zaslouží si ode mě alespoň 2 *.

kkulhava18
01.08.2018 5 z 5

Snad ještě nikdy se mi nestalo, že by mně z knihy mrazilo. Tato kniha je tedy první, které se to povedlo. Zážitek z knihy mám silný a dlouho jí budu dostávat z hlavy. Silné pouto mezi dvěma hlavními postavami mi nahánělo husí kůži a připadalo mi tak moc skutečné... Knihu jsem přečetla během dvou dní a nemohla jsem se jí nabažit. Moc krásné. Děkuji za tento čtenářský zážitek. (:

DennySka
01.08.2018 3 z 5

V podání českého autora velmi netradiční téma a kniha celkově. Z počátku mne velmi nezaujala, ale s přibývajícími kapitolami jsem stále chtěla více vědět, jak to s Kitem a Danielem dopadne. Místy smutné, místy odvážné a místy s dobrým koncem :). Ráda jsem si přidala do seznamu přečtených knih.

Fallen
26.07.2018 3 z 5

Krásná kniha, ktrou je radost číst. Děkuji autorovi, že vůbec spatřila světlo světa.

Ronny97
24.07.2018 5 z 5

Úžasná knížka! Přesně taková, kterou už chcete dočíst, ale zároveň ji ještě nechcete dočíst :)

nefernefer
23.07.2018 4 z 5

Tuhle knížku jsem koupila dceři a po zkušenosti s „Copatou mámou“ jsem si ji raději nejprve přečetla sama. Sjela jsem ji za jeden večer a musím přiznat, že se mi docela líbila. Je milá, něžná, dojemná. Jediné, co maličko drhne, je až příliš šťastný konec, který z ní udělal tak trochu červenou knihovnu. Ale vzhledem k cílové skupině to vlastně zase tolik nevadí. :-)

Adele02
21.07.2018 4 z 5

(4,5*)
Hned bych je oba objala. ♥

asodomkova
17.07.2018 5 z 5

Takovýto typ knihy jsem nikdy v papírové podobě a od normálního spisovatele nečetla. Velmi pěkně napsaný příběh. Chvílemi jsem měla radost, chvílemi jsem byl smutná. Avšak Happyend nechyběl a to je dobře, protože kdyby nebyl, asi bych se rozbrečela...

ketvin
11.07.2018 5 z 5

Moc hezky napsaný příběh Kita a Daniela, vtipálka a "samotáře". Nemám výtky, bylo to prostě milé, zábavné...prostě hezké. Těším se, že autor bude pokračovat v psaní a já se k němu ráda vrátím :) Když jsem knihu sháněla, vůbec mě nenapadlo, že půjde o české dílo, čekala jsem vlastně úplně něco jiného :) Ale bylo to super, přečteno za večer a mám chuť se k pár částem vrátit, prostě abych si je ještě jednou užila ... :) Jdu na to!

hajrys
10.07.2018 5 z 5

Naprostá absence čehokoliv na čtení mě donutila sáhnout po této knize, původně určené mé dceři. Nečekala jsem mnoho. Přece jenom jsem trochu staršího data a literatura YA mě občas dovádí k šílenství. Ale přece. Když si odmyslím ten sladký příběh, kniha zpracovává velmi vážné téma. Mezi mými přáteli je mnoho "jiných" a nikdy mě nenapadlo, že se jim to také mohlo stát. Fandím jim, i proto se mi příběh velmi líbil. Navíc je kniha napsaná velmi čtivě a v podstatě jsem se těšila na každou další kapitolu. Asi občas vezmu YA na milost :-)

Danago
06.07.2018 5 z 5

Nádherná knížka, která na mě velice emotivně zapůsobila. Vtáhla mě do děje a já jsem musela číst do jedné hodiny v noci, ale musela jsem ji dočíst. Skvěle využitý krásný jazyk. Knížka je plná moc zajímavých myšlenek. Příběh má závažné téma, které se může klidně týkat každého z nás, ať již máme jakoukoli sexuální orientaci a věk.

I když, tak to podle mě v běžném životě nechodí, nevadilo to. Knížka na mě zapůsobila velmi pozitivně jako taková krásná pohádka. Vůbec mi nevadilo, že jde o young adult literaruru , protože kniha je na vysoké úrovni. Neodhadla bych , že je to autorova prvotina. Já můžu jen doporučit.

Kit byl skvělý jako člověk a přítel. Snad jsou mezi námi takoví lidé. Daniel to měl hodně těžké, ale dost jsem jej chápala. Střídání pohledů ze strany Kita a Daniela byl velice dobrý nápad. Líbilo se mi vědět jak danou situaci prožívají obě strany. Doufám, že autor bude psát dál.. Český autor, české prostředí .....je málo tak skvělých knih.

jahex
29.06.2018 5 z 5

Po Skoncovat s Eddym B. to byla velmi příjemná změna. Obě knížky se zabývají lgbt tematikou, ale každá úplně jinak. Eddy byl syrový, depresivní. Muffin je sladký, láskyplný. Po Eddym jsem skončil s obrovskou depresi a Muffin mě z ni vyléčil. Usmívám se, protože to jinak nejde. Jediná výtka: konec je na můj vkus tak sladkej, že už snad sladší být ani nemůže. Ale proti gustu...

Eleanor-ka
28.06.2018 3 z 5

Pro mě to bylo oddechové, úsměvné a nenucené. Četlo se to neskutečně dobře, autor umí skvěle psát, avšak se mu tam často opakovaly fráze a to vzhledem ke krásné češtině, která má neskutečně rozšířenou slovní zásobu, bylo nepostřehnutelné. Jsem ráda, že se česká literatura rozšiřuje a toto patří jednoznačně mezi povedené young adult. Místy mi to připadalo primitivní, protože LGBT není můj šálek kávy, ale konec dobrý - všechno dobré. Btw, na to, že je to český román z prostředí Prahy, mi to celé připadalo jako odehrávající se někde velmi neznámo.

Hoshi
28.06.2018 5 z 5

Přemýšlím, proč bych měla napsat něco, co už zde bylo řečeno? Protože si to tahle kniha opravdu zaslouží.
Budu si muset trochu přeorganizovat svůj seznam nejmilejších knih, jelikož Muffin a čaj.. Sladká, příjemná, napínavá, ubrečená, usměvavá a nevím co ještě kniha, která zahřeje, potěší a jen těžko ji budete odkládat. Vrátím se k nim, velmi brzy se k nim vrátím.
Jsem velmi ráda, že tento poklad pochází z pera českého autora a doufám, že se dočkáme dalšího takto povedeného příběhu. A třeba i s jinými hrdiny.

symphonia
27.06.2018 4 z 5

Konečně někdo! Myslela jsem, že češi young adult prostě nemají v repertoáru, ale vypadá to, že se blýská na lepší časy.
Hlavní hrdinové jsou sladcí. Nejradší bych si je nastěhovala domů, každé ráno s nimi snídala palačinky a po večerech dumala nad světovým mírem, protože oba působí jako přírodní antidepresivum.
Zvláštní věc je autorův styl psaní. Chvílemi jsem téměř doslova slintala nad krásnými slovními obraty, ale potom...občas tak trochu tíhnul k patosu. (záhadný jako Pýthie? Vážně? Už jste někdy slyšeli použít sedmnáctiletého kluka takovouhle metaforu? Dokonce i já jsem si musela najít, jak se to píše)
Ale suma sumárum...
...prosím, řekněte mi, že bude další díl!
Nebo alespoň další knížka.
Povídka by stačila.
Drabble.
Cokoliv.

Edice
25.06.2018 5 z 5

Uf, uf, přemýšlím co napsat. Na tuhle knížku jsem se těšila a očekávala jsem, že si u ní i odpočnu. Odpočatá se po ní cítím a těsně po dočtení jsem se cítila i tak nějak zvláštně šťastná. Asi proto, že mi Kit s Danim tak nějak přirostli k srdci.
Někteří lidé píší, že kniha neměla žádný děj. To jaksi nejsem schopná posoudit, protože mě bavila, takže jsem nad něčím takovým neměla tendence vést filozofické rozpravy sama se sebou.
Některým se nelíbilo, že nebylo jasně napsáno, co se to tomu Danielovi v minulosti vlastně stalo. Já tedy také byla napnutá jak guma od gatí, když jsem čekala na chvíli, kdy nám to prozradí. Autor nám však tyto události jen letmo naznačil. A dle mého taky dobře. Příběh je celý takový neskutečně jemný a proto náznaky něčeho, očividně tak zlého, byly naprosto dostačující. Mně to stačilo. Dokázala jsem si to domyslet sama. Každý z nás si určitě dokázal něco domyslet. ;)
Daniel mi připomínal postřelenou srnu - křehkou, vyplašenou, zraněnou a přesto přese všechno plnou něžných citů. V okamžicích, kdy úplně zatuhl a probrat ho málem nedokázal ani Kit, se mi před očima vybavila právě ta srna, na kterou k tomu všemu ještě někdo svítí obřím reflektorem.
Naštěstí tu byl Kit, který mi vždy připomínal pohlazení teplou dlaní a vyléčil tu zraněnou srnu. Ten kluk je prostě boží! Asi jsem se do něj zabouchla stejně, jako se do něj zamiloval Daniel. Vážně bych jej chtěla někdy poznat. :)

Já si prostě Muffina užila! A nedám ho z ruky! To by se mi po klucích až moc stýskalo... Navíc si dneska musím ještě aspoň párkrát znovu přečíst epilog, protože ten mi udělal radost snad nejvíce. Fakt mě potěšilo, když jsem viděla, jaký v něm Daniel je, že ta vyplašená srna je pryč. A že jsou s Kitem oba šťastní. :)

.... Kdo by to byl řekl, že někdy budu tak šťastná, protože jsou šťastné literární postavy... Asi to bude tím, že autor dokázal, abych o nich nesmýšlela jen jako o literárních postavách. A za to si Muffin a čaj, tedy Daniel a Kit ode mě zaslouží plný počet hvězd. :)

DracoMalfoy
23.06.2018 5 z 5

Jééé. To bylo táák krásný. 4.7*

Ruxandra
20.06.2018 3 z 5

​Nic jsem si o knize nezji​šťovala, proto mě hned na prvních stránkách překvapilo​, že je z českého prostředí​ (cize znějící pseudonym autora a jména hlavních postav tomu nenasvědčovaly).
Ve srovnání se Simonem Spierem je to asi slabší příběh, ale vzhledem k tomu, že se jedná o knihu z našeho rybníčku a moc se jich tu na toto téma nevyskytuje, hodnotím výše. Milé, čtivé, oddechové, pokud v tom nebudete hledat něco víc, budete spokojeni.

Tomino777
17.06.2018

Na to, jak mě příběh na začátku zaujal, tak na konci jsem dočítal knihu zklamaný. Daniel pořád povídá, jak se mu dříve stalo něco strašného a vlastně všichni se o tom baví a celou dobu čekáte, co se tedy přesně stalo, ale nedočkáte se. Konec je totiž hrozně odfláknutý a nabídne vám jen pohled na sladkou chvíli po pěti letech.

Kniha se dobře čte, ale obsahově není nijak zajímavá. Vlastně ani moc nemá nějaký děj. Za mě průměr, možná podprůměr.