Muffin a čaj

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí. Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366888/muffin-a-caj-ONq-366888.png 4.3698

Muffin a čaj 1.

Romány, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno · Yoli

Kniha Muffin a čaj

Laughtubbe

Muffin a čaj - bože, jak já měla potřebu se s nimi znát osobně. Charakter obou knižních hrdinů je okouzlující. Každý je jiný a zároveň stejný ve spoustě ohledech. Tito dva hrdinové dokáží ukázat nevinnost a hloubku lásky. Člověk při těch slovech, co mu tečou pod očima, nezvládá pomalu ani dýchat jen aby mu něco neuteklo. Mohu jen doporučit. Jen jedna věc mi byla trochu líto, a to doslov. Člověk pak přemýšlí nad čtením druhého dílu, když mu byl konec lehce prozrazen.

Veríňák

Něžná.
Přesně taková je tahle kniha.
Teoreticky by to byla taková normální love story ze střední, ale téma dvou homosexuálních teenagerů, a pochopitelně také zpracování, příběh povyšuje o mnoho úrovní.
Rozhodně stojí za přečtení.

haha_ja

Kniha, která se zaobírá tématem ne tolik běžným, ale v dnešní době ještě stále tabuzujícím. Chyběla mi tam trochu větší zápletka, která by mě udržovala v plném napětí po celou dobu čtení knihy, ale jako oddechové čtení mi to sedlo. Kniha je určena pro mládež, ale je natolik dobře psaná, že si ji jako poučení o stereotypech může přečíst kdokoliv. Znovu bych si ale už takovou knihu asi nevybrala a to z důvodu táhnoucího se děje. Ale je to milé čtení se zasmáním a s občasným smutkem a údivem na tváři.

leny.wood

Tak tohle bylo neuvěřitelné! Nemohla jsem přestat číst, to zkrátka nešlo. Rozhodně by kniha neměla nést označení "pro mládež", protože by si ji měl přečíst široký okruh čtenářů. Co si budeme povídat, nesmyslné předsudky má stále spousta lidí. Muffin a čaj vás dokáže rozesmát, rozplakat a hlavně vás přinutí přemýšlet! A zítra vzhůru na druhý díl.

Makyny

Přečteno za jediný den...
A bylo to tak hezky roztomilý a sladký... A já mám sladký ráda, takže se mi to líbílo :-)

the_middle

Co k tomu říct... Prostě BOMBA!

posterez

Romantický příběh, který vypráví o homosexuálním vztahu dvou studentů gymnázia.

1) Líbí se mi, jak je kniha psaná. Výborná slovní zásoba, krásná souvětí. Člověk má pocit, že to psal někdo, kdo prostě psát umí a ne laik, co se jen tak rozhodl něco napsat a ono to vyšlo.
2) Číst o rozvíjející lásce dvou homosexuálů je strašně zvláštní. Nejsem na to zvyklá, ale nevadí mi to. Nicméně mi vadí, jak je všechno strašně jednoduché. Ačkoli jsou v knize volená dobrá slova a čte se velmi svižně, chybí tomu opravdová zápletka a napětí. Od začátku je jasné, kdo je kdo, jak se věci mají a jak dopadnou. To mi na knize vadí a proto musím dát tak málo hvězd. Příště by to chtělo větší moment překvapení. :-) Druhý díl je prý o trochu lepší. Uvidíme, ještě těm dvěma klukům dám přeci jen šanci. :-)

Kira-san8

Úžasná kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem a musím říct, že už dlouho mě nic tak nepohltilo. Úžasně a realisticky napsané postavy, nádherná práce s češtinou a řešení témat, se kterými by se mohli young adults setkat (a mnohdy i setkávají). Jediné, co mi na knize moc nesedělo, bylo prostředí internátu. Sice tam bylo vysvětleno, proč se toto gymnázium tak podobá anglickým školám, ale i přes to jsem si chvílemi připadala, jako v Anglii.

Abych to shrnula, knihu vřele doporučuji. Navíc má i pokračování, takže nesmutněte, pokud jste se dosti nenabažili nevinné lásky těchto dvou sympatických mladíků.