Koláčky a spiklenci

Koláčky a spiklenci https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399183/bmid_kolacky-a-spiklenci-Nl1-399183.jpg 4 792 192

Muffin a čaj série

< 2. díl

Hurá, prázdniny! Daniel a Kit se už nemůžou dočkat, až spolu stráví léto. Dani zrovna odmaturoval a s Obrtínským gymnáziem i nepříjemnými spolužáky se může jednou provždy rozloučit. Kit má naopak spoustu učení před sebou. Daniel je pro něj ale obrovskou motivací. Pokud se bude dost snažit, může školu dokončit dřív a vyrazit za Danielem na univerzitu. A pak by se třeba… ale jen třeba… mohli jeden k druhému nastěhovat. Jejich plány na léto v Krampeřicích však zhatí jediný telefonát od Morgensternů. Daniel se musí ihned vrátit domů a nastoupit praxi v otcově právnické firmě…... celý text

Síma97
09.05.2021 5 z 5

Na pokračování Knihy Muffin a čaj jsem se velmi těšila. Opět mě i druhý díl vůbec nezklamal. I když mi někdy nebylo moc příjemné číst to, jak se k Danimu doma chovají, tak to v knize určitě mělo svůj smysl. A jsem velmi ráda, že se Danimu podařilo postavit se na vlastní nohy a nevzdal se. Celkově musím říct, Je to příjemná letní oddechovka. Doporučuji.

Amy05
15.04.2021 4 z 5

4,5⭐️/5⭐️
Tuhle knížku jsem přečetla na jeden zátah v rámci maratonu od @yoli.cz . První díl jsem četla v Lednu a na pokračování jsem se moc těšila, a samozřejmě, Theo nezklamal. Knížka byla úžasná letní oddechovka. Obě hlavní postavy, Kit a Daniel, byla výborné, a přirostly mi k srdci. Co se tyče ostatních postav, tak ty jsem měla taky ráda, tedy kromě Danielova otce, toho jsem nesnášela, ale na začátku jsem si nebyla jistá jestli mi sedne Magda, ale nakonec mi sedla. Děj se taky moc povedl, pořád se v knížce něco děje, takže nestojíme na místě. Vztah Daniela s Kitem je prostě kouzelný, prostě oni jsou spolu tak roztomilí a ňuňu... V téhle knížce jsou (podle mě) krásně popsané pocity a city hlavních postav. Za mě vám můžu knížku naprosto doporučit a už se moc těším na 3 díl.

popeluška
24.03.2021 5 z 5

Kniha byla naprosto úžasná.Budou mi všichni chybět :-) chtělo by to další díl :-)

vera5841
02.03.2021 4 z 5

young adult romantika - tento žánr tuto knihu přesně vystihuje. Poměrně jednoduchý, nenáročný, ale hrozně milý příběh. Věřím, že být mladší, dám i plný počet hvězd. Trochu mě mrzelo, že část s půjčkou nešla více do hloubky, mohla to být i pěkná detektivní zápletka.

Dominik_13
15.01.2021 3 z 5

Je to zkrátka horší než první díl. Autor přesouvá postavy z místa, které bylo de facto odříznuté od světa, a proto v něm mohl rozehrát milý pohádkově laděný příběh, do reálného života a naráží na slabiny svého způsobu psaní: postavy hlavní nejsou psychologicky příliš prokreslené, postavy vedlejší jsou jen nositeli předem daných vlastností (zlý otec, poslušná matka, cool kamarádka/spolupracovnice), děj je postaven na různých náhodách. Příběh mladé lásky se vždycky dobře čte, proto knize leccos odpustíte, pokud máte slabost pro homosexuální tematiku, odpustíte jí ještě více. Pravděpodobně ji přečtete na jeden zátah. Ale vše je doprovázeno dojmem zbytečnosti.

Jeninas
10.01.2021 5 z 5

Dost mě mrzelo, jak Daniel nedokázal vzdorovat svému otci. S Cristianem jim to skvěle fungovalo a ten chlap to rozdupal stejně jako předtím Marek. Ale nakonec to bylo třeba, aby se Dani konečně sebral a začal řídit svůj osud (přiznejme si, že dosud působil dost ufňukaně). Zapojení dalších postav bylo osvěžující - když už nemáte sílu vzdorovat, je dobré mít kolem sebe pár lidí, kteří vás dostrkají ke štěstí. Ovšem stýskalo se mi po veselém Kitovi, tak strašně moc! Přitom tušil, jak to je a kdo v tom má prsty. Když prohlásil, že mu ujede vlak, měla jsem chuť obejmout ho a rozbrečet se úlevou. Je obdivuhodné, jak Theo Addair dokáže vyjádřit lásku i s minimem intimností a smutek z odloučení, aniž by hrdinové zároveň nehleděli vpřed. Bonusem je jemný inteligentní humor. Těším se na další díl a jsem ráda, že bude o jiných hlavních postavách, protože Danimu a Kitovi přeju, aby byli už jen spokojení a hlavně spolu!

ElikaS
18.12.2020 5 z 5

Jak už jsem psala u knížky Muffin a čaj, těžko se mi tyto knížky hodnotí odděleně, protože jsem je četla najednou a dohromady dávají krásný ucelený příběh, který jsem si zamilovala a stal se jedním z mých nejoblíbenějších. Tohle bude moje srdcovka, ke které se budu ráda vracet.

Příběh Daniho a Kita plynule navazuje na předchozí díl a poté, co si užijeme úvodní pohodu, kterou jsem si užila s nimi, se už zase dostaneme do tvrdé reality. Ta mi hodně pomohla pochopit Daniho chování a líbilo se mi, jak to jeho postavu dokreslilo. V prvním díle se mi zdálo, že by si Dani potřeboval půjčit Kitovu sílu, ale v tomhle díle ukázal, co vše se v něm skrývá, protože prát se s tím, s čím se poprat musel, to už chce odvahu zabojovat.

Bylo super sledovat i přátele kluků. Když už si se situací nedokázali pomoct sami, jak je podrželi a co všechno pro ně udělali. Je vidět, že okolo sebe měli pěknou podpůrnou skupinu.

Upřímně doufám, že se s Kitem a Danim potkáme ještě v nějaké další knížce, protože se mi od nich vůbec nechce.

em75
07.12.2020 5 z 5

Tenhle příběh se mi líbil víc, než první díl. V tom prvním to bylo takové oťukávání, ale teď to mělo úplně jiný spád. Nedalo se jinak, než číst dál a čekat, jak to dopadne. Bylo mi obou kluků moc líto a oba dva jsem si zamilovala. Bylo by fajn, kdyby se tyhle knihy dostaly i mezi mladé lidi, kteří zápasí se svými nejistými myšlenkami a dodaly jim odvahu ..

agentZimoř
20.11.2020 5 z 5

Přestože jsem velký čtenář a milovník knih, normálně recenze ani komentáře ke knihám nepíšu, ALE TENHLE ČTENÁŘSKÝ ZÁŽITEK NEMOHU DOSTAT Z HLAVY
Za týden jsem zhltla oba díly tohoto příběhu a absolutně mě pohltily. Od dočtení na oba hrdiny nemohu přestat myslet, stále se mi jejich příběh honí hlavou.
Kdo z nich byl vlastně silnější, statečnější, kdo toho víc "ustál", překonal? V Muffinu a čaji se mi zdálo, že je to Kit, ale v Koláčcích a spiklencích určitě vede Daniel.
První příběh je jemnější, provází ho určitá nesmělost, nejistota, náznaky a nedořčené věty. Druhý příběh pak je trochu dospělejší, reálnější, ale stejně fantastický.
TOHLE JE TO NEJ, CO JSEM V POSLEDNÍ DOBĚ ČETLA a je mi líto, že příběh těchto kluků/mladých mužů skončil. Vřele doporučuji mladším (těm hlavně M.a č.) i starším čtenářům.

Alča31
18.11.2020 2 z 5

Asi o něco lepší než první díl, knížka obsahovala pár hezkých částí nad kterými jsem se prostě musela pousmát, jinak mě ale moc nenadchla stejně jako první díl ... třeba tomu někdy přijdu na chuť :)

cornetka
12.11.2020 4 z 5

Víc se mi líbil první díl. Tady se mi zdá, že se kluci chovají až moc dospěle. Každopádně dobrý konec je vždycky hezký.

Evani
04.11.2020 5 z 5

Knihu jsem četla dvakrát a musím přiznat, ze mi na podruhé byla o něco blíž. Jako bych postavám nyní lepe rozuměla. Mně osobně přijde dokonce lepší jako první dil. Máme tady totiž možnost mnohem vice a lépe pochopit Daniela. Určitě by se mohla kniha některým tématům věnovat hlouběji, ale pro pokračovaní v lehce podobném duchu jako je první dil, příběh bohatě stačí takový, jaký je. Krásný.

Veru...
17.10.2020 5 z 5

Dokonalé! Krásný emotivní příběh s nečekanými zvraty. Zamilovala jsem si už první díl (Muffin a čaj) a hrozně jsem se těšila na pokračování a teď bych si přála další a další.

AnnieR.
12.09.2020 5 z 5

Sakra! Já chci o nich číst každý den, už do konce života. Jestli jsem si myslela, že Muffin a Čaj jsou na výbornou, tak koláčky a spiklenci jsou na výbornou +. Po prvním dílu, jsem měla hroznou chuť na MUFFIN a tak jsem si ho upekla, včera jsem měla KOLÁČKY :D Tak strašně mě mrzí, že nemůžu číst dál a fakt bych chtěla a to hodně. Musím to napsat znovu, stejně jako u MaČ... Theo Addair je takový talent! Četla jsem až do tří do rána a rozhodně nelituji, že jsem se pořádně nevyspala a vím, spánek je důležitý. Bylo to tak milé a já to miluji a končím, protože se stejně jenom opakuji. Bylo to bááááječné!!

Luskal
23.08.2020 3 z 5

Vesměs stejná, jako první díl. K postavám se těžko tvořil nějaký vztah nebo sympatie, jejich pocity byly popsané hodně okrajově. Když už se v knize objevilo zajímavé téma, bylo jen povrchově zmíněno a nerozvedeno víc...

chodícírohožka
16.08.2020 4 z 5

Pokračování hrozně milého příběhu o dvou neuvěřitelně sympatických hlavních hrdinech. Přestože mi tento díl přišel trochu slabší než ten první, četl se moc dobře. Doufám, že se (ideálně brzy) dozvíme, jak to všechno bylo dál.

zpetkeknize
06.08.2020 5 z 5

Upřímně... moc jsem se do čtení druhého dílu nehrnula, jelikož Muffin a čaj mi úplně nesedl. Kniha Koláčky a spiklenci se mi do ruky dostala celkem náhodou, když jsem na dovolené neměla co číst, a tak jsem zaběhla do jednoho malého knihkupectví. Dám tomu šanci, říkala jsem si.
A udělala jsem to nejlepší rozhodnutí, jelikož mě druhý díl naprosto dostal. Byl nabitý akcí, emocemi, děj měl spád, ale přitom plynul naprosto přirozeně. Co ještě oceňuji, jsou skvěle propracované ženské charaktery, které nejsou jen výplňkovými postavami, ale mají v ději své místo.
A stejně jako u předchozího dílu, i tentokrát má název knihy symboliku, která se v závěru krásně promítá. Jo a mimochodem - opět se tam ukáže i muffin a čaj (a já jsem se u té části skoro rozbrečela, jak mi to do sebe znovu krásně zapadlo). Prostě krása!

iliska
23.07.2020 4 z 5

Kniha pěkná a čtivá. Je pravda, že první díl byl lepší, ale i tak jsem ráda, že jsem si tuto knihu přečetla.

SakiG
22.07.2020 3 z 5

Ze začátku idylka, pak nastal problém, pak se rýpali se v tom problému a pak šťastý happyend. Za mě nic moc.

Druhý díl mi připadal jako první. Jen ve více reálnějším prostředí mimo školu. Na prvnm dílu se mi líbila ta jednoduchost a lehkost, kterou toto letní čtení nabízí. Škola je k tomu ideální prostředí, neboť se nemusíte zabývat zbytečnými detaily kolem. Proto se mi příliš nezamlouvalo zasazení dvou "dětsky" smýšlejících kluků do reálného života pracujících lidí.
Daniel možná až příliš dlouho stál nerozhodně na jednom místě a mě to rozčilovalo. Kit se na druhou stranu vzdával možná až příliš rychle. Spiknutí kolem nic pracovalo s přehnanou dokonalostí ale to se dalo přehlédnout.

Jako oddechovou knížku na léto ji hodnotím kladně. Nebudu se příliš rýpat v nepřesnostech v prostředí, protože mírná nedokonalost k takovým knížkám patří. Každopádně se možná někdy vrátím k prvnímu dílu. K tomuto už ne.

jarmila7388
28.06.2020 3 z 5

Dobrá knížka čtiva ,odechovka chtělo, by to třetí díl .Promoce atd.