Koláčky a spiklenci

Koláčky a spiklenci https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399183/bmid_kolacky-a-spiklenci-Nl1-399183.jpg 4 793 192

Muffin a čaj série

< 2. díl

Hurá, prázdniny! Daniel a Kit se už nemůžou dočkat, až spolu stráví léto. Dani zrovna odmaturoval a s Obrtínským gymnáziem i nepříjemnými spolužáky se může jednou provždy rozloučit. Kit má naopak spoustu učení před sebou. Daniel je pro něj ale obrovskou motivací. Pokud se bude dost snažit, může školu dokončit dřív a vyrazit za Danielem na univerzitu. A pak by se třeba… ale jen třeba… mohli jeden k druhému nastěhovat. Jejich plány na léto v Krampeřicích však zhatí jediný telefonát od Morgensternů. Daniel se musí ihned vrátit domů a nastoupit praxi v otcově právnické firmě…... celý text

skippingrope
23.03.2022 5 z 5

(SPOILER) určitě lepší než muffin a čaj a to jsem se fakt bála, že to bude propadák. v první 1/3 mě daniel už docela sral, protože jsem obě dvě knihy četla hned za sebou a už jsem ho měla plný zuby, jak si furt stěžoval a byl ublíženej. ale pak se to najednou rozjelo a já byla jen: COŽE. no a pak to najednou dostalo konečně spád a bylo to nakonec i docela zajímavý. magda byla skvělá a táta diktátor mě sral přesně tak, jak měl. všechno bylo tak, jak by mělo a bylo to fakt skvělý počtení. přečetla jsem to za jeden den ve škole a sice si z hodin nic nepamatuju, ale fakt jsem se do knihy zažrala a bylo mi líto, když jsem ji dočetla. navíc bych nikdy neřekla, jak moc udělá to, když se příběh odehrává v česku. ale bylo to fakt super. člověk si dokáže daleko víc a hlavně líp věci představit. zápletka byla skvělá a tisíckrát lepší než v muffin a čaj. ještě se chystám na supertajný seznam věcí od tohoto autora a pak už asi young adult literaturu opustím a pustím se do něčeho trochu víc adekvátního k mému věku a charakteru. ale mooooooooc doporučuji lidem cca 17-19 let.

Lenka2533
31.12.2021 5 z 5

Po přečtení knížky Muffin a čaj jsem měla hned jasno, že druhý díl si rozhodně musím přečíst. A nezklamal! Bylo to opět hrozně čtivý a úžasný! Kita a Daniela naprosto zbožňuju. Na tyhle dvě knížky nikdy nezapomenu. A rozhodně někdy dojde na rereading :D Miluju to!

mysak518
16.11.2021 5 z 5

Pěkně pokračování knihy pohodové čtení na večer

TPWK
11.11.2021 5 z 5

Upřímně.. teď budu znít jako pomatenec, když znehodnocuji další skvostnou knihu, kterou jsem přečetla za pár dní, ale bohužel musím podotknout, že kniha "Muffin a čaj" se mi líbila víc.
Přijde mi, že v této knize bylo moc depresivní nálady, avšak autora musím pochválit za jiné věci jako například dějová linka, vše bylo perfektní. Doporučuji ^^

v.michlickova
10.11.2021 5 z 5

Tak tohle byl naprostý balzám pro duši. Miluju jakým stylem je kniha napsaná a u tohoto pokračování musím vypíchnout hlavně témata, kterými se kniha zaobírá. Už to není taková obyč LGBT lovestory jako první díl, ale tentokrát řešíme spolu s hlavními hrdiny finanční potíže, domácí násilí, vyhrožování, podvody a další dost vážné témata. Celá kniha je čtivá, člověk se snadno orientuje a moc se mi líbí jak je tam zahrnuto větší časové pásmo. Celkově tomu nemám co vytknout a moc ráda bych si přečetla další pokračování tohoto příběhu.

lucie5636
08.11.2021 5 z 5

Pokračování příběhu Kita a Daniela jsem začala číst ještě tentýž den, co jsem dočetla první díl. Byla jsem zvědavá, o čem bude autor psát, aby to bylo tak zajímavé jako Muffin a Čaj. Mé očekávání bylo naprosto odlišné a tak jsem byla velmi příjemně překvapena. Za mě rozhodně pět hvězd!

broskev28
31.10.2021 4 z 5

Druhý díl jsem si nějak neuměla (možná ani nechtěla) představit, takže jsem jeho četbu odkládala. Nakonec rozhodl název, prostě ty sladké dobroty miluju a ony se nabízely v obou knihách, takže hurá do toho!
Tentokrát jsem knihu nezhltla na posezení a možná bych našla více výhrad, ale to nic nemění na tom, že ji považuju za důležitou část YA literatury a že ji určitě chceme do knihovny. Některé komentáře mě vedou k úvaze, jak odlišná může být situace Danielů a Kitů v různých místech a v různých komunitách; je opravdu tohle pojetí přešlapování na místě, nebo dokonce krok zpět?
Vadilo mi jediné - všechna doporučení/minirecenze na zadní straně obálky, resp. všechna jejich zařazení: Penny and books, Book's calling i Svět podle Marillee. Jako dcera národa Jana Žižky :-) věru nemám pocit, že čtu knihu českého autora, resp. její ohlasy v domovině. Dobře mi tak, taky to není kniha pro mě, navíc doba obrozenců dávno pominula, tak nepruď, osobo s datem narození hluboko v minulém století!

"A to byl možná ten nejdůležitější objev ze všech. Že každý neúspěch je jen výsledkem jednoho jediného pokusu, a ne měřítkem jeho hodnoty jako člověka. Takhle se mění svět. Pomalu a po krůčcích."

kayu
21.09.2021 3 z 5

Z prvního dílu mi toho v hlavě moc neutkvělo, takže nemůžu srovnávat, ale tohle bylo docela příjemné čtení na jedno odpoledne. Ničím neurazí, ale ani příliš nenadchne. Musím se přiznat, že ke konci knihy už jsem se trochu nudila, protože stejně bylo od začátku jasné, jak to dopadne. V knížce je pár zajímavých myšlenek, které ale nejsou dál rozvedeny, což je škoda.

Vjeerus
20.09.2021 5 z 5

Příběh Daniela a Kita mě opět naprosto pohltil. Hlavní hrdinové si zachovali své osobnosti a všechno působilo naprosto reálně. Více prostoru dostali i vedlejší postavy, které byli úžasné a byla i příjemná změna vidět v kladném světle mobilní telefony - co vše se dá díky nim spáchat.
Postava pana Morgensterna krásně kontrastovala s Kitovou matkou a všemi přáteli obou kluků. Bohužel lidí se stejným názorem, jako má otec Daniela, existuje mnoho a já jen (možná naivně) můžu věřit, že těch, kteří dojdou do těch extrémů je minimum (ideálně nikdo!).
Kniha nám opět nabízí velkou dávku emocí - lásky, přátelství, strachu, zklamání i síly a já jsem velmi ráda, že taková kniha existuje a že jsem se k ní dostala a můžu jen a jen doporučit.

heliiinka
12.09.2021 4 z 5

Slaďoučký, miloučký stejně jako první díl.I když prostředek není růžový, tak nějak všichni čekáme, že to dobře dopadne. Pokud potřebujete číst milý slunečný příběh, tohle je ono. To je asi autorovo hlavní plus, že umí psát tak, že všechno čtete s úsměvem na rtech.
*Postava pana Morgensterna je děsivá, ale velmi mě zaujala.

Ančísek
05.09.2021 5 z 5

Naprosto ten příběh miluju. Jsem pyšná, že máme také nějakou LGBT love story z České republiky! Prostě boží. Bohužel má tento příběh jenom dva díly, které přečtěte vmžiku. Za mě je druhý díl napínavější, vášnivější, více překvapivý a poskytne hlubší náhled než díl první. Užila jsem si výlet do Prahy, na místa, která znám osobně, hned je to pak intimnější čtení. Vážně doufám v nějaké další pokračování, aby s námi Dany a Kitty z Idylkova zůstali o něco déle. Díky Ti, Theo!

Roscata
28.07.2021 5 z 5

Koláčky a spiklenci aneb jak to vypadá když vás dožene realita na kterou nejste připraveni.
Dani a Kit si užívají prázdninovou pohodu, ale realita je krutá a tak netrvá dlouho a objevují se první mračna. Z malých mračen se ale nakonec vyklube obrovská bouře a prověří jestli jsou Dani a Kit schopní ji ustát. Kluci mají štěstí na přátele, když už ne na rodinu, takže se i v těžkých chvílích mají nakonec o koho opřít. Obzvlášť Magda byla pro Daniho strážným andělem a bez ní by to nezvládl. Ono je těžké ustát nenávist a nezájem vlastní rodiny a zároveň nemít sílu se od ní odpoutat.
Podle mě je druhý díl mnohem dospělejší protože se dotýká, když pominu LGBT tématiku, i dalších citlivých témat. Díky tomu je reálnější a podle mě o fous lepší než díl první. Oba díly jsou ale báječné a krásně napsané a vůbec by mi nevadilo kdybych se s kluky potkala i v další knize.

IG: zrzi_cte

Ovecka_Saki
19.07.2021 5 z 5

Na začátku knihy jsem si říkala, že pokračování asi původně v plánu nebylo. Ale pak jsem se začetla a bavilo mě to víc, než první díl. Takže děkuji autorovi za přídavek. :)

Spojenc
18.07.2021 5 z 5

Mnohem lepší než první díl. Chci pokračování.

Grohlinka
28.06.2021 4 z 5

Opět skvěle napsaná knížka. Příběh byl milý, krásně se četl, neskutečně mě bavily vedlejší postavy, Kit a Daniel jsou pořád k pomuchlání. Už se těším na další, údajně potvrzený díl, ač by se měl věnovat jiným postavám než Danielovi a Kitovi, rozhodně si jej přečtu. Do plného počtu mi tam něco schází, možná mě trošku iritovala Kitova matka, která chtěla, aby si lidi urovnali svůj život, ve skutečnosti si sama brala půjčky, které nemohla splácet a ještě se rozčilovala, že jí nikdo nepočká a nakonec půjčku splatila o víc jak půl roku později než bylo domluveno. Za mě už to není taková srdcovka jako Muffin a čaj, kde mi nescházelo a nevadilo vůbec nic, ale pořád to nic nemění na tom, že je to skvělé čtení na jedno odpoledne.

Zvláštní, jak se i přes všechny vymoženosti civilizace upínáme ke slunečnímu svitu.

Julinka679
18.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha Muffin a čaj, tedy předchozí díl, mi téměř vyrazila dech tím jak byla čtivá a vztah Kita a Daniela byl hodně dobře propracovaný. A jde to ještě lépe!
Koláčky a spiklenci se mi neskutečně líbily, rodinná dramata, vztahové problémy mezi našimi dvěma hlavními postavami mi nedaly spát a já musela stále číst dál abych zjistila jak to dopadne.
Opět velmi dobře napsaná kniha, příběh byl svižný, čtivý a jedním slovem boží!
S hlavními hrdiny vše prožíváte a já si připadala jako puberťák, který si prožívá zrovna vztahové drama! Až tak mě kniha bavila.
Proto si nemůžu odpustit hodnocení 4,5*. Naprosto doporučuji a už se těším na další díl této skvělé série! :-)

Adelhyskova
09.06.2021 4 z 5

Druhý díl nezklamal. Opravdu moc milá knížka. Velmi mě bavil ten kontrast mezi Kitem a Danielem a to, jak je to celé nevinné a sladké (na mě sladké občas až moc, ale nic, co by se nedalo přežít).

Malíček
16.05.2021 4 z 5

Autor hezky navazuje na předchozí knihu, takže i Koláčky a spiklenci se krásně četli, bylo to příjemné a oddechové čtení, které svižně plyne.
Musím říct, že jsem po přečtení tohoto dílu nebyla zklamaná, ale trochu si myslím, že byl zbytečný. Klidně bych zůstala jen u knihy Muffin a čaj. Na autora rozhodně nezanevřu a těším se na jeho další knihy. :)

LunaL.
16.05.2021 5 z 5

(SPOILER) I druhý díl jsem dočítala s tím, že bych ho nejradši hned začala číst od začátku! :) Zase milá, oddechová knížka. Hlavní postavy jsem si oblíbila už v prvním díle, tady přibyli noví - staří kamarádi. Bez nich by děj dopadl úplně jinak! Tentokrát si Kit nevěděl se vším rady, jako v první části... A Daniel se musel vypořádat se svými vlastními démony.
Pokračování asi nebylo původně v plánu, rozhodně se ale povedlo :)

Saj Mon
11.05.2021 5 z 5

Druhého dílu jsem se dost bál. Nechtěl jsem si kazit krásné vzpomínky na první díl, kde jsem si hlavní hrdiny zamiloval. A však zvědavost co se s nimi děje dál nedala pokoj a já se ponořil do druhého dílu. Nelituji. Ty dva zas na mé tváři vykouzlili připitomělí úsměv a zamiloval jsem si je ještě víc. Po dočtení knihy bych nejraději sednul na vlak směr Praha nebo Jilemnice a obejmul je.