Koláčky a spiklenci

Koláčky a spiklenci https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399183/bmid_kolacky-a-spiklenci-Nl1-399183.jpg 4 793 192

Muffin a čaj série

< 2. díl

Hurá, prázdniny! Daniel a Kit se už nemůžou dočkat, až spolu stráví léto. Dani zrovna odmaturoval a s Obrtínským gymnáziem i nepříjemnými spolužáky se může jednou provždy rozloučit. Kit má naopak spoustu učení před sebou. Daniel je pro něj ale obrovskou motivací. Pokud se bude dost snažit, může školu dokončit dřív a vyrazit za Danielem na univerzitu. A pak by se třeba… ale jen třeba… mohli jeden k druhému nastěhovat. Jejich plány na léto v Krampeřicích však zhatí jediný telefonát od Morgensternů. Daniel se musí ihned vrátit domů a nastoupit praxi v otcově právnické firmě…... celý text

sar.janurova
20.06.2019 4 z 5

První díl pro mě byl rozhodně mnohem lepší, než ten druhý. V Koláčcích a spiklencích mi zkrátka něco chybělo. Nejspíše to, že spolu hlavní postavy třetinu knížky nemluvily. A díky tomu mi ten jejich vztah chyběl a až mi přišlo, že je ta kniha vlastně v těchto pasážích až o ničem. Nicméně posledních padesát stránek to zachránilo a já si ji vlastně i moc užila. Nejenom díky ztřeštěné Magdě. A docela mě i mrzí, že jsme my čtenáři nedostali řádné vysvětlení toho, co se Danielovi vlastně v Obrtíně stalo (náznaky nám zkrátka nestačí).

roman9276
20.06.2019 5 z 5

Přiznám se, že první díl se mi líbil o trošíček víc, vyvolal ve mně daleko víc emocí. Ale zase se to četlo tak lehce, že jsem to zhltnul skoro hned. Tady mi Daniel lezl trochu na nervy, přišel mi až moc ufňukanej, ale chápu, že když člověk žije s takovým otcem, se kterým Dani, tak prosadit svůj názor, vůli nebo odvahu musí být dosti těžké. Vztah mezi klukama se více prohlubuje a fakt mě to bavilo. Poslední stránky jsem přímo hltal a hrozně rád bych věděl, jak to s klukama, jejich láskou a jejich kamarády bylo dál.

ivedoo
18.06.2019 5 z 5

Ještě lepší než nejlepší! Dani a Kit, celou dobu jsem doufala, že se dají dohromady a že se to nějak vyřeší. Kniha je naprosto skvěle napsaná. Vtáhla mě do sebe od 1. věty. Už chci další příběhy! :)

Narissa
17.06.2019 3 z 5

Tohle už bylo trochu moc. Moc sladké. Ale na Muffin a čaj stále nedám dopustit :)

Anitta36
17.06.2019 5 z 5

Miluji knihy, které ve mě vyvolají emoce, a to je právě tahle ! Hrdiny knihy jsem si oblíbila již v předchozím díle, v tomhle jsem je poznala ještě blíž. Zaujal mě závěr knihy ( ponaučení): "Každý neúspěch je jen výsledkem jednoho jediného pokusu, a ne měřítkem jeho hodnoty jako člověka. Takhle se mění svět. Pomalu a po krůčcích." :)

Marekh
15.06.2019 3 z 5

Od autora jsem četl v minulosti knihu MUFFIN A ČAJ, která se mi líbila a hodnotil jsem ji na 100 %. Líbil se mi styl psaní a myšlenky, které byly v knize obsaženy. Koláčky a spiklenci je volné pokračování. Jedná se žánr LGBT. Bohužel se mi kniha moc nelíbila, od knihy jsem čekal mnohem více, někdy jsem se nudil a když se blížil závěr, tak mi popravdě řečeno bylo jedno, jak to celé dopadne. Kniha byla spíše pro mě zklamáním, bohužel mne z větší části nebavila. V Databázi knih má kniha vysoká hodnocení, bohužel patřím mezi čtenáře, kteří z knihy nebyli nadšeni. Po celkovém zvážení hodnotím knihu na 2,5 hvězdičky, tj. 50 %.

Oceňuji, že autor věnuje určitou část zisku z této knihy na projekt S BARVOU VEN.

Muffin a čaj byla kniha, kterou jsem přečetl na jeden zátah a další den jsem se ke knize vrátil a četl si některé pasáže. Jedním slovem to byl literární zážitek. Knihu Koláčky a spiklenci jsem přečetl také za jeden den, ale k žádným částem jsem se znovu nevracel. Kniha Koláčky a spiklenci se vůbec nepřibližuje svou kvalitou ke knize Muffin a čaj, což je škoda.

Lumine
14.06.2019 5 z 5

Skvělé pokračování! Mnohem temnější a líbí se mi autorčino zabrousení i do jiných témat než LGBTQ+. Jsem na Daniela taky moc hrdá!

rycccy
10.06.2019 4 z 5

Bohužel musím dát o hvězdičku méně... je to hlavně kvůli rozsáhlosti depresivních pohledů Daniela. Na celkový děj a jeho čtivost nemůžu říct nic... četlo se to samo, i když jsem měl z Daniela příšernou náladu a furt jsem si říkal " proboha kluku vzpamatuj se, v životě tě potká mnohem víc příšerných věcí " jediná Kitova maminka byla nohama na zemi, ale pak to vítr odval. Celkově mě mrzí jak se zachoval k jeho lásce. Ano zasloužili jsme si znát jeho minulost, kvůli které je psychicky na dně... jenže jsem chybně předpokládal, že Kit mu bude oporou - což si myslím, že by i byl a ne malou oporou- jen kdyby sem tam Daniel otevřel pusu, místo toho, aby se mu všechno odehrávalo v hlavě.Hrozně mě to mrzí.

Nelituji, že jsem knihu četl, bylo trochu něco jiného, ale nelituji. Obálka moc krásná

LucieŠubrtová
08.06.2019 5 z 5

Od pro mě srdcové záležitosti s názvem Muffin a čaj uběhl nějaký čas,a já počítala dny do vydání dalšího pokračování.
Příběh Danielita a Kita pokračuje a je v něm všechno,co si může čtenář přát,a ještě něco navíc.
Emoce.Probuzení do reality.Smutek.Naděje.
Děkujeme Theo ♥

dawson321
08.06.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila a musím se přiznat, že dokonce i o hvězdičku víc, než předchozí díl :-). První díl mi přišel poněkud dětsky napsaný s velmi jednoduchým příběhem, i když jsem knihu přečetl během jednoho dne, na plný počet hvězd to nebylo. To v Koláčcích a spiklencích již hlavní hrdinové řeší poněkud "dospělejší" problémy. Líbila se mi hlavně dějová linka s despotickým otcem ( i když se to samozřejmě nečetlo dvakrát dobře). Jsem rád, že autor jen kromě vztahu Daniela a Kita (o kterých byl celý první díl) dal prostor a vykreslil i další postavy, jež v v životech kluků hrají významné role.

Yogi
05.06.2019 5 z 5

První díl byl hodně růžovoučký (nejen obálkou). Tady jsme dostali další, mnohem zajímavější a temnější vypravování, za což jsem hrozně ráda.
Při čtení jsem úplně tajila dech a taky - přestože prostě víte, jak to skončí, protože... no, může to snad končit jinak? - jsem byla napjatá jak proutek. Styl psaní se mi zdál mnohem vypilovanější a vymizely všechny ty menší problémky, nad kterýma jsem trochu tápala u jedničky, i když celkově nijak neškodily, samozřejmě - dialogy sedly a dobře jsem se v nich orientovala a jelikož se většina knihy odehrávala v Praze, nebylo tu tolik prostoru pro poangličťování, což mi umožnilo být k postavám ještě o malinko blíž, ztotožnit se s nima naplno a prožívat co prožívali oni sami - například starosti s přijímacíma zkouškama na vejšku nebo zvládání práce při škole. Potěšilo mě vysvětlení nesnadné minulosti Daniela. Snažila jsem si knížku šetřit, ale stránky se fakt otáčely samy a já musela pokračovat dál, až jsem málem nestihla vlak. Na konci jsem se culila jak idiot a měla jsem chuť to celý otočit zase zpátky na první kapitolu a číst znova a pak ještě jednou. Ty kluky chci oba domů. Nebo přinejmenším potřebuju nějakou další várku jejich příběhů (nejlépe nekonečnou, eh).

Moc děkuju za tuhle zkušenost. Naprosto nemůžu pochopit, že nebylo něco podobného napsaného dřív - takovýhle klenoty u nás postrádám a proto jsem si užila každou větu z toho. Každá hláška, každej povahovej rys postav, každá situace se mi strefila do vkusu tím nejkrásnějším možným způsobem. Prostě. Díky, díky, díky. A s Danim a Kotětem zas někdy při re-readingu a s Theem u jeho dalších počinů, těším se, fandím a posílám pozdravy! ^^

Daisy21
03.06.2019 5 z 5

Komu se líbil Muffin a čaj, bude z Koláčků a spiklenců nadšený. Alespoň já jsem byla. Je vidět, že psaný projev je vyzrálejší, jsou tam nádherné pasáže, za něž by se nemusel stydět leckterý velmi zkušený autor. Theo nejen, že nezklamal, ale povýšil laťku zase o kus výše. Jestliže Muffin byl lehký LGBT YA románek, jeho pokračování je kvalitní, zralý román, kde funguje všechno tak, jak má. To, že od začátku tušíte, jak to musí dopadnout, není v tomto případě na škodu. I tak budete průběžné peripetie sledovat se zatajeným dechem. Jednoznačně doporučuji!

alibaba72
02.06.2019 5 z 5

Milé a odpočinkové čtení na víkend :-) Já se těším na další knihy od Thea Addaira.

Efeméra
01.06.2019 4 z 5

Ano, měla jsem před čtením obavy. Ano, bylo to zbytečně. U Addairových knížek je jednoduše snadné je zhltnout na jedno posezení. Druhý díl Muffinu a čaje se nese ve vážnějším duchu a nutí ke čtení úplně stejně jako díl první. Na scénu tu přichází nové zajímavé postavy, především tedy okruh přátel okolo Kita a Daniela, který si prostě nejde nezamilovat. Myslím, že takové lidi (spiklence) by měl mít každý člověk po boku. Moc se mi taky líbila hloubka Kitova a Danielova vztahu. Opět to bylo cudné, a to já ráda. Na druhou stranu lze o Koláčkách a spiklencích říct, že jsou poměrně předvídatelní a příběh je docela jednoduchý. Jakmile v románu dojde na komplikace, řešení situace vás napadne hned. Nicméně je důležité vzít v potaz, že je Danielovi teprve sedmnáct, osmnáct let a něco takového chce prostě odvahu, ke které musí člověk dospět, ostatně tak, jak k ní dospěl během příběhu hlavní hrdina. Jednání postav tu jednoduše odpovídá jejich věku, takže nač si stěžovat? Za mě čtyři hvězdičky a moc se těším na další autorovu knihu.

yennefer1
30.05.2019 5 z 5

Fandím, skvělá kniha!

Hell_Rihova
29.05.2019 5 z 5

Příběh Daniela a Kita si prostě zamilujete. Stejně jako Muffin a čaj, opět krásně napsané, oddychové čtení, kdy celou dobu čekáte jak to dopadne a ve skrytu duše jim oběma fandíte. Obě knížky ve mě vyvolaly zvláštní pocity, ale zároveň jsou pro mě motivací, aby se člověk nikdy nevzdával. Autorovi patří velké díky za to, že takový příběh napsal, protože se k němu budu vždycky vracet, když mi nebude zrovna veselo.

Zlá-Ňufie
29.05.2019 5 z 5

Tolik jsem se na knihu těšila! A nezklamala! Bylo to krásné, plné emocí, nových a zajímavých postav! Knihu jsem vůbec nemohla odložit, jak jsem byla napnutá a potřebovala znát pokračování!
O proti jedničce byla kniha trochu ponurejší a bylo hodně náročné vstřebávat tolik hrozných věcí (když ste super citlivý a všechno prožívate jako já :D), jsem moc ráda, že jsme se dozvěděli tolk informaci o Danielovi... Ale.. O proti prvnímu dílu mi chybělo množství Kita & Daniela.. Což je pochopitelné, ale i tak no.
Díky!

Kerdix
28.05.2019 5 z 5

Ani druhý díl (jak to u některých druhých dílů bývá) nezklamal. Opět jedinečný zážitek, kdy jsem prožívala současně několik emocí najednou.

Veronicess
26.05.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci je jedna z tých knižiek, ktoré po dočítaní obíjmete so šťastným úsmevom na tvári a nechcete ju už viac pustiť.

Knižka bola úžasná, veľmi dobre sa čítala, a okamžite od prvých riadkov mi prirástla k srdcu. Veľmi sa mi páčili super nové postavy, hlavne s Magdou a Luckou by som chcela byť kamarátka, myslím že by som mala o zábavu postarané na veľmi dlho dopredu :)

Som moc rada že príbeh Daniela a Kita dostal pokračovanie, mohla som si prečítať viac o mojich obľúbených hrdinoch, spoznať ich minulosť a prežiť s nimi dobré aj zlé.

Za mňa fakt super a už sa moc teším na autorov fantasy príbeh.

katerina1510
24.05.2019 5 z 5

Stejně jako maffin a čaj
Během čtení vám kniha dokáže několikrát zlomit a zase zahojit srdíčko.