Koláčky a spiklenci

Koláčky a spiklenci https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399183/bmid_kolacky-a-spiklenci-Nl1-399183.jpg 4 792 192

Muffin a čaj série

< 2. díl

Hurá, prázdniny! Daniel a Kit se už nemůžou dočkat, až spolu stráví léto. Dani zrovna odmaturoval a s Obrtínským gymnáziem i nepříjemnými spolužáky se může jednou provždy rozloučit. Kit má naopak spoustu učení před sebou. Daniel je pro něj ale obrovskou motivací. Pokud se bude dost snažit, může školu dokončit dřív a vyrazit za Danielem na univerzitu. A pak by se třeba… ale jen třeba… mohli jeden k druhému nastěhovat. Jejich plány na léto v Krampeřicích však zhatí jediný telefonát od Morgensternů. Daniel se musí ihned vrátit domů a nastoupit praxi v otcově právnické firmě…... celý text

Horselen
26.09.2019 5 z 5

Tak strašně moc se mi zavíraly oči, ale jednoduše jsem se nemohla odtrhnout, prostě nemohla.
Zdá se to neuvěřitelné, ale tahle kniha ve mě dokázala vyvolat snad všechny emoce. Byla jsem fakt naštvaná na Danielova tátu, nevycházela jsem z údivu jak to všechno mohl udělat. Taky jsem byla neskutečně smutná ale zároveň plná naděje že to dobře skončí.
Ten konec byl až moc rychlý. Ale velice mě potěšil.

LucySmile
26.09.2019 5 z 5

Opět naprosto ohromující! Opět mě vtáhla do děje a přečetla jsem jí téměř okamžitě. Oproti Muffin a čaj je víc náročná na psychiku, v některých pasážích rozhodně nezůstane jedno oko suché. Na druhou stranu jsou tam místa velmi zábavná. Bohužel jsme už z předchozí knihy věděli konec (autor při psaní Muffin a čaj netušil, že bude psát pokračování), na kvalitě díla to však neubralo. Kvalitní knížku poznám podle toho, zda se od ní nemůžu odtrhnout a zda si ji přečtu znova - a to se přesně u obou stalo. Jak Muffin a čaj, tak Koláčky a spiklenci jsou pro mě nejlepší LGBT knihy a rozhodně se těším na další autorovi počiny.

Lunox
23.09.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci jsou kniha o trochu více příběhová než Muffin a čaj. Je tu řekněme záporák a překážky, které hrdinové musí zdolat a tak je logické, že tam není tolik toho roztomilého a milého, co jsme milovali na předchozím díle. Na rovinu, trochu mi to vadilo, protože jsem se na dvojci opravdu těšila a měla náladu se rozplývat ( ? :D ). Ale naprosto to beru, kniha je vážně úžasná a zhltla jsem ji opět na jeden zátah. Mimo toho jsem si zamilovala lehce praštěnou Magdu a ta ve dvojici s Bárou..bože můj :DDD To bylo duo, že by i tornádo bylo oproti nim lehký vánek :D

Mám chuť na Bářininý babičky koláčky ':)

TimetoStyle
21.09.2019 5 z 5

No tak tohle byla fakt jízda! Už se mi po Danielovi a Kitovi začalo stýskat, bylo hezké se s nimi zase znovu setkat.
V tomto díle se zabýváme historií Daniela, která nám z předchozího dílu byla jen zčásti sdělená. Bylo okolo ní opravdu mnoho otázníků, které tento díl hezky zodpověděl a za to jsem ráda. Nesnášela jsem jeho tátu, počkat, to je málo. Tahle ta odporná osoba mi opravdu lezla krkem. Měla jsem chuť ho z knížky vytrhnout a pořádně ho profackovat! :-D Takhle intenzivní pocity jsem opravdu dlouho neměla.
Stejně jako v minulém díle, tak i v tomhle jsem měla zase blíž k Danielovi a to mnoha důvodů. Líbilo se mi, že měl v posteli Dobbyho a taky měl vyšperkovaný pokoj do stylu Harryho Pottera. Kdybych tu měla vypisovat všechny věci, tak bychom tu byli dlouho.
Z části jsem se našla i v Cristianovi, a to v těchto větách:

Kit brzy zjistil, že mu všední dny vyhovují vlastně víc než víkendy. O náplni většiny dne za něj rozhodl pevně daný rozvrh, žádné zbytečné prostoje, žádné přehnané množství času na přemýšlení o hloupostech.

Obvykle je druhý díl vycpávkový, ale tady to bylo přesně naopak. Byla jsem opravdu nadšená, že ho vydají. Byla jsem v den, kdy ho měli naskladnit, na výletě s rodiči. Šli jsme na rozhlednu a já byla v teplácích. Nechtěla jsem jít domů, tam se převléct a až pak jet do města si ho koupit. Jela jsem hned, protože jsem se nemohla dočkat.
Když jsem byla na besedě s T. Addairem, tak tam padla jedna otázka, která mě osobně taky zajímala – ,,Chystáte pokračování Koláčků a spiklenců?“ Viděla jsem, jak všichni hned zbystřili, protože je zajímala odpověď. Navíc se Theo tak hezky usmál, že to mám stále v živé paměti :-) Odpověděl, že se ničemu nebrání, že ani tuhle knížku nejdřív napsat nechtěl, ale nakonec vznikla a je za to rád. Proto nebude nic slibovat a ještě uvidí, co bude v budoucnu.
Když bych to měla shrnout, tak mi tenhle díl přišel dokonce ještě lepší než ten předchozí – a to jsem si myslela, že autor nastavil laťku vysoko, zřejmě ne :-D Po celou dobu jsem klukům držela palce, protože to neměli lehké. Všechno jsem s nimi prožívala, nezasloužil si to ani jeden z nich.
Knížku bych doporučila všem, co samozřejmě četli i první díl a taky kdo mají rádi LGBT literaturu.

the_middle
14.09.2019 5 z 5

Naprosto úžasný. Knížka vtáhne do děje a skoro se bojíte přejít na další a vzdát se tak té atmosféry.

Martina166
13.09.2019

Spíš by mě zajímalo, co bych si o knize řekla ve svých třinácti čtrnácti letech ještě za Československé socialistické republiky, kdy tato témata byla tabu.

Knihomolka97
12.09.2019 5 z 5

Jak ráda jsem se vrátila k Danimu a Kitovi, takoví skvělí kluci. :-) Od první věty jsem se začala usmívat.
Tento příběh byl o trošku vážnější než předchozí, přesto je to odpočinkové čtení.
Daniho otec byl prvotřídní ha***, příšerné fakt. Už proto jsem Danimu přála, ať se dostane pryč z jeho vlivu. A Kit je prostě miláček. :-D

leny.wood
04.09.2019 5 z 5

Nepamatuji si, kdy naposledy mě pohltil něčí příběh. Faktem je, že Kit s Danim si mě získali na plné čáře, a to nejen díky skvělým autorovým slovním obratům, ale celkovým uchopením tématu. A ačkoliv vám první díl jasně řekne, jak to s hlavními hrdiny dopadne, stejně u dvojky čtete jako diví, mnohdy se zatajeným dechem, úsměvem na rtech nebo nadávkou směřující na jiné postavy.

Jandýs
04.09.2019 5 z 5

Nevím, co víc dodat.. Příběh byl úžasný a neméně brilantně napsán! Kniha se krásně četla, místy mi bylo úzko, některé pasáže mě rozesmály a někde jsem pocítila i zlost. Zkrátka, než jsem se nadála, byla tu poslední kapitola.. Paráda!!

Bettybook
03.09.2019 5 z 5

Theo má velmi specifický styl psaní, používá dobře zvolená slova a zkrátka je to jiné, než si přečíst knihu, která je přeložena z jiného jazyka. Navíc je to čtivé tak, že jsem se od knihy prakticky nemohla odpoutat a to v hodnocení často beru v potaz. Troufám si říct, že příběh Daniho a Kittyho z Idylkova, je nejlepší LGBT román, který kdy svět mohl spatřit. Navíc autor je Čech, takže lidi, ať jsme na něho opravdu hrdí. Navíc mi něco říká, že Theo zdaleka neskončil a ještě nám ukáže, co v něm je... :)

Adele02
02.09.2019 4 z 5

4,5*
Nesedlo mi téma. Nechci spoilerovat, ale tenhle „vztahový" typ příběhů moc nemusím, dějově mi víc sedla jednička. Ale stejně to je hrozně sladký ♥

sd1992
02.09.2019 5 z 5

Páni, skvělý pokračování.. :) je mazec, jak se někteří rodiče dokáží chovat ke svým dětem.. věřím, že jsou na světě stejní rodiče jako ti Daniela.. o to je kniha svým způsobem zajímavější, ale i smutnější.. Ale je to moc hezky napsané, místy i vtipně.. Tuhle sérii jsem si zamilovala okamžitě, nešlo to jinak.. doporučuji oba díly.

Kira128
31.08.2019 4 z 5

Nečekala jsem to, ale dvojka mě chytla mnohem víc než první díl. Muffin jsem považovala za takovou tu průměrnější četbu, k první polovině jsem stále měla nějaké výhrady, ale i tak jsem tomu chtěla dát ještě šanci. Právě proto jsem se pustila do druhého dílu a přečetla jsem ho – a teď mluvím vážně – na jeden zátah. Nevím, jak je to možné, ale vážně mě to dostalo. Děj i postavy se ohromně posunuly, Daniela a Kita jsem si oblíbila víc než v prvním díle a celé to bylo takové milé... že mě to zkrátka bavilo.

SPOILER

Jediné, co mi trošku vadilo, je to, že se Kit s Danielem na strašně dlouhou dobu oddělí a vážně dlouho trvá, než se dají zpátky dohromady. To mě mrzí, možná by se to mohlo vyřešit o trochu dříve a nechat jim nějaké ty útržky z jejich šťastnějšího života, ať to není hlavně tragédie.

KONEC SPOILERU

Kdyby se tato dvojice ještě někdy objevila (třeba v nějakém dalším dílku skládačky série Muffinu a čaje), vím jistě, že bych po pokračování určitě sáhla. Je to nádherná oddechovka. Nic světoborného v tom nehledám, ale vážně mě to bavilo a sežehlo mě to víc než první díl. A to je úspěch, takže děkuji autorovi za to, že Koláčky a spiklence pustil do světa. :)

Peace
18.08.2019 5 z 5

"Někdy je jedno, že věci nejsou skutečné; záleží jen na tom, jestli je člověk jako skutečné vnímá."

Velká spokojenost, za mě ještě lepší, než předchozí díl!
Celou dobu jsem Danielovi a Kitovi držela palce ve všech situacích, které prožívali. Jsou to sympaťáci a doufám, že se s nimi uvidím v dalším pokračování :o)

2mig1
15.08.2019 4 z 5

Dalo by se říct, že ono je to vlastně celý tak nějak naivně napsaný. Ale co na tom. Vyvažujou to sympatický postavy, kterým člověk fandí a ke kterým se s chutí po prvním dílu vrátí. A vyvažujou to i emoce, který člověkem chvilkama až neskutečně cloumají. Ano, řeč je o konfrontacích Daniela s otcem a kapitola s koncertem (tu scénu jsem úplně živě viděl na filmovým plátně). Zaujme i spiknutí přátel z okruhu hlavní dvojice, který vás tak trochu vrátí do dětství ke hrám o nalezení bájného pokladu. Možná zváštní přirovnání, ale já při tom takový pocity měl. Na začátku jsem sice měl trochu pochybnosti, kam se bude příběh Kita a Daniela ubírat, a trochu jsem se bál, zda, bude-li autor dál pokračovat v zavedením stylu vyprávění z prvního dílu, bude tento styl nadále funkční a zajímavý. Ale pochybnosti nebyly na místě - se zavedeným stylem si Theo pohrál a zápletka vyplynula přirozeně z nastavených kolejí předchozí knihou.

Měňavka
15.08.2019 5 z 5

Když jsem dočetla Muffin a čaj, byla jsem nadšená. Ale něco mi tam chybělo. Až když jsem zjistila, že je na světě druhý díl, věděla jsem, že se to prázdno vyplní. Příběh se mi snad líbil ještě víc než ten první. Nikdy by mne nenapadlo, že budu tolik emočně prožívat lásku dvou mladíků, nechám se unést jejich štěstím i trápením a na konci budu zatlačovat nejednu slzu. Loučím se s kluky nerada a doufám, že žili šťastně až do smrti :) Moc doporučuji.

coppacabana
15.08.2019 5 z 5

Jaké potěšení mi přineslo se opět s Kitem a Danielem setkat. (Což teď zpětně zní docela masochisticky... vzhledem k tomu, jak se ti dva v tomto díle natrápili.)
Zbožňuji je. Oba. Ale nejvíce je zbožňuji spolu. Takže jsem s dychtivostí četla každou větu, trpící a nedočkavá, až se ti dva znovu setkají. Díkybohu za jejich skvělé přátele. Bez nich by to snad nedopadlo. Jsou zlatí.
V tomto díle jsme se také blíže dozvěděli, co se to tomu Danymu v prváku stalo. V tomto díle jsme také chtěli dát jemu otci přes hubu víc než kdy předtím. Což asi vůbec není překvapivé. A je těžké to přiznat, protože Kit je prostě koťátko, ale Daniela mám z těch dvou opravdu asi raději. Je komplexnější, lépe se do něj dokážu vcítit a je zkrátka skvělej. Uspokojovalo mě sledovat, jak se v tomto díle Dany vyvíjí. Jak se konečně vzpírá proti svému otci a celkově si dává svůj život dohromady.
Bude těžké se s těmahle dvěma rozloučit. Ale "Oskeruše" už budou brzy na světě, takže se aspoň nebudu muset loučit s Theem a jeho krásným způsobem vypravování a popisování.

HaHy7
14.08.2019 4 z 5

Kniha bylo milé čtení. Byla jsem však ovlivněna prvním dílem, kde závěr nastinil budoucnost, proto když nastal zlom v příběhu, věděla jsem uz předem, jak to dopadne. Autor se v knize možná více zaměřil na emoce, prožívání jednotlivých postav, více se věnuje rodinnému prostředí hlavních hrdinů, které je diametralně odlišné. V příběhu jsem postrádala jednoznačné vysvětlení, co se Danielovi na začátku školy stalo, z čeho si nesl to trauma.

Nuttelka
10.08.2019 5 z 5

Jo, Kitty s Danim si mě naprosto získali a těžce se s nimi loučím :-( Tolik emocí se mnou mávalo, hlavně srdce bolelo, pak zas plesalo, jedním slovem krásné!

Hania932
10.08.2019 4 z 5

Ze začátku byla kniha trochu nudná, nezáživná. Ale v polovině mě to začalo bavit. Upřímně já si myslím, že druhý díl být nemusel, ale nakonec jsem ráda, že fruhý díl je. Kniha se četla poměrně rychle a jednoduše. Příběh Daniela a Kita je roztomilý, složitý ale krásný. Hezké a oddechové čtení.