Koláčky a spiklenci

Koláčky a spiklenci https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399183/bmid_kolacky-a-spiklenci-Nl1-399183.jpg 4 792 192

Muffin a čaj série

< 2. díl

Hurá, prázdniny! Daniel a Kit se už nemůžou dočkat, až spolu stráví léto. Dani zrovna odmaturoval a s Obrtínským gymnáziem i nepříjemnými spolužáky se může jednou provždy rozloučit. Kit má naopak spoustu učení před sebou. Daniel je pro něj ale obrovskou motivací. Pokud se bude dost snažit, může školu dokončit dřív a vyrazit za Danielem na univerzitu. A pak by se třeba… ale jen třeba… mohli jeden k druhému nastěhovat. Jejich plány na léto v Krampeřicích však zhatí jediný telefonát od Morgensternů. Daniel se musí ihned vrátit domů a nastoupit praxi v otcově právnické firmě…... celý text

maxx
25.01.2020 5 z 5

Kniha mě nezklamala příjemní odpočinek při čtení ????????????

KnihomolkD
21.01.2020 5 z 5

Tak jsem se docela bála,že to bude horší, opět jsem se zmýlila,jako vždy, lidi tohle je ještě lepší,než prvni díl. Oba dva díly miluju nejvíc. Prostě to bylo tak boží,rychle to uteklo a teď tu pláču,nad tím pěkným koncem.
Hodnocení: 1000000000000000000/5*

Tessa~
15.01.2020 5 z 5

Krásné jako první díl. Tentokrát se objeví více dramatických zvratů a jedno oko nezůstane suché.
Doporučuji!

Er.es
09.01.2020 4 z 5

Příběh knih je sladce nevinný.
Děj nemá silnou zápletku ani originální pasáže, kdy by čtenář narazil na něco nového. Ale o to vůbec nešlo, chápala jsem to jen jako vsuvky mezi tím krásným. Touha po lásce drtila jednu stránku za druhou. Místy mi celkový dojem kazila přímá řeč, u které jsem nevěděla, komu patří.

Asi už nikdy nic nevyšoupne z mého srdce knihu „Dej mi své jméno“, ale i tohle byl velice příjemný zážitek s chlapci, které jsem si zamilovala. Všechno, co prožívali jsem vnímala, jako kdyby mi bylo čerstvých 17. A to tehdá láska dokázala sakra bolet! :-) :-)

hellena1523
30.12.2019 4 z 5

Kniha je napsaná o poznání lépe než první díl, velmi čtivá, ale zápletka mi přišla nic moc. Už to bylo trochu moc přitažené za vlasy.
Největší dojem ve mně zanechala postava Danielova otce - to je opravdu záporák jak sviňa! Když si na něj vzpomenu, otvírá se mi kudla v kapse.
Hodnotím velmi kladně, ale současně je to pravděpodobně moje poslední kniha od tohoto autora.

Nikol22
16.12.2019 5 z 5

Brilantní dílo, stejně jako Muffin a čaj. Pokračování příběhu Daniela a Kita bylo doslova ohromující. Nedokážu říci, který díl byl lepší, poněvadž oba mají hodně do sebe. Koláčky a spiklenci pro mne bylo hodně emotivní dílo a nebudu se tajit tím, že u některých pasáží jsem neměla daleko k slzám. Knihu jsem měla, stejně jako její první díl, přelouskanou za jeden den a skoro jsem nemohla uvěřit, když jsem dočetla poslední slova. Daniel a Kit si již od mého prvního setkání s nimi vysloužili nejen čestné místo v mojí knihovně plné zázraků, ale i v mém srdci. Theo, děkuji ti, že jsi nám poskytl náhled do života těchto dvou duší, které dohromady svedl osud. A o tom přece láska je. Přijde tehdy, kdy to čekáme nejméně.

Safienka
08.12.2019 5 z 5

Skvělé to bylo! A to že ne u všech druhých dílů to tak je! Z otce jsem měla osypky a nejradši bych mu dala ránu litinovou paličkou! A kluci opět a zase roztomilí... I ti kamarádi kolem!

gleti
03.12.2019 4 z 5

"Muffin a čaj" mě natolik zaujaly, že jsem "Koláčky a spiklence" nemohla jen tak přejít.

Musím přiznat, že mě kniha trochu zklamala.
Připadalo mi, že hlavní zápletka překypuje klišovitostí, ještě umocněnou poznáním, že nositelé největších chyb jsou rodičovské osoby.
Protiváhou jsou jim přátelé hlavních hrdinů - spiklenci, kteří se velmi silně namočili v bažině Marrysueovství (Garrystuoství).
Jen hlavní hrdinové dál statečně nesou pochodeň dobrých postav. (Daniho stav je popsán tak dobře, až mě napadlo zda autor něčím podobným neprocházel.)
A právě kvůli nim se vyplatí knihu přečíst.

pro ty, co neznají pojem "Mary Sue": https://cs.wikipedia.org/wiki/Mary_Sue

bari_be
11.11.2019 5 z 5

Dani a Kit.. absolutně srdcová záležitost! Oproti prvnímu dílu se tady řeší "dospělácké" problémy a příběh je složitější. Taky se tady objeví spousta vedlejších postav, které jsou naprosto skvěle napsány. Všechno je přesně tak, jak má být. Nemám nic, co bych příběhu vytkla, snad jen to, aby byl delší :D Protože bych klidně strávila několik dalších týdnů s klukama :)

Makyny
04.11.2019 4 z 5

Stejně jako Muffin a čaj... Úžasně milý, sladký, čtivý... Držela jsem klukům palce celou knihu a dobře to dopadlo...:-)

peitho.1
02.11.2019 5 z 5

Málokdy se podaří, aby byl druhý díl lepší než ten první, ale tady se to podařilo na plné čáře. Hrozně ráda jsem se opět setkala s Kitem a Danielem a fandila jim od začátku až do konce. Navíc byly milým oživením nové postavy, které jsem si zamilovala. Autorovi moc fandím a těším se na jeho další knihy.

imarvin
21.10.2019 5 z 5

Jsme už dávno za hranicemi cílové skupiny této knihy. Ale protože jsem byl nadšený už z prvního dílu, pustil jsem se i do čtení pokračování. Čekal jsem všechno, ale tohle ne. Podrobnosti nechci psát, protože by to zavánělo spoilerem, ale chci říct, že ač je možná zápletka a celý příběh trošku naivní, je napsán neuvěřitelně čtivě a autor má opravdu schopnost dostat čtenáře téměř každou větou, kterou napíše. Tím se stává příběh neskutečně živým a pokud někdy bude příběh Kita a Daniela pokračovat, já chci být rozhodně u toho.

Turtleee
20.10.2019 2 z 5

Já vám nevím. Na čtivost knihy si nemůžu stěžovat. Jenom... Nejsem takový zapálený fanoušek, jak ostatní. Kniha mi prostě nesedla. Není to probrém skvělého autora, ale co si bude...čtecí krize je svině. Snad se ke knize znovu dostanu. ????

slunečnice777
13.10.2019 5 z 5

Upřimně jsem nevěděl co mám čekat v pokračování knížky kterou jsem si zamiloval. Příběh je krásný, propletený city které mám tak rád. Občas se mě stává že jsem musel číst zrychleně protože některé pasáže byli pro mě velmi nepříjemné a to skrz Danielova otce brrr. Ale jsem spokojený, oba příběhy mě přirostly k srdci a časem si je opět rád přečtu. Dlouho budu mít v hlavě ten svět emocí v písmenkovém podání. Kéž by bylo více slashe vydáváno knižně, i femslash. Moc držím palce ostatním autorům a věřím že časem se snad prosadí na trhu.

KateTheBlogger
10.10.2019 4 z 5

Knížku jsem přečetla za dvě odpoledne, ale upřímně? Čekala jsem něco úplně jiného... ta romantička ve mně se těšila na západy slunce ve dvou a společné chvíle Kita a Daniela. Proto jsem byla překvapená, když jsem dostala to, co jsem dostala. Příběh byl hezky promyšlený a opět se mi líbilo střídání kapitol podel Daniela a Kita, jen jsem chtěla trochu víc optimismu a pozitivna :-)

ElikaBendova
07.10.2019 3 z 5

Jenom doufám, že bude i třetí díl, kdy si konečně užijeme Kita a Dana pohromadě.

LilianaFalcon
07.10.2019 4 z 5

Mně asi chybělo prostředí střední školy. Příběh mi připadal takový neukotvený, takže jsem si tentokrát nemohla tak užít autorův styl.
Jinak to bylo hezky vymyšlené. Jak se to i těm nechytřejším lidem stává, a o to horší důsledky to mívá, tak Daniel zachyboval. Což se mi moc líbilo. Oblíbila jsem si dvě nové vedlejší postavy, jednu ze střední školy, protože ta holka prostě byla se svou snahou děsně roztomilá a pak Magdu. Ta se ve světě neztratí :D

Randyz1986
05.10.2019 4 z 5

Předchozí díl mě nadchnul trošku víc. Nechci rozepisovat příliš důvody, abych neprozradil děj, ale asi by se mi více líbilo, kdyby byli Daniel a Kit “více spolu”. Ale i tak šlo o bezva pohodové a pěkné čtení. Nevím proč, ale stylem psaní mě to trošku nostalgicky vrátilo do dětství a puberty, kdy jsem hltal příběhy Správné pětky a Tajné sedmy (a to nemyslím nijak zle). Moc rád bych si přečetl i nějaké případné další pokračování.

kulišákelisak
03.10.2019 5 z 5

Obě knížky jsou absolutně dokonalé, miluju je a kdyby vyšlo pokračovaní asi bych se štěstím rozbrečela.

Wisty
28.09.2019 5 z 5

Kniha mě náramně bavila. Postavy jsou neuvěřitelně vtipné a sympatické. Vypravěčský styl je odlehčený, ale zároveň se dozvíme i něco ze složitého myšlení a prožívání postav. Skvělá návaznost na Muffin a čaj. Tuhle knihu prostě miluji!