Koláčky a spiklenci

Koláčky a spiklenci https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399183/bmid_kolacky-a-spiklenci-Nl1-399183.jpg 4 793 192

Muffin a čaj série

< 2. díl

Hurá, prázdniny! Daniel a Kit se už nemůžou dočkat, až spolu stráví léto. Dani zrovna odmaturoval a s Obrtínským gymnáziem i nepříjemnými spolužáky se může jednou provždy rozloučit. Kit má naopak spoustu učení před sebou. Daniel je pro něj ale obrovskou motivací. Pokud se bude dost snažit, může školu dokončit dřív a vyrazit za Danielem na univerzitu. A pak by se třeba… ale jen třeba… mohli jeden k druhému nastěhovat. Jejich plány na léto v Krampeřicích však zhatí jediný telefonát od Morgensternů. Daniel se musí ihned vrátit domů a nastoupit praxi v otcově právnické firmě…... celý text

Cress
26.06.2020 5 z 5

Téhle knihy jsem se trochu bála. První díl se mi moc líbil a končil uzavřeně. Chvilku jsem váhala, jestli si tuhle knihu mám nebo nemám přečíst a jsem moc ráda, že jsem se rozhodla to zkusit. Autor se v psaní hodně posunul a bylo to vidět. Postavy mi okamžitě přirostli k srdci a jejich příběh jsem žila s nimi.

LilKure
22.06.2020 4 z 5

Na rozdíl od předchozího na mě tenhle díl působí víc reálně. Kit se už nějak vymanil z pohádkového hávu a Daniel odhodil robotické jednání a ukázal emocionální stránku. Spiknutí jejich přátel bylo možná až moc ideální, ale nějak to zapadalo do té atmosféry "možné/nemožné". Oceňuji rozšíření o nové postavy Danielových rodičů a zároveň nezklamala ani malá dvojčátka od Kita z předešlého dílu. Co si knížka zachovala, je svižný děj, při kterém člověku ubíhají stránky a hodiny jak na běžícím páse.

PS: Možná jsem jen nevěřil copaté dívčině Lucce, která mi od začátku přišla jako duch minulých, přítomných a budoucích Vánoc v jednom.
PSS: Vážně se u Daniela začala projevovat schizofrenie nebo se mi to jen zdálo? Hlasy "racionálního já", výsledek traumata z dětství? Po sezeních u terapeutky se již neprojevovalo? Mám tolik otázek!!...

Prey
06.06.2020 4 z 5

Lepší než první díl. Jako oddechová teen romantika naprosto ideální.

lenkaabooks
02.06.2020 4 z 5

Tak sladké a tak smutné. Někteří lidé by prostě neměli mít děti. I když jsem se rozněžnila, dva díly vztahu dvou kluků stačily.

Ivka14
31.05.2020 5 z 5

Knihu jsem si chtěla dlouho přečíst, ale bála jsem se, že mě zklame. Stal se pravý opak druhý díl jsem si zamilovala stejně jako díl první a doufám, že autor vydá další pokračovaní, protože se s Kitem a Danielem nechci loučit.

sabca1520
25.05.2020 4 z 5

Ani 2. díl nezklamal. Jasně je to moc idealistické a blabla. Občas prostě potřebujeme Happy endy a rozhodně je potřebujeme na téma LGBT.

Kiuska
16.05.2020 4 z 5

Koláčky a spiklenci se mi samozřejmě líbili, styl vyprávění je stále příjemný, oba chlapce jsem si oblíbila a to už nelze smazat, ráda s nimi strávím tolik času, kolik to jen půjde, ale už to nějak není ono. Ta velká jemnost a občasná naivita už mi možná trochu vadila. Je to ale asi způsobené tím, že příběh je opravdu young adult a pro náctileté. Také jsem se asi hodně upnula k symbolu muffinu a čaje a nějak mi tu chybí. Příběh ale hezky plyne, vyvolává ve vás opět smutek i radost, strach a obavy, a to když autor dokáže, je to vždy velké plus. Nejde pouze o roztomilý příběh o ničem, jak někteří mohou tvrdit, ale opět se setkáváme s životními problémy, které jsem já osobně s chlapci prožívala, jako by se mě přímo týkaly (což asi není tak daleko od pravdy, když vás kniha pohltí) V příběhu jsou hodnoty lásky a přátelství tak silné, až mě to opravdu hřálo u srdce. Když to shrnu, tak i přes ty malé věci, které mi stoprocentní zážitek z knihy malinko kazí, jedná se stále o krásný a čtivý příběh s několika zvraty, které byste možná úplně nečekali.

LuCi_Lle
23.04.2020 5 z 5

Tyto dvě knížky byly pro mě jak chleba s medem, tak sladké ale moc dobré!
Místy naivní, nerealistické, kýčovité a přesladlé až jsem se nad tím někdy musela fakt usmát. Ale nějakým způsobem to fungovalo. Četlo se to úplně samo, řádky jen lítaly a najednou byl konec. Jak u první knihy tak u druhé.
Druhá knížka se mi líbila o něco víc, přece jenom se hlavní hrdinové chovali trooochu víc dospěleji.
Každopádně, kdy bych to shrnula, byla to velmi příjemná odpočinková četba a najednou mi vytvořila úsměv na tváři. :-)
(A já prostě miluju LGBT knihy)

bucekmiroslav
13.04.2020 5 z 5

Co dodat, skvělé jako první díl.

Tereza035
07.04.2020 4 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu Muffin a čaj. Daniela a Kita mám hrozně moc ráda a líbí se mi, že v knize opět vidíme pohledy obou. Moc se mi vyhovuje styl psaní autora. Příběh sice nebyl tak skvostný jako u minulého dílu, ale za to se tam řešila zajímavá témata a velice mě to bavilo. Konec mě totálně dostal a v knížce samozřejmě nechyběla nějaká ta romantika. Moc doporučuju. Hodnotím 4,5/5

Anette_De
03.04.2020 4 z 5

První díl se mi líbil o něco víc, ale i tak to bylo velmi příjemné čtení.

Laduska098
24.03.2020 5 z 5

Poslední dny oceňuji stále více odpočinkové knihy a tahle za to stojí. Doporučuji. Druhý díl se mi líbil stejně jako první.

Toru
19.03.2020 4 z 5

Prijemne se cetla ????

Sariklen
17.03.2020 4 z 5

Uf. Nakonec jsem ráda, že jsem se dokopala k dočtení. Asi v první čtvrtině knihy se mi do toho vůbec, ale vůbec nechtělo. Každá věta mi přišla šroubovaná, každý popis vztahu mezi Danielem a Kitem umělý a přeslazený. Pak se to rozjelo, gradovalo, velice tomu přispěl i fakt, že interakce mezi D. a K. v průběhu knihy moc nebyly, až ke konci. Některé obraty (žel mimo konverzaci D. s K.) byly velice originální a vtipné, často i hluboké. Samostatně se mi líbí jak postava Kita, tak Daniela, ale dohromady mi moc nefungují. S přehledem můžu říct, že se mi v tomto díle velice líbily vedlejší postavy a jsem ráda, že dostaly více prostoru. Bára, Magda, Ondra, Miky i Lucka byli naprosto skvělí. :)

MadamC
04.03.2020 3 z 5

Spoustu lidí tady píše, že druhý díl je skoro tak dobrý jako Muffin a čaj. Jestli skoro znamená na hony vzdálený, tak s nimi souhlasím. Muffin a čaj byl milý, romantický, krásný, měl pointu i přesah. Ale Koláčky a spiklenci nikoliv. Děj byl neoriginální, romantika nulová (políbili se max. 5x za celou knihu a o milostných hrátkách ani nemluvím), jediné plus bylo, že se kniha četla dobře. Ale to není důvod, proč čtu knihy. Nepotřebuji je slupnout za jedno odpoledne, chci něco víc, než jen příběh. Muffin a čaj tohle splnil. Upřímně si myslím, že si autor měl stát za svým původním záměrem a nepsat další díl. Samozřejmě, že nesmím zapomínat na to, že kniha má být pro young adult, ale myslím, že existuje spoustu krásných young adultovek, které mají opravdu co říci (viz. první díl). Bohužel mě kniha akorát utvrdila v mé opatrnosti při výběru tohoto žánru.
A proč hodnotím tolika hvězdami? Asi díky Danimu a Kitovi, zaslouží si je. Mám je moc ráda.

FejKýý
29.02.2020 5 z 5

Tahle kniha opět úžasná jako první díl Muffin a čaj, přečteno za necelé dva dny, nemohla jsem se od toho vůbec odtrhnout! Akutně potřebuji pokračování a jsem právě moc ráda, že pan spisovatel chystá pokračování. :) A který díl byl lepší jestli první nebo druhý? Často to jde říct. U tohodle? Ne, oba byly stejně úžasný. Hned jak vyjde další díl určitě kupuji. Všichni si ji opravdu musíte přečíst, doporučuji a dávám plný počet hvězd! :)

eliska2106
25.02.2020 5 z 5

Tolik zoufalství, když člověk nemá vládu nad vlastním životem a tolik odvahy, když se rozhodně ji získat!

Ann98
09.02.2020 4 z 5

(SPOILER) I druhý díl je velmi čtivý. Těšila jsem se, že budou Kit a Daniel konečně spolu a ono ne. Třičtvrtě knížky jsem byla napnutá, jak to všechno dopadne, kdy se Daniel konečně vzepře svému intrikářskému, zlému a vypočítavému otci. No, nakonec jsem se dočkala a konec stál rozhodně za to. Byla jsem ráda, že Daniel po tom všem, co si prožil, v sobě našel tu sílu a dokázal každému říci, co si myslí. Úplně mě mrazí, když mi v hlavě vytane myšlenka, že i v reálném světě je pro některé rodiče těžké přijmout sexuální orientaci svého dítěte a nechci ani domýšlet, kam až jsou schopni kvůli tomu zajít (podobně jako Daniho otec).

TomTomis
05.02.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila zlomek méně než první díl. Ale jinak jsem spokojen. Četlo se to skvěle. Autorovi držím pěsti. Na příběhu obou postav je vidět, jak se vyvíjí, mění. I když v realitě by to podle mě bylo složitější, byl pro mě příběh i tak zajímavý. Jako kniha pro mládež bych to hodnotil 5/5. Dospělý přece jen některé věci odhadne docela brzy a tuší, kam takový příběh spěje.
Těm, kdo srovnávají tuto knihu pro mládež s rádoby uměleckou literaturou typu knih On, My atd. , které jsou spíše jen o erotice s příběhem, který je průhledný až na půdu, srovnává nesrovnatelné. A hlavně nechápe zacílení této knihy. Myslím si, že čtenáře si tento příběh vždy najde:)

anet8843
28.01.2020 2 z 5

Když mi česká LGBT knížka leží doma už víc jak půl roku bez přečtení, tak to není dobré znamení. Na knihu jsem se moc netěšila, první díl jsem považovala z průměrný, vzhledem k tomu, že jsem to brala jako výkop. Ale od přečtení prvního dílu jsem přečetla hromadu zahraničních titulů, a těm se to prostě nemůže ani rovnat.
Řekla jsem si, že názor změním, pokud se autor nevyvlékne ze sexuálních scén. Alespoň nějakých, lehkých... sakra jsou to dva náctiletí kluci, budou spolu trávit prázdniny... ale ne, autor se celkem nezajímavým způsobem vykroutil z jakékoliv sexuality, ale aby nebyl za prudérního, dal na poslední stranu příslib.
Půlka knihy byla o ničem. Trpné "spiklenectví" bylo tak nutné, vykonstruované...
Tohle prostě už fakt ne. Jakože léta Lenky Lanczové jsou snad za námi. Nedělejme z mladých čtenářů trubky, co jim stačí takový naroubovaný sentiment bez špetky invence (rozchod z donucení kvůli zlému rodiči jsme viděli už před deseti lety v telenovele Má tlustá Valentýna!). Fakt už prosím ne, LGBT literatura by neměla být zajímavá a čtená jenom pro účelový queer prvek, už to fakt není okrajová záležitost, takže bude stačit dvě líbačky krásných kluků a nazdar. Styl psaní jako průměrná webová fanfikce.
Nejsem ani tak zklamaná, čekala jsem to, že autor nepřekvapí. Podprůměr.