Muffin a čaj

od:


KoupitKoupit eknihu

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí. Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366888/muffin-a-caj-ONq-366888.png 4.4403
Žánr:
Romány, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (143)

Přidat komentář
2mig1
03. prosince

Jako sorry, ale Becky Albertalli se se svým pisálkovstvím může jít bodnout. Theo jí to nandal na plný čáře. (Ale i tak pro mě zůstává Simon jedním z nejlepších filmů tohoto roku, to zas jako jo.) Chytře zvolený styl vyprávění, kdy se střídá Danielův a Kitův pohled na věc, nutí číst dál, aby se člověk dozvěděl, jak danou situaci vnímá ten druhý z hrdinů. Díky tomu přimhouřím oko i nad snad až příliš idylickým světem Kita a nad snad až příliš velké ignoraci traumatického světa Daniela. Mimo areál školy. Mimochodem ta pro mě byla velkým zjevením. V dobrém slova smyslu. Netuším, zda nějaká taková škola u nás skutečně existuje, ale fascinoval mě mikrosvět školních pozemků, který v sobě mísil takové to, co známe z amerických seriálů, s českým prostředím. Takové až bezmístí, kde Dawsonův svět potkává Nás všechny školou povinné.

MagdalenaSlaba
25. listopadu

Neotřelý, krásně a čtivě napsaný román. Zápletka je poutavá, hlavní postavy jsou realisticky vykreslené. Někdy je to až emočně náročná četba, ale to je vzhledem k tématu či spíše tématům, která autor v knize zpracovává, naprosto pochopitelné. Jedna hvězdička putuje dolů za možná až příliš prvoplánový vývoj romantického vztahu mezi hlavními postavami, ten závěr byl na můj vkus prostě trochu moc "americký".

BlueTer
20. listopadu

Mě se knížka celkem líbila. Měla takový nenucený průběh. Kdybych měla srovnat tuto knihu a Probuzení Simona Spiera tak by vyšly úplně stejně. Tady jsem taky čekala, kdy nastane to wow ale nenastalo. Byly tam pěkné pasáže, bylo to zažívné i oddychové. A docela mi tedy vadila česká jména, ale to je můj problém, ne problém knihy :)

KleaM
19. listopadu

nakonec jsem nedočetla...

Horselen
18. listopadu

Rozhodně nejsem odpůrce této tématiky, ale samovolně ji nevyhledávám.
Kniha je jedno velké milé klišé, kde hlavní problém tvoří záhadná minulost postav. Ta je zmiňovaná na každém rohu a ve výsledku se nedočkáme žádného pořádného odhalení, ale sami si v průběhu knihy uděláme závěr.
Danielovy problémy jsou na konci zmíněny jen tak mezi řečí. To mě trochu mrzí. Čekala jsem nějaké obrovské BOOM.
Epilog pro mě skončil až moc velkým happy endem, ale jinak fajn oddechovka.

Sarinka106
19. října

Naprosto tuhle knížku zbožňuju❤️

greatbear
18. října

Úžasná kniha!!!

rysavas
17. října

Váhala jsem mezi 4-5 hvězdičkami, jelikož dvě věci mi tam trochu neseděly (ale nebudu je zmiňovat, neb bych spoileřila :) Každopádně je to skvěle napsaný milostný příběh...způsob, kdy se střídá pohled jednoho a druhého za sebou je již celkem obehraný, ale tady kapitoly přebírají část děje před sebou a vy tedy vidíte stejnou věc z pohledu obou dvou zúčastněných a to vás vtahuje do příběhu o to víc (teď jsem to napsala dost krkolomně, ale kdo četl - pochopí :)).

Lorej
11. října

Čtení to bylo moc pěkné. Emoce z knihy úplně sršely a autorova práce se slovy je naprosto skvělá.
Příběh se mi líbil, ale přišlo mi to kapánek klišé. Nevím, jestli jsou všechny LGBT knihy takové, tohle byla má prvotina v tomto žánru.
Knížku bych popsala jako procítěnou idylku s troškou nereálnosti.

alenkacermi
07. října

Pane jo. To bylo tak nádherné!!! Čtenáři čtěte! Tahle kniha by měla vyhrát cenu Kniha roku a možná i všechny ostatní. Jednoduchý příběh,napsaný tak citlivě,tak něžně. Wau. Tak krásnou knihu jsem roky nečetla a to nepřeháním. S Kitem se usmíváte, pláčete, fandíte mu,aby dokázal Danielovi, že ne všichni lidi jsou zlí. Tolik nešťastný Daniel, ach jo, taky bych mu hned chtěla nějak pomoct. Tolik pocitů, úsměvů, a nakonec i slzí doprovází tato kniha. Chci jí dát aspoň deset hvězdiček. Chtěla bych ještě toho tolik napsat, jsem tak plná emocí a dojmů. Doporučuji všem.

niknikita
03. října

Ach, milý Kite, jsi úžasný!
Tohle je nevšední příběh a je tak nabitý emocemi, že jsem chvílemi až trpěla.
Krásný zážitek, nic jiného mne nenapadá.

Šmoulinka1980
01. října

Hodnocení píši až s odstupem, ale i dnes se mi při vzpomínce na tuto knihu vybaví roztomilý, nádherně popsaný příběh vznikající lásky mezi dvěma chlapci. Nejsem sice už cílová skupina, pro kterou je kniha určena, ale i tak se mi líbila moc. Knížka je krásně dojemná, citlivě popisuje pocity postav a příběh je velmi uvěřitelný. A přesně jak píše Bookgirl, příběh je vlastně úplně jednoduchý, ale neskutečně poutavě a citlivě vyprávěný, že se při čtení musíte usmívat nebo plakat nebo vztekat, podle toho, kterou pasáž zrovna čtete. Autor má vskutku velké nadání a těším se na jeho další tvorbu. Za mě velké doporučení!

Melcrovka
30. září

Škoda, že nejde dát víc než 5 hvězd. Zhltla jsem ji za 2 dny. A teď znovu listuju a pročítám znovu a znovu ty nejhezčí pasáže. Je to milé, je to dojemné. Je to hluboké. City, prožitky, opevnění se před světem, strach z odkrytí svého nitra někomu dalšímu, následky hlubokého ublížení zranitelné duši. To vše je zde krásně, uvěřitelně a pochopitelně popsáno.

josska
18. září

Určitě nejsem cílová skupina,ale chtěla jsem si knížku přečíst,četla se celkem pěkně,ale čekala jsem trochu víc....

roman9276
14. září

Ach. Můj. Bože. Tohle je tak krásný, tak nádherný, tak skvěle napsaný. Všechny ty myšlenky a pocity na vás úplně stříkaj z každý stránky... Na to, že je to autorova prvotina, musim pět ódy! Jak se kluci začínají nervózně oťukávat, jak se do sebe zamilujou... Maj gád, moje vnitřní bohyně úplně teče

Bookgirl
12. září

Zase jednou mě knížka absolutně dostala a citově rozházela. Bylo to naprosto úžasné, neuvěřitelně roztomilé a neskutečně citlivě a realisticky napsané. Postavy byly skvělé stejně jako příběh, který byl v podstatě úplně jednoduchý, ale neuvěřitelně strhující, takže se mi zase nedařilo odlepit oči od knihy. Ke konci knihy jsem prodělala několik infarktů nejvyššího stupně a poslední stránky beznadějně probrečela. Ještě teď mám husí kůži z toho, jak to bylo dobré. Takže ano. Opět zase jednou nemám slov.

LilianaFalcon
12. září

Neskutečně krásně napsaná knížečka, jak je vidět, tak i v Čechách můžou vznikat výborná YA díla.
Nečekejta tedy něco napínavého s wau efektem, ale dojemný citlivý příběh dvou chlapců, protkaný lehkým humorem.
Za mě tedy klobouk dolů a doufám, že takovýhlech dílek českých autorů na nás čeká víc.

Damonka18
11. září

Opravdu skvělá a hlavně hrozně sladká knížka. Někteří by ji asi nečetli kvůli hlubšímu vztahu mezi chlapci, ale já jsem ji s otevřenou náručí uvítala. Jak muffin a čaj ti změní celý život :)

Dany3304
07. září

Tak jsem se po nějakých těch rocích (ano, opravdu rocích) ocitla v rybníčku naší české literární scény a přesněji u knížky Muffin a čaj a nedělá mi po dočtení téhle knihy problém ji nominovat na nejlepší knihu roku 2018. Ano, až tak byla ta knížka úchvatná.
Šla jsem do toho s nulovým očekáváním, protože mi bylo řečeno, že příběh na mě bude moc jednoduchý a nemuselo by mě to bavit, ale v jednoduchosti je krása a tady to platí. Samotný děj je jednoduchý, ale sám vás strhne a necháte se unášet s proudem (nebo se alespoň unášet s proudem nechte). Knížka nelpí na přehnaných detailech (když to teda není potřeba)a jsem za to osobně ráda, protože kdyby tam těch detailů byla hromada, tak by s toho byla taková“fanfikce“. Dejme tomu, že posledních 20 stránek jsem brečela jako dítě a nechci vám nic moc spoilerovat, ale konec je prostě emotivní bomba. Když už jsme u děje, tak nemůžu nezmínit postavy. Daniel a Kit mi přirostli k srdíčku nadzvukovou rychlostí, ale musim osobně přiznat, že Kit miluju o krapet víc, protože tak skvělou postavu jsem dlouho neviděla, až se z něj stal můj knižní crush (jooo, kdyby jen existoval v hetero verzi…).
Vzhledem k tomu, že jsem přečetla i knížku Probuzení Simona Spiera , tak jsem dostala otázku “co je lepší? “a nebudu vám lhát, Muffin a čaj je lepší (o kousek, ale přece). Samozřejmě každá knížka je jiná, když porovnám, jak jsem si knížky užila, tak je to remíza, ale když porovnám, jaký jsem z nich měla konečný dojem, pocit a myšlenky po dočtení, tak Muffin a čaj prostě vítězí. Nechci tímhle říct, že Probuzení Simona Spiera je špatná knížka, to vůbec (doufám, že se chápem )!
Takže závěrem bych vám neřekla nic jiného než si jít tu knížku hned teď přečíst a prožívat neřesti a slasti našich dvou hlavních hrdinů (neodsouvejte to jako já, nedělejte stejnou chybu).

Ivka14
06. září

Tak tuhle knížku žeru. Je vážně krásná, ikdyz jsem se bala toho, že je to o gayich. K téhle knize jsem se dostala náhodou v knihovně. Příběh krásný, který mě nutil číst a tuhle knihu miluji. Kdybych mohla dám te knížce daleko víc hvězdiček. Doporučuji :)

Peace
02. září

"V mojí slabosti je moje síla."

Tak tohle bylo milé, sladké - prostě k sežrání! :o))

Hell_Rihova
31. srpna

Tak tenhle příběh z hlavy asi nikdy nevymažu. Děj měl spád, krátké kapitoly tomu dodávaly správnou atmosféru. Líbilo se mi střídání kapitol z pohledu obou chlapců, jejich myšlení, dialogy, vykreslení prostředí v jakém se děj odehrává do sebe dokonale zapadají. Za mě opravdu hodně povedená kniha.

blazensknizkou
30. srpna

Kdybych mohla dala bych hvězdiček i víc, tohle je prostě dokonalost!

LilKure
27. srpna

Srovnávání s Love, Simon je naprosto nemístné. Ačkoliv se obě knížky zabývají gay tématikou, nemají spolu nic společného.
Na české poměry, si myslím, že jde o povedenou knížku; trochu bych vytknul prostředí jak z britské školy (odvádělo to pozornost od "českého" prostředí). Postavy byly přijatelně vykreslené, děj se zbytečně netáhnul, pohledy obou hlavních postav na určitou událost - naprosto geniální! Dějová linka dokázala udržet napětí, radost, úzkost, strach,... de facto celou dobu.
Za epilog bych nejradši strhnul hvězdičku, ale za ty tři stránky to nestojí. (Ale je to tedy urputně happyendové.)

Tebby
26. srpna

Nezajímavý přebal a naprosto nic neříkající krátký popis knihy. To byl můj první názor. Nic mě na knize nezaujalo, tak proč ji číst?! Potom mi ji ale doporučila kamarádka, tak jsem si řekla, vlastně proč ne. A jsem ráda. Kniha se mi velmi líbila. Je velmi čtivá a nevinně napsaná. Vrátila mě do vlastních začátků vztahu. Zde musím uznat, že výrok "Nesuď knihu podle přebalu."" tu krásně pasuje.

agatha2
22. srpna

Strašně krásně podaný příběh dvou dospívajících chlapců. Příběh je psán velmi citlivě, když ještě vezmu v úvahu, že autorem je muž, byla jsem o to více překvapená. Za mě velmi dobrý počin.

Julinka679
21. srpna

Příběh Daniela a Kita se četl dobře a rychle (přečetla jsem jedním dechem). A já jim přála jejich happyend :-)
Je to zatím moje první (česká) kniha o LGBT ale musím říct, že překvapila, navíc když je to kniha česká (což jsem vůbec nečekala).
Kniha má krásnou obálku a je napsána čtivě.
P. S.: Mohl by mi taky někdo donést Muffin a čaj, prosím?! :D

Holanka
18. srpna

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla. Hrozně na mě zapůsobila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

janasim
18. srpna

Tak co bych k této knize mohla jen napsat. Je to příběh pro mladé,to ano,ale i přesto mně (sice duchem mladé) jako věkem starší čtenářce kniha bavila. Jazyk byl nenáročný, příběh jednoduchý a i tak mnohé nabídl. Pro náctileté je to určitě dobrá volba.

anet8843
16. srpna

Česká varianta young adult LGBT románů je příjemné osvěžení. Kniha působí na první pohled, jako by byla autorem původem z jiné země, vypadá hodně světově.
Vesměs byla kniha pěkná, ale tedy na mě málo odvážná, inovativní. Chvílemi jsem si připadala, že jsem se vrátila o deset let zpátky a čtu knihu od Lanczové. Téma, nástřel super, ale chce to dotáhnout do nějaké pořádné myšlenky, dát tomu něco, co by knihu udělalo originální, nezapomenutelnou. Pořád jsem čekala, že se stane něco intenzivního, ale to se prostě nestalo.
Nejsem si jistá, kolik je autorovi, ale předpokládám, že už to bude přes dvacítku. Ty "slohovky", které jsou součásti příběhu mi připadají až fakt úsměvné. Když už je něco takového součást příběhu, pak bych byla ráda, kdyby to mělo fakt sílu.
Hodnotím pozitivně jako český pokus, chtělo by to více takových, ale tohle je dle mého zatím jen první nástřel.