Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů

Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182087/bmid_mudroslovi-urozeneho-pana-tyriona-z-ICA-182087.jpeg 3 278 41

Mudrosloví urozeného pána Tyriona Lannistera jsou dokonalým dárkem pro všechny, kteří podlehli mánii seriálu HBO Hra o trůny. Pochopitelně stejně dobrým dárkem bude i pro fanoušky celé ságy Píseň ledu a ohně G. R. R. Martina, ze které seriál čerpá. Kniha obsahuje přesně to, co slibuje její název – moudra trpaslíka Tyriona z Lannisterů, nejmladšího znetvořeného syna lorda Tywina Lannistera z Casterlyovy skály. Co mu příroda odepřela na vzhledu, vynahradila mu na inteligenci, díky čemuž se z něj stal jeden z nejpopulárnějších hráčů o trůny. Jeho seriálová i knižní postava má po celém světě miliony fanoušků, čehož důkazem je tato sbírka jeho neotřelých myšlenek a názorů.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Citáty a přísloví

Vydáno: , Argo

The Wit & Wisdom of Tyrion Lannister , 2013

Profesorskey
07.04.2024 2 z 5

"Když pohladíte trpaslíka, prý to přináší štěstí. Představte si, kolik štěstí by vám přineslo, kdybyste trpaslíkovi vykouřili..."

No prostě kniha citátů Tyriona. Nic víc, nic míň. Už nějak přivykám tomu, že existují knížky, které parazitují na úspěchu jiných děl. Peníze hýbou i knižním světem. Popravdě ale tohle je lepší než "Hra o trůny ve světě podnikání". Co přijde příště "Hra o postel - kamasutra z Hry o trůny", ve které se bude popisovat styk sourozenců jako supr věc?

Toto dílko je nicméně celkem zábavné, protože Tyrion je jedna z nejzajímavějších postav ve Hře.

Luigi1
20.02.2024 3 z 5

Tato kniha se povedla

Sitth
08.02.2024 2 z 5

Tyrion by se za mě nestyděl, když prohlásím, že knihu jsem četl na hajzlu!
A to je asi tak vše, co bych tomu řekl, přátelé....
Dávám 3/6

heliiinka
28.06.2023 4 z 5

Graficky moc dobře zpracované. Obrázky jsou vtipné a trefně doplňují text knihy.
Některé citáty jsou moudré samy o sobě, ale víc si to užijete, když Tyriona znáte.

Geldar
24.08.2022 5 z 5

U Písně ledu a ohně jsem vždy odpočítával, kolik stránek zbývá do kapitoly Tyrion, takže tato kniha (nerad bych použil zdrobnělinu) mi rozhodně nemohla chybět! Hezká kniha v roztomilém formátu, graficky pěkně zpracovaná, obsah přesně dle představ a popisu. Leží mi jen tak na stolku, občas ji otevřu a náhodně nalistuji dvě až tři moudra pro pobavení. Podobný zvyk mám u knihy Odposlechnuto v Praze. :)

papajapa
17.04.2022 5 z 5

Krátká a ctiva kniha k vypití jedné kávy.

Jackline5
11.02.2022 5 z 5

Čtivá krátká kniha která zaručeně pobaví.
Jde o strukturovaný výpis Tyrionových nejlepších mouder ze Hry o trůny (drží se knižní předlohy, nikoli seriálové).
Další pěkně zpracovaný přírůstek do sbírky s GOT tématikou.

Ticiana
18.08.2021 4 z 5

Ilustrace jsou bozi, nektere mudroslovi mne hodne pobavilo. Za mne skvela knizka pro fanousky GOT a hlavne Tyriona.

Ešína
25.07.2021 4 z 5

Topovka která pobaví. Určitě doporučuji pro fanoušky GOT a Tyriona.

wullcann38
08.05.2021 5 z 5

Doporučuji Tyrionovy nejlepší hlášky a moudra. Za mě 96%

666Jitka
07.11.2020 3 z 5

Výroky a hlášky mé oblíbené postavy ze ságy "Píseň ledu a ohně", kterou není nikdo jiný než malý-velký muž pán Tyrion z Lannisterů. Jak je uvedeno už v komentářích níže - prostě do sbírky jsem si musela knihu pořídit :-)

Korsika
26.06.2020 4 z 5

Rozhodovala jsem se mezi 3* a 4* ... nakonec dávám 4* kvůli výborným ilustracím, které moudra doprovází :D

Renncha
13.04.2020 5 z 5

Tyriona z Hry o trůny mám ráda, a tuhle knížečku jsem musela mít.Je to nejlepší postava z knih a musím říct.... Že vše co řekl bylo prostě moudré a chytré. Za mě je kniha paráda.

michaella03
07.10.2019 3 z 5

Ze všeho nejdřív mě upoutala velikost knihy - čekala jsem normální formát (ale to je moje chyba, měla jsem si přečíst rozměry :D). Další překvapení bylo, že na každé stránce je pouze a jen ten citát, jinak vůbec nic. Kniha mohla být lépe zpracovaná - alespoň napsat, z jaké situace, popř. knihy citát je.
Jinak je to milé, je hezké mít pohromadě Tyrionovy výroky :)

Peťulka3
04.07.2019 4 z 5

Člověk to prostě musí mít,aby to bylo kompletní.

namornice
17.06.2019 3 z 5

Knížka malinká stejně jako Tyrion Lannister...
Plná nezapomenutelných hlášek a citátů.

"Nikdy nezapomeň, co jsi zač, protože svět to nezapomene zcela jistě. Udělej z toho svou přednost. Pak se to nikdy nestane tvou slabostí. Obklop se tím jako zbrojí a druzí to nebudou moct použít, aby ti ublížili."

Anjin
09.05.2019 3 z 5

Sbírka více či méně trefných výroků jedné postavy Písně ledu a ohně. Nic víc, nic míň. Přidaná hodnota: Pokud fanouškovsky sbíráte vše, co s touhle tématikou vyjde, a nebo pokud si zapamatujete a ve vhodnou chvíli některou z hlubších Tyrionových průpovídek.

Makyny
01.01.2019 5 z 5

Skvělé, vtipné, akorát dlouhé na jedno odpoledne... :-)

DommiP
19.11.2018 5 z 5

Zábavný, čtivý, super :)

Gustik5
10.11.2017 4 z 5

Přijde na to... Některé citáty jsou perfektní, jiné jsou díky vytržení z kontextu a jinému překladateli spíše úsměvné, nebo až dokonce trošku hloupé. Někde by zkrátka neškodilo napsat, při jaké příležitosti to či ono "mudrosloví" padlo, ne jen moudra rozdělit do tématických kategorií. Ale i přesto se jedná o příjemný, hezky ilustrovaný doplněk k sáze, který by v knihovně fanouška Tyriona a Písně ledu a ohně neměl chybět. :)