Mudrosloví národu slovanského ve příslovích

Mudrosloví národu slovanského ve příslovích https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46335/mudroslovi-narodu-slovanskeho-ve-prislovich-46335.jpg 5 18 3

Výbor z klasického díla české slavistiky, které podává souhrn životní zkušenosti, filozofie a kulturní historie Slovanstva. Výběr zahrnuje všechna přísloví zaznamenaná česky a z nich vytváří v původním autorově tvůrčím uspořádání úhrnný obraz lidové moudrosti slovanských národů. Uspořádal, doslov napsal a vysvětlivky sestavil Vladimír Štěpánek. Bezplatná prémie edice Slunovrat za rok 1977. 1. vydání.... celý text

Ivan53
31.07.2022 5 z 5

Slovenské, české, srbské, ukrajinské, ruské, poľské... príslovia a porekadlá. Človek si povie, že si prečíta jednu-dve, no vtiahne ho to a číta stranu za stranou. Žriedlo múdrosti našich Predkov. Okrem prekladu príslovia je tam i pôvodné znenie.

witiko
10.06.2017 5 z 5

Skutečně nevyčerpatelná pokladnice životní moudrosti, ideální na noční stolek. Toto úplné kritické vydání jako reprint vydání z roku 1949 sice není tak typograficky pěkné jako novější výbor z roku 1978, ten je však dost necitlivě vykuchaný, občas si z ideologických důvodů (např. chybí kapitoly o Bohu) a nemá ani šikovný rejstřík. Takže neměnit originál za padělek.

WEIL
23.08.2011

Kolik mouder dokázali naši předci vymyslet.

Jde o 15 000 záznamů, tématicky řazených tak, aby z nich vyplývala soustava tradiční životní filozofie Slovanů.