Mucholapka

od:


KoupitKoupit eknihu

V dalším z detektivních příběhů Dominika Dána Mucholapka, který volně navazuje na předchozí román Moucha, se detektivové z oddělení vražd vrací k případu, který jim už rok nedává spát – záhadné smrti mladé dívky Cley Petresku. Vyšetřování, které se dostalo do slepé uličky, Richardu Krauzovi a jeho parťákům neulehčují ani ostatní kriminální případy, kterých se v letním období vyrojilo hned několik. Muž – Bestie, který vraždí ženy brutálním způsobem přímo v jejich bytech, je zaměstnává na sto procent. V jeho stínu se však obratně pohybuje další muž, který stejně tak nemá s ženami žádné slitování…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/364803/mucholapka-M5j-364803.jpg 4.4252
Série:

Naše Mesto (11.)

Žánr:
Detektivky, Literatura slovenská
Vydáno:, Slovart (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (45)

Přidat komentář
Iv8
30. listopadu

Jedu na "Dánově vlně" a jsem naprosto spokojená...doporučuji audio.

pepa4081
03. listopadu

Zdá se mi, že těm detektivkám něco chybí. Detektivové se chovají díkybohu trochu kulturněji, než v mouše, ale pořád mne překvapuje jejich stálé popíjení - hlavně před jízdou. Knížka se dobře četla, ale konec mi přišel takový nemastný a dost divný. Také mne zklamalo, že jeden případ nebyl opět ani v náznaku vyřešen. Že by opět snaha dounutit čtenáře k zakoupení dalčí knihy? Fuj. Pro mne průměr.
Mírně neuspokojivé.

Schamila
23. září

Celkem fajn, bylo hodně jídla, hodně pití, také nějaká vražda a tajemné hrátky v policejních řadách. Zkrátka - je to něco jiného, ale dobře se to čte ...

jitka0871
19. září

Uff...nejsem fanoušek krimi a detektivek a už vůbec ne české, nebo slovenské literatury, takže jsem od knihy nečekala nic pozitivního. Ale příjemně mě překvapila. Není to kniha, kterou si přečtu ještě jednou, nebo začnu zběsile kupovat zbytek knih od autora. Na druhou stranu jsem ji přečetla poměrně rychle, byla psaná srozumitelně a čtivě (výhoda je rozhodně i ta, že nekvalitním překladem neztratila na kvalitě). Co mi vadilo byl přístup detektivů, kteří vyloženě působili "já jsem polda a kdo je víc?", to u mě dost sráží pozitivní dojem z knihy. Takže verdikt je takový, že tenhle autor už asi ne, ale tomuhle žánru se přestanu vyhýbat obloukem.

Kolumbus
26. července

Moje pátá Dánovka. Z mého pohledu zatím nejslabší, ale stále velice dobrá.

Reat
25. července

Centryfuga hadr. Tam po třech minutách slezete a v nejhorším se poblejete, ovšem tohle je úplně jiná jízda...tady se Vám slézt nechce, vlastně ani nemůžete...je to doslova návykové a přitom se Vám chce blít celou dobu (myšleno v nadsázce). Takhle báječné čtení bych snad nařizoval povinně, protože to je opravdu kumšt. Stará (dobrá) parta pohromadě, stejnej styl....cigára, žrádlo, tuny chlastu a úchylnej vrah. A Vy... Může se to týkat kohokoli z nás. A co když je to pravda? Brrr... Neskutečná paráda!!!!!!!

p.A.v.La
08. července

Přečetla jsem ji za jeden den. Nedalo se od toho odlepit...

tristessa
27. května

Jako obvykle skvělý Dominik Dán, stejně jako audiokniha namluvená Mariánom Geišbergom.

ivoiro
05. května

Tady nemohu dát nic jiného než plný počet bodů. I kdyby nebylo za nic jiného, tak za tuto pravdu určitě: "Demokracie - nejhorší slovo, jaký kdy lidstvo vymyslelo. Nikdy nebyla, nikdy nebude a nikdo vlastně neví, co to znamená."

JelloBiafra
26. dubna

Prípad sériového vraha Jozefa Slováka, ktorý sa vďaka amnestii Václava Havla dostal v marci 1990 na slobodu a okamžite pokračoval ďalej vo svojom krvavom remesle. Opäť autor veľmi realisticky zobrazuje porevolučný chaos vo spoločnosti i obrovský rozmach organizovaného zločinu. Rišo Krauz a jeho kumpáni tentoraz stoja proti vysoko inteligentnému zločincovi, ktorý vie manipulovať s ľuďmi a vďaka svojmu šarmu vie dokonalo obalamutiť ženské pohlavie a následne páchať brutálne vraždy. Kniha dejovo nadväzuje nielen na knihu Mucha, ale v jednej kapitole sa prelína aj s knihou Beštia. Knihu som (ako vždy) dal na prvý záťah a do dvoch dní bola prečítaná. Dobu v ktorej sa kniha odohráva som síce nezažil, ale aj tak mňa zobrazenie dobových pomerov fascinovalo a možno aj to je jeden z dôvodov prečo mňa Dánovky stále viac a viac dostávajú. Ale je to aj onen nezameniteľný naturalizmus, s akým autor svoje knihy píše a čitateľ sa nestíha čudovať. Jedna z ďalších kvalitných kníh, ktoré som od Dána čítal.

Marie
18. dubna

Tuhle knihu jsem začala číst čistě jen kvůli Výzvě 2018, protože jsem v naší knihovně nic jiného nenašla - tedy od SK autora. Obvykle takové knihy nevyhledávám, ale byla jsem překvapená. Vtáhla mě do děje natolik, že jsem ji prostě musela dočíst hned tentýž den... ještě že jsem měla poměrně volněji, tak to znamenalo čtení "jen" do dvou do rána.
Jediné, co mě rozčilovalo, bylo to, že když ta dívka zmizela a oni tušili, že je to průšvih, tak se ani nepokusili o nějakou rozsáhlejší pátračku. Nejdřív sáhodlouze žvanili u jejích rodičů a pak už byla tma, ale ani další dny jí nehledali na místech, kde byly vinice. Co kdyby se přeci jen zadařilo a se psi by to přece mělo jít... Podle mě neudělali vše, co bylo v jejich silách. Místo toho šli čistě přes výslechy.
Ale to mi vadilo spíš lidsky. Děj napínavý.

Chesterton
13. dubna

Hnusné, odporné leč velice realistické. Motiv propojení sériového vraha s Stb je až děsivý. V audio podobě ve slovenčině velice autentická atmosféra. Skrz nelidskou brutalitu prosvítá policejní humor se záblesky jemné lidskosti.

Lotka
08. března

Napínavá klasika od Dána.

kozo.roh
18. února

Teď nehodnotím vlastní knihu, ale spíš reaguji na předchozí komentáře. Sám mám rád když knihy jdou chronologicky za sebou a v tomhle případě opravdu doporučuji číst Mucholapku až po Mouše a Bestii, i když byly psány v jiném pořadí.
Přehled knih uspořádaných chronologicky podle času, kdy se jednotlivé kriminální případy odehávají naleznete na stránkách http://dominikdan.com/

ReacherJack
04. ledna

Mam rad Danovky, citam ich postupne od 1. knihy, ako boli vydane, ale v poslednych 3-4 knihach uz je na moj vkus toho "policajneho" humoru akosi privela. Tusim v jeho knihach neexistuje policajt, ktory by nemal zmysel pre humor. Aby ste si vsak nemysleli - humor aj humoristicke romany mam rad a ani nemam nic proti policajtom... :-)
A este by som si dovolil jedno rypnutie - dopodrobna su rozpisane bezpecnostne opatrenia okolo konspiracnej schodzky detektiva, ktory prisiel od trojpismenkovych, a pritom sa na konci juna a teda zaciatkom leta, kedy sa schodzka odohrava, veselo tipuje hokejova liga... ;-)

Danuše7
10.11.2017

Paráda. Vrah se sice skrýval za systém, ale nevyšlo mu to.

pocitac311
21.10.2017

Dej nadväzuje na predchádzajúci diel, ale mal som pocit, akoby autorovi dochádzali nápady a lepí to dokopy s inými prípadmi. Záver veľmi rozpačitý...

wiix
11.10.2017

Najlepšia na dánovkách je tá uveriteľnosť. Úplne si viete predstaviť ako sa príbeh deje v skutočnosti, repliky postáv sú akoby som ich počula vonku, zápletka a spád má grády a navyše vás to aj baví.

Kerberos
27.06.2017

Prolínání několika případů,návaznost na předchozí díl.

stantere
01.06.2017

Dobrý druhy díl který opravdu navazuje na první já doporučuji

PetK
08.05.2017

Baví, baví. Doporučuji v audiu a slovenčině. :-)

tlllk
14.03.2017

Detektívka ako má byť. Kam sa hrabú všetci zmrznutý severania....

bábuška
06.03.2017

Bezprostředně po všeobecné amnestii se zpět ve společnosti ocitli násilní vrazi a pachtelé jiných trestných činů, což mělo za následek nárust mnoha nových kriminálních případů. A o této době vypovídá další ze zasvěcených vyšetřování detektivů z Nášho Mesta. Napínavý a silný příběh.

Moncele
05.02.2017

Bylo to moje první setkání s Dominikem Dánem, i když vím, že možná by bylo lepší začít od jeho prvních knih. Ze začátku mi to šlo ztuha, ale asi ve třetině mně kniha "chytla". Popsané scény mi přišli velmi věrohodné. Ráda si přečtu i něco dalšího, ale tentokrát asi sáhnu po jeho knihách v originále, tj. ve slovenštině.

Ajrad1981
04.02.2017

Asi této mordpartě začínám přicházet na chuť :-) Jak mi byli všichni komplet v první čtené knize nesympatičtí, tak teď je snad začínám mít i ráda :-D
Každopádně opět skvěle popsaná kniha, napětí tentokrát vrcholí trochu dřív než na úplném konci, kdy už jen čekáte, jestli se vrah Cley přizná, a jak s tím souvisí plán na zabití Mečiara (tohle taky vychází z reality?!).
Rozhodně doporučuji k přečtení všem prezidentům a prezidentským kandidátům, to kdyby je zas napadla geniální myšlenka na plošnou amnestii.

Jaruš7
19.01.2017

Další zážitek, konec vám nadzvihne obočí,některé výroky jsou unikátní a vždy trefné. Asi mi k dokonalosti příběhu chybí nález listu, ale to by mělo jiný spád, možná. Natěšená po 14 titulech mám před sebou dalších 8.D.D.je Star.

edith79
29.11.2016

Další kniha autora inspirovaná skutečným vrahem v dějinách slovenské kriminalistiky. Napínavé čtení s dávkou humorného špičkování krimi party z oddělení vražd. Opět spokojenost, s knihami tohoto spisovatele určitě ještě nekončím.

hanap
19.08.2016

Skvělé, je jasně videt, že p. Dán zná prostředí policie a dovede velmi poutavě napsat krimi román.

Foks
11.07.2016

Pokračování Mouchy, prolnuté Bestií. Knize nelze nic vytknout. Napětí, mravenčí policejní práce, svérázný "mordýřský" humor. A to vše napsáno velice čtivým a poutavým stylem. Dusno, vedro a beznaděj v kanceláři "stočtyřicetjedničky" je popsána mistrně. Plný počet.

astroweb
29.03.2016

Zatím v seznamu super knihy tohoto autora jednoznačně vede Rudý kapitán, kterého jsem přečetl jedním dechem dokonce ve slovenštině, Tuto také, není o nic horší, pro sebe jsem tohoto autora objevil a každému vřele doporučuji.