Mstitelé

Mstitelé https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94328/mid_mstitele-CAE-94328.png 3 11 4

Za dramatických okolností ( výbuch sopky Mont Pelée na ostrově Martinik, kde zahynulo 26 000 lidí) se setkávají mladí hrdinové Mstitelů Jan a Stella a společně se vydávají zákeřným zlosynem Oliviem. Čeká je putování exotickými kraji, při němž prožijí neuvěřitelná dobrodružství.

Argony
10.12.2014 4 z 5

Dobrodružné čtení pro mládež cca od 10 let. Nenáročná rychlovka do čtenářského deníku.

Pravda, žádné těžké čtivo to pro dospělé není. Vhodné třeba pro čtenáře, kteří si chtějí odpočinout při knize cestou vlakem nebo v čekárně u lékaře. Nevadí, že vás někdo kolem ruší, neztratíte nit.

bibi.r
23.05.2014 3 z 5

Je samozřejmě poznat, že text už má svůj "věk", takže zcela neodpovídá modernímu stylu psani.
Ale mně se to líbilo :). Prostředí Martiniku mi přišlo velmi exotické a přitažlivé.

steppen-wolf
24.03.2013

Velmi naivní čtení - to nepochybně. Ale co zbyde z Mayovek, když je zbavíme kouzla dětské nostalgie?

Blue
17.07.2012 2 z 5

Velmi naivní čtení, které lze doporučit jen dětem do 13 let, nebo skalním příznivcům dobrodružného žánru, kteří tyto knihy čtou tak trochu z nostalgie a tak trochu ze "studijních důvodů". Kniha by se dala charakterizovat jako kombinace slabší mayovky a slabší verneovky.

Paul d‘Ivoi
francouzská, 1856 - 1915