Mše pro Medicejské

Mše pro Medicejské https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12888/mse-pro-medicejske-12888.jpg 3 16 4

Historický román s detektivní zápletkou se odehrává na jaře roku 1478 ve Florencii, kde ztroskotal pokus o svržení vlády Medicejských. V dubnu roku 1478 přijíždí do Florencie německý obchodník Peter Bernward, vdovec a otec tří dospělých dětí, který se rozhodl doprovázet na cestách svou družku, polskou obchodnici Janu Dlugoszovou. Nezávislá úspěšná žena chce ve městě uzavřít výhodný obchod, aby prokázala své schopnosti a mohla po smrti otce převzít rodinný podnik, o který usilují její příbuzní v Krakově. Oba se během týdne zapletou do dramatických událostí, k nimž došlo v období velikonočních svátků. Peter je při mši v chrámu Santa Maria del Fiore svědkem atentátu na Medicejské, zorganizovaného s vědomím papeže příslušníky nepřátelského rodu Pazziů. Vládce Florencie Lorenzo vyvázne jen se zraněním, ale jeho bratr Giuliano útok nepřežije. Povstání je ještě téhož dne potlačeno a vůdcové oběšeni. V ulicích města se rozpoutá nemilosrdná honba na skutečné i údajné pachatele a ve vězení se ocitne i Jana. Je obviněna ze spoluúčasti na spiknutí a hrozí jí mučení a poprava. Peter se zkušenostmi vyšetřovatele biskupského legáta v Augsburgu se pouští s pomocí svého zetě do složitého pátrání po důkazech, které by mohly prokázat její nevinu a vysvobodit ji ze žaláře. Další dobrodružství hrdinů na pozadí skutečných historických událostí pokračují v románech "Temná laguna" a "V rukou alchymisty".... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Eine Messe für Medici , 2000

Michalka98
28.11.2017 4 z 5

Povedená historická detektivka, sympatický hlavní hrdina, nečekaný konec. Jen mi občas nepřišlo, že by se kniha odehrávala v 15. století. Toť můj subjektivní názor. Každopádně doporučuji všem milovníkům historie.

Galadwen
09.03.2016 4 z 5

Skvělá historická knížka s detektivním motivem, točící se kolem spiknutí Pazziů, by si zasloužila pečlivější překlad, (zřejmě) jehož vinou jsou některé části textu poněkud nepřehledné nebo významově posunuté. Jinak má příběh napětí, spád i atmosféru, musím doporučit!

kryspin66
09.02.2016 4 z 5

Vcelku slušně napsaná historická krimi. Dost dlouho nebyl znám "hříšník". Chystám se číst další knihy tohoto autora tak doufám, že budou stejně zajímavé.

Edana
09.01.2016 4 z 5

Florencie v době "vlády" rodu Medici je nevyčerpatelným tématem. Zasadit do tohoto prostředí zamotaný detektivní příběh se přímo nabízí. Historická přesnost stranou, kniha se mi líbila. Má spád, viníka člověk trošku podezírá, ale není to úplně do očí bijící. Petr Bernward umí být zábavný, příběhy jednotlivých postav jsou zajímavé. Kniha by si sice zasloužila trochu více péče při členění textu (některé přímé řeči jsou velmi nepřehledné a čtenář si musí domýšlet, která z postav vlastně slova pronáší), přesto jsem ráda, že jsem na ni v knihovně narazila.