Mrtvý na Pekelném vrchu

Mrtvý na Pekelném vrchu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487948/bmid_mrtvy-na-pekelnem-vrchu-HCv-487948.png 4 994 257

Historická detektivka s prvky špionáže a konspiračního thrilleru, ale i hororu, mysteriózního či dobrodružného románu od hvězdy české a slovenské fantasy. Napínavý děj se odehrává v Horních Uhrách v době tureckých nájezdů. Svéráznými hrdiny jsou ostřílený kapitán Joachim Stein - drsný, přímočarý a prostořeký válečný veterán a notář Matěj Barbarič - vzdělanec, diplomat a cestovatel se slabostí pro ženy a víno. Ti musí vyřešit případ vraždy šlechtice i pokus o velezradu.... celý text

Detektivky, krimi Literatura slovenská Historické romány
Vydáno: , Argo

Mŕtvy na Pekelnom vrchu , 2013

Boboking
26.02.2023 4 z 5

Velmi čtivý "spaghetti western" v hávu historické detektivky. Akce stíhá akci, s každou kapitolou nová postava, až se trochu v tom ztrácíte. Čtenářsky sympatická trojice hlavních postav, která může dělat cokoliv, od zatčení, mučení až po stětí, čehož rádi využívají. Ale taková byla tehdy doba a autor nám tu "bestiální realitu" rád zprostředkovává. Prostě dobře postavena dobrodružná historická detektivka, kde větší důraz se klade na to "dobrodružná".

PitoR
25.02.2023 5 z 5

Pekelný vrch!!!!

Na odporúčanie známeho, ktorému sa veľmi páči séria Kapitán Stein a notár Barbarič, som pristúpil k zakúpeniu tejto knihy a veru neľutujem. Príjemné prekvapenie!!!!

Bez nejakej omáčky okolo – Mŕtvy na Pekelnom vrchu – prvý diel detektívok z dávnych čias ma upútal a prečítal som ho na jeden dúšok. Slovenský autor Juraj Červenák, známy predovšetkým fanúšikom fantasy literatúry, sa tu predstavil v tom najlepšom svetle.

Ak máte radi detektívky s historickým nádychom, skúste...

Terkishead
20.02.2023 3 z 5

Čtenářsky zřejmě vděčné dílko - ani moc stránek, ani veliká nuda. Moje maminka tomuto stylu říkávala "limonáda" a to sedí. Závěrečná scéna mi výrazně připomněla konec filmu "Červená Karcoolka" a to mě hodně pobavilo. Na dovolenou ovšem úplně optimální čtení.

princesse
17.02.2023 4 z 5

Ze začátku jsem myslela, že to vzdám. Neorientovala jsem se v postavách a výrazech a vůbec mi to nešlo ... Najednou se to zlomilo a začalo to mít spád a věci do sebe začaly zapadat. Pak už to bylo svižné čtení, které mě prostě bavilo. Doporučuji.

LenkaDv
11.02.2023 5 z 5

Výborná kniha. Juraj Červeňák opravdu umí napsat poutavý příběh a já už se těším na další vyprávění.

Aya81
03.02.2023 4 z 5

Fajn historická detektivka. Děj má spád, historické reálie jsou příjemným pozadím příběhu, nutí občas člověka zapátrat v hlavě, v mapách nebo na tetě Wiki.

midsummer
03.02.2023 1 z 5

Není to můj styl. Děj mi nepřipadal napínavý. Zaujme spíš fanouška historických zbraní.

Charming
27.01.2023 3 z 5

Nejdřív jsem si myslel, že knihu ani nedočtu, ale postupně se mi celý příběh začal líbit. Kniha je napínavá a postavy mi přijdou velmi sympatické. Určitě si přečtu i další díl.

Vesmich
12.01.2023 5 z 5

V Horních Uhrech nejsou žádné žerty ani s čerty ani se Steinem, kterého bolí koleno. Koleno je prevít a tak ho vyřadilo z první linie a musí teď courat krajem a vyšetřovat zločiny, podávat si podezřelé a mordovat kdekoho. Má k tomu náramného pomocníka a když se k nim přidá ještě muž učený, požitkářský a chytrý, je z nich neodolatelná trojice. Krásně se mi to četlo :)

Tomas20042004
18.11.2022 5 z 5

Moja prvá kniha od Červenáka. Trojica Stein, Barbarič a Jaroš je zaujímavá.
Dobrá historická detektívka z čias proti Tureckých vojen. Je tam dosť veľa postáv a neskôr som sa začínal strácať ale to na kvalite vôbec neubralo.
Kniha sa dobre čítala Červenák vie ako písať.
Už sa teším na ďalší diel.

LaCucaracha
15.11.2022 4 z 5

Čtivá historická detektivka. Stein mě sice trochu prudí, ale ostatní postavy ho dobře vyvažují. Mám přečteno pár dílů na přeskáčku, postupně to kompletuju, a myslím, že tento první díl patří spíš k slabším - ale tak zase, je to rozjezd, a i ten stojí za to. Oceňuji i nové brožované vydání, obálka se mi líbí, a i když celkově knížka možná působí trochu laciněji, nějak se to k ní víc hodí než ta seriózní pevná bichle prvního vydání. Tak snad budou další díly brzo následovat.

Janadvorackova
07.11.2022 1 z 5

Nebudu se přetvařovat. Takhle jsem se u fantastiky ještě nikdy nenudila.
Audio před spaním mě vytočilo, protože jak se tam nic nedělo, nemohla jsem usnout...

ctenar2846
30.10.2022 5 z 5

Po dlouhé době jsem narazil na opravdu kvalitní a povedenou historickou detektivku. Děj rychlý a plný zvratů, mrtvol, nečekaných odhalení a dech beroucích momentů. Přečteno jsem měl během jednoho pošmourného a deštivého dne a to už něco znamená. Pokud bych chtěl srovnávat s tím co jsem v rámci žánru četl řekněme v posledním roce, tak tato kniha byla čtivější, rychlejší, brutálnější a zajímavější. Abych to shrnul prostě o level výše.
Rozhodně se k této opravdu sympatické trojici vyšetřovatelů brzy vrátím.

Claudius
19.10.2022 3 z 5

Lehce archetypální, skoro až zaklínačská dvojice drsného ostříleného bojovníka Steina a záletného, měšťanského, ale vzdělaného notáře Barbariče prostě zabírá. V akčních scénách "venku" se prosadí Steinův um s šavlí, ve finesách intrik a politiky ve městě zase nastoupí notářovy konexe. V tomto směru základní premisa funguje na výbornou.
Samotný detektivní případ už funguje bohužel méně. Náš pár prakticky nic nevyšetřuje, jen jsou často ve správný čas na správném místě a vidí, co vidět mají, popř. slyší, co slyšet mají. Zbytek dokoná náhoda.
Sama zápletka je pak možná až příliš hnána snahou udělat případ co nejvíce mysteriózní, temný až démonický; což bohužel ve výsledku nemá na rozuzlení skoro žádný efekt.
Kniha se četla příjemně, nicméně pokračovat v sérii zatím neplánuji.

mataj
14.10.2022 5 z 5

Drsný kapitán Stein, vzdělaný záletnický notář Barbarič a kaprál Jaroš se zkušenostmi ve "vyslýchání" jsou sice vcelku nesourodá trojice, ale dostali za úkol společně odhalit zrádce a objasnit několik vražd. Na této historické detektivce, kde jedno dobrodružství střídá druhé a množství zavražděných i podezřelých přibývá jako hub po dešti, jsem si opravdu smlsla.

Vestička
13.09.2022 4 z 5

Výborná detektivka z raného novověku. Což je období vymezené (většinou ) Objevením Ameriky 1492 a Velkou francouzskou revolucí 1789. Díky, mně toto prostě nedá:-)

Šnek86
17.08.2022 4 z 5

Svižná středověká honička a vyšetřování.Množství lhářů a podezřelých, kterým je v patách nesourodá neohrožená trojice. Bodycount taktéž slušný.Pokračuji v sérii.

zbuy
02.08.2022 5 z 5

Výborná historická detektivka, autor potvrdil, že je mistrem i mimo žánr fantasy.

evask
22.07.2022 4 z 5

Jak mrtvých přibývalo, jejich jména se mně pletla. Popisům metod výslechů taky nefandím. Další díl vzdávám.

PetrKral
06.07.2022 4 z 5

Něco mi úplně nesedlo, když to srovnám s Vondruškou - možná postavy. Ale vlastně mě potěšilo, že je hned otevřeno pokračování... Dám tomu šanci.