Mrtvý luh

od:


KoupitKoupit eknihu

Temnota číhá na zlověstných místech: v hlubokých lesích, v mlžných močálech, v dávno opuštěných lomech, na hřbitovech, v zónách zamořených radiací, ale i v počítačových programech…
Temnota však číhá především ve skrytých zákoutích lidských duší, za tenkou hranicí, kde normální se mění v šílené. A setká-li se temná duše s temným místem – rozpoutá se peklo!
Až si přečtete sbírku povídek a novel Otomara Dvořáka, pochopíte, že ve světě kolem nás je spousta věcí, s nimiž není radno si zahrávat.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/312732/mrtvy-luh-SaB-312732.jpg 3.814
Žánr:
Horory, Povídky, Sci-fi
Vydáno:, Černý Drak
více informací...
Počet stran:224
Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:978-80-906481-1-1
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
Joges
01.12.2018

Je vidět, že Otomar Dvořák píše povídky velmi rád a se zájmem je také předkládá čtenáři. Líbil se mi například Mrtvý luh, Špagety a Prokletý lovec. Autor navíc do svých povídek vkládá své badatelské poznatky, takže čtení o to víc baví. Zbývající tvorba této sbírky mě bohužel ale nijak nenadchla a nepřekvapila. I když jde o různé žánry a náměty, reálný základ vycházející ze současnosti stojí na vratkých nohách. Prostě jsem jim nevěřil. Závěrečnou sci-fi povídku jsem ani nedočetl.

Vlk.kh
16.02.2018

Dávám dvě hvězdičky za povídku Mrtvý luh - ta jediná mě bavila a vykazuje pro mě určité kvality. To ostatní, to byl velký podprůměr - i když začátek Vzpoury mrtvých pro mě vypadal nadějně, ovšem potom, darmo mluvit... K téhle knize se už určitě vracet nebudu.

Mngwa
26.07.2017

K této knize jsem se dostala naprostou náhodou, autora jsem předtím neznala a upřímně .. nic moc jsem nečekala. Tím více jsem byla po přečtení příjemně překvapená! Velmi nápadité, dobře napsané, originální a chytlavé povídky. Každá je jedinečná a žádné dvě si nejsou podobné, což se cení. Náměty jednotlivých povídek oscilují od čistokrevného scifi k horroru, některé jsou tak půl na půl. Nejlepší jsou jednoznačně dvě nejdelší, Mrtvý luh a Vzpoura mrtvých, autor měl více prostoru a pořádně se rozepsal. Od těch se vysloveně nešlo odtrhnout. Závěr: Jak nemám pamět na jména, tak jméno Otomar Dvořák jsem si vtloukla do hlavy a rozhodně si od něj chci přečíst něco dalšího!

Ivan Kučera
12.12.2016

Veľké očakávania, veľké sklamanie. Ak by som bol editorom hororovej antológie, Otomara Dvořáka by som oslovil, či by nemal záujem prispieť. Žiadal by som od neho niečo hororové z lesov. Vedel by som totiž, že je vysoká šanca, že to bude po príbehovej stránke síce klišé, ale po stránke atmosféry super. A tiež by som ho oslovil preto, aby v zbierke bol zastúpený i istý typ... konzervatizmu? Taký totiž Otomar Dvořák je - aspoň v zbierke Mrtvý luh. Vyložene užiť som si užil iba poviedku Hagen a aj tá je len taká pár stránková jednohubka s nudným finále. Křivoklátská bestie je skutočné utrpenie, klišé nad klišé s tomu odpovedajúcim finálnym twistom. Hrozné sú i Špagety - je hrozné, ak o počítačoch píšu ľudia, ktorí im nerozumejú. Úvodný Prokletý lovec sa dá, detto Mrtvý luh; obe tieto poviedky dokazujú, v čom je autorova sila. V stvárnení strašidelných lesov. Bohužiaľ, tým sa to obávam končí, pretože potom sú to už len prepočuteľné dialógy, nezáživné zápletky a neviditeľné postavy. Utrpením je aj Vzbura mŕtvych, ktorý sa začína ako Oblasť X a skončí ako Dovnútra Planéty opíc, ehm. Atmosféru lesa Dvořák zvláda perfektne, ale tým to hasne a to je dôvod, pre ktorý si od neho zrejme už nikdy žiadnu knihu nekúpim.