Mrtví vystupují z moře

Mrtví vystupují z moře https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39136/mrtvi-vystupuji-z-more-39136.jpg 4 9 3

Jediný autorův román, v kterém není hlavní postavou Kai Bugge. Ústředním motivem románu je konflikt mezi tradičním řešením záhad a paranormálními jevy. Hlavní postavou je Arne Krag-Andersen, velmi bohatý muž, který koupil slavný strašidelný dům na jižním pobřeží Norska. Zámek je podle pověsti prokletý: Každý, kdo se pokouší dům jakkoliv změnit zemře násilnou smrtí. Arne se rozhodne zlomit prokletí, ale někteří jeho dělníci při opravách záhadně umírají... celý text

Literatura světová , Novely

Vydáno: , Odeon

Dode menn gar i land , 1969

asakz
17.07.2023 4 z 5

Zábavná duchařská detektivka. Mně to trochu připomíná mou oblíbenou Pendragonskou legendu od Antala Szerba nebo Dumasův klub od Péreze-Reverta, i když zde chybí ten bibliofilský prvek a klíčové postavy románu žijí spíše dolce vita flákající se smetánky a úspěšných byznysmenů než intelektuálský život knihomolů. Jako lehké, napínavé a trochu (ale jen maličko) strašidelné a trochu humorné čtení s decentní příměsí romantiky je to knížka ideální na dovolenou :-).

Kocourkovalucy
27.05.2018 5 z 5

Perfektní kombinace detektivky, duchařiny i humoru. Pět bodů za černého kocoura:)

Šrotis
17.12.2012 4 z 5

Kniha je dost napínavá, takže hodně lidí upoutá. Vzdáleně mi připomíná povídky od E.A. Poe

Autorovy knížky

Bernhard Borge (p)
norská, 1918 - 1985
1975  87%Mrtví vystupují z moře

Kniha Mrtví vystupují z moře je v