Mrtví se někdy vracejí

Mrtví se někdy vracejí https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26758/bmid_mrtvi-se-nekdy-vraceji-j2D-26758.jpg 4 903 94

Sklepení staré továrny se hemží krysami, ale ne obyčejnými; zlým démonem může být posedlý i stroj – třeba žehlící prkno v prádelně; profesionální zabiják obdrží poštou dětskou hračku, skrývající v sobě smrtící možnosti; nebožtíci se někdy vracejí a ani vyvolávání démonů je možná nezapudí navždycky; mafiánský šéf chce zlikvidovat milence své ženy a pořádně se při tom pobavit – avšak ouvej!, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá; přestat kouřit nemusí být tak těžké, když víte, že další cigareta by vás mohla připravit o život – doslova; stejnou cenu můžete zaplatit, budete-li slepě důvěřovat sobeckému staršímu bratrovi; pomáhat malým holčičkám hledat ve sněhové vánici maminku se nedoporučuje. Stephen King, americký šampión moderního hororu, jehož knihy jsou světovými bestsellery, se v těchto osmi povídkách s úspěchem snaží čtenáře přesvědčit, že hranice mezi realitou a světem nadpřirozených sil, nepochopitelných jevů a záhad je leckdy zatraceně uzounká. Jeho příběhy, nahánějící hrůzu, jsou průvodce po temných zákoutí lidské fantazie. Přeložil Pavel Medek.... celý text

Literatura světová , Horory , Povídky

Vydáno: , Odeon

Night Shift , 1978

Shimy
25.04.2016 4 z 5

Líbily se mi všechny povídky, každá mě něčím vtáhla do svého kratičkého děje. Od Kinga mám víc v oblibě tedy spíš romány, ale tahle uzounká knížečka mě mile potěšila. Takže určitě doporučuji, a kdyby se náhodou nelíbila, tak nezabere vůbec žádný čas :)
Musím hlavně vyzdvihnout úplně poslední povídku "Na dobrou noc". Jelikož moje první knížka od Kinga, kterou jsem četla, bylo Prokletí Salemu, tak se mi strašně líbilo propojení poslední povídky právě s touto knihou.
Povídky podle mě od nejlepší: Na dobrou noc,Římsa, Nekuřáci, a.s., Šroťák, Mrtví se někdy vracejí, Poslední příčka žebříku, Bojiště, Noční směna

Metcheque
23.02.2016 5 z 5

Tuto útlou knížečku jsem prvně objevil během deštivého podvečera uprostřed lesa na chatě mého strýce. Atmosféra ideální, tudíž jsem se ihned pustil do čtení a výsledek byl dokonalý (ne, hnědé spodky to nebyly!)

Sbírka povídek, které se staly předlohou mnoha béčkových hororů. Zatímco představa filmu o zabijáckém žehlícím prkně ve vás vyvolá asociaci tureckých C-filmů Çetina Inançe, knižní zpracování dokáže vyvolat konstantní vlnu děsu.

Misan1993
22.02.2016 4 z 5

Neznám lepší metodu jak přestat s kouřením, než tu, kterou vymyslel Stephen do své povídky!

premacech
29.01.2016 5 z 5

S hodinou děsu to byly prvotiny, které jsem četl (před 20 lety, cca) Docenil jsem je až zpětně, kdy jsem je našel v knihovně a znovu se začetl. Výborné! 90%

Selket
15.01.2016 3 z 5

Myslím, že se mi od Kinga víc zamlouvají ty dlouhé předlouhé romány, kde tak skvěle pracuje s napětím a psychikou. Povídky nejsou špatné, ale přijdou mi tak nějak všední.

Jano.
06.12.2015 5 z 5

Parádna zbierka.
Najlepšie poviedky: Posledná priečka rebríka, Nefajčiari s.r.o., Rímsa

lucie.8
15.10.2015 5 z 5

Další sbírka povídek z nichž některé jsou lepší a některé horší. Nejvíce se mi líbila Římsa a Nekuřáci.

MarekG
05.07.2015 4 z 5

Moje první kniha od Kinga.První povídka uhozená, ale potom se to rozjede.Bojiště mě na konci pobavilo.Nejvíc se mi líbila Římsa.

Terva
29.04.2015 4 z 5

Opět směsice povídek, které jsou k přečtení už na jiných místech. Tuto knihu nevlastním.

Arisu
04.03.2015 2 z 5

Sbírka povídek, která klidně mohla zůstat v šuplíku, a nic by se nesto.

Boboking
09.01.2015 5 z 5

Jak si někteří dávají novoroční předsevzetí, já se držím hesla "jak na Nový rok, tak po celý rok". Proto se vždy na Nový rok snažím přečíst jednu knihu ze svých zásob "nejoblíbenějších". Letos to připadlo na moji první přečtenou knihu od mistra hororů (pak jsem se stal BoboKing) a opět jsem jí byl zcela pohlcen. King je nejen mistr vypravěč, ale skutečně spisovatel. Povídky jako Poslední příčka žebříku či Na dobrou noc jsou prostě nejen skvělé příběhy, ale i skvěle napsané. Prostě vřele doporučuji :-)

themarksokol
27.10.2014

Takové typické Kingovy povídky, některé dobré, některé skvělé, některé horší.

Makoves
23.09.2014 5 z 5

Výborné povídky. Je pravda, že některé byli lepší, ale i ty "horší" jsou skvělé.

Lady Dracula
11.07.2014 4 z 5

Myslím, že pokud máte rádi Kinga, tak Vás nějaká ta fantasmagorická povídka nemůže překvapit. I když...ode dneška už asi veškeré nabídky práce z prádelen týkající se mojí osoby budu pořádně zvažovat :-D A pokud Vás neodradí hned první krysí povídka, která trochu přitažená za vlasy, dočkáte se minimálně zajímavého počtení. A možná taky přestanete kouřit. A konečně si pořádně uvědomíte, jak moc si ceníte a vážíte sourozenců (pokud nemáte, tak alespoň rodičů či jiných příbuzných:)).
Zkrátka a dobře, v tomhle souboru najdete úplně vše. Velké zvířátka, posedlé stroje, nadpřirozené postavičky, ale i mafiánského bosse či naprosto obyčejné kariéristy.
A mimochodem, je to skvělé čtení v čase půlnočním ;)

rasken
18.04.2014 4 z 5

Každý kdo má rád Kingovo knihy se rád začte do jeho povídek. Pěkne napsané, ale předvidatelné konce. Proto o * méně.

Manyna
22.03.2014 4 z 5

Nemůžu říct, že by se mi některá z povídek vyloženě nelíbila, i když některé jsou o laťku výš, než ostatní. Nejvíc mě asi zaujaly povídky Nekuřáci a.s., pak Římsa (asi proto, že mám fobii z výšek) a velmi mě potěšila povídka Na dobrou noc, kde se King vrací zpět do Salem´s Lot, tedy k mé vůbec první knize od něj :) ... Je faktem, že některé jsou trošičku přitažené za vlasy, například ta o tom mandlu nebo těch krysách, ale jo, účel to splnilo. :-)

Helenia
13.07.2013 5 z 5

Tato kniha mě před lety ke Kingovi přivedla. Dnes už mám ve sbírce kolem patnácti jeho knih, to snad mluví samo za sebe...

helmiczka
04.07.2013 4 z 5

Poviedky s prvkami nadprirodzena na mňa nefungovali, ale trio Nekuřáci, Řimsa, Poslední příčka žebříku fungovalo skvele a ťahalo bodovanie smerom nahor.

taurusek
17.04.2013 5 z 5

Pro ty, co se jim nedaří přestat kouřit - metoda alá King Vám zaručeně pomůže :o) Jinak další pro mě oblíbená povídka je Římsa a povídka o upírech.

Jajulle
27.08.2012 5 z 5

Super kniha, všechny povídky mně zaujaly. Přednostně Nekuřáci, Římsa, Mrtví se někdy vracejí - klasická duchařina...