Mrtví se někdy vracejí

Mrtví se někdy vracejí https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26758/bmid_mrtvi-se-nekdy-vraceji-j2D-26758.jpg 4 903 94

Sklepení staré továrny se hemží krysami, ale ne obyčejnými; zlým démonem může být posedlý i stroj – třeba žehlící prkno v prádelně; profesionální zabiják obdrží poštou dětskou hračku, skrývající v sobě smrtící možnosti; nebožtíci se někdy vracejí a ani vyvolávání démonů je možná nezapudí navždycky; mafiánský šéf chce zlikvidovat milence své ženy a pořádně se při tom pobavit – avšak ouvej!, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá; přestat kouřit nemusí být tak těžké, když víte, že další cigareta by vás mohla připravit o život – doslova; stejnou cenu můžete zaplatit, budete-li slepě důvěřovat sobeckému staršímu bratrovi; pomáhat malým holčičkám hledat ve sněhové vánici maminku se nedoporučuje. Stephen King, americký šampión moderního hororu, jehož knihy jsou světovými bestsellery, se v těchto osmi povídkách s úspěchem snaží čtenáře přesvědčit, že hranice mezi realitou a světem nadpřirozených sil, nepochopitelných jevů a záhad je leckdy zatraceně uzounká. Jeho příběhy, nahánějící hrůzu, jsou průvodce po temných zákoutí lidské fantazie. Přeložil Pavel Medek.... celý text

Literatura světová , Horory , Povídky

Vydáno: , Odeon

Night Shift , 1978

Lenka.Vílka
16.04.2019 3 z 5

(K dokreslení dokonalé atmosféry, ale jenom některých povídek: Counting Bodies Like Sheep To The Rhythm Of The War Drums - A Perfect Circle)

Asi jsem divná, ale já jsem na ty hubený knihy se žlutýma stránkama. Protože mám doma Noční směnu (fajn, to je taky babička, Mustang), přesto jsem neodolala a půjčila jsem si Mrtví se někdy vracejí. Obsahem zbytečná kniha, když mám Noční směnu, já vim. Jenže...asi jsem fakt divná.

Po dočtení jsem našla vztyčné body všech povídek a celkově se mi jejich výběr v knize líbil (jo, až na něco, sorry, výběr chápu, já ale zůstala neoslovena). Asi měl autor v těch letech zajímavé období. Ale to neznamená, že mě to všechno extra bavilo. No, já jdu teď napsat povídku o tom, co dělá moje žehlička, když se nikdo nekouká.

Komentáře k povídkám u jednotlivých povídek a jejich hodnocení taky tam.

Hodnocení knihy je průměr hodnocení jednotlivých povídek.

Andynka
29.01.2019 4 z 5

Ze začátku jsem byla trochu skeptická. První dvě povídky byly trochu haluz, ale pak to bylo super ! A nevím, která z těch povídek se mi líbila víc. Obdivuji, že King dokáže vymyslet skvělý děj, do tak krátké povídky.

NienorNíniel
04.11.2018 4 z 5

Po dlouhé době byla tohle knížka která mne doopravdy pohltila. Od začátku do konce mne nesmírně bavila. Všechny povídky se mi moc líbili, i když některé mne zklamali závěrem.

Nejvíc se mi asi líbily poslední tři povídky - Nekuřáci, a. s., Poslední příčka žebříku a Na dobrou noc.
Povídka Noční směna nebyla špatná, ale ani nijak zvlášť děsivá. Doufala jsem v zajímavější vyvrcholení. Stejně tak Římsa...
Za to Šroťák byl skutečně děsivý a závěr byl nádherně otevřený. Obávám se, že od teď budu mít trochu problémy jako strojařka, která se bojí přiblížit ke strojům xD

jaroiva
24.08.2018 5 z 5

Ještě nemám dočteno, ale kdybych měla knížku číst jen kvůli povídce Nekuřáci a.s., tak to stálo za to! Tuhle si fakt budu pamatovat, a to jsem nekuřák.

EDIT po dočtení:
Nejděsivější mi připadal Šroťák, líbila se mi i Římsa, ale Nekuřáci vedou. Noční směna mi naopak vůbec nepřipadala děsivá, asi mám špatnou fóbii. Jo, kdyby tam byli místo krys pavouci... To by byla jiná liga :D

xjitule
28.06.2018 5 z 5

Ačkoliv jsem se nemohla zprvu začíst, přečetla jsem bez dechu.
Nejlepší a zároveň nejděsivější pro mě byla povídka šroťák. Pak také Mrtví se někdy vracejí a Nekuřáci a. s.
Kdybych si měla vybrat, která povídka mě osobně zaujala nejméně byla by to Na dobrou noc.

vitez21
19.04.2018 5 z 5

Až na povídku Bojiště, kterou si budu pamatovat jako to nejhorší, co jsem od Kinga kdy četl, je celá tato minikniha povídek velmi čtivou a zábavnou. Vedou u mně povídky Nekuřáci s.r.o., Římsa, Mrtví se někdy vracejí a Noční směna.

Monnyska
04.03.2018 5 z 5

Jedna povídka lepší než druhá. Opravdu mistrně napsáno :) Troufám si tvrdit, že je to nejlepší soubor povídek, které jsem kdy četla :) Doporučuji Noční směna, Nekuřáci s. r. o., Na dobrou noc, Římsa i Šroťák nebyl špatný. Každopádně nebudete litovat, když si přečtete knihu celou :) a dávejte si pozor, protože mrtví se někdy vracejí! :)

papajapa
13.02.2018 3 z 5

Soubor 8 povidek, ktere neurazi, ale asi nijak zvlast nenadchnou.
Nejvice me zaujala posledni povidka Na dobrou noc o mestecku Jerusalem's Lot jelikoz jsem uz driv cetla Prokleti Salemu.

NymphMaeve
07.11.2017 5 z 5

Povídky, při kterých jde mráz po zádech. Nejlepší je určitě Noční směna a v těsném závěsu Nekuřáci s.r.o. Dlouho jsem nemohla najít podobné povídky s tak úžasným a strhujícím stylem psaní. Nyní jsem našla podobné od Anthonyho Horowitze, ale ani tak se těmto plně nevyrovnají. Já moc žánr - horor - moc nemusím, ale toto se mi opravdu líbilo a mrazení po zádech je občas opravdu příjemné (jen ne před spaním) :D

SeanFifield
19.10.2017 4 z 5

Velmi povedené povídky. Nejlepší je Nekuřáci a.s. a Noční směna. Jako nejslabší, ikdyž také dobrá, mi připadala povídka Bojiště.

brodequin
11.10.2017 5 z 5

Dám tomu plný počet, protože to byla úplně první knížka, kterou jsem od Kinga četl. Nebo tedy povídky. Tím to začalo a já si Kinga oblíbil. Pak mě ale přestalo bavit číst a tak jsem si od něj přečetl jen pár knih. Snad to nyní doženu.

Hraboshka
10.05.2017 5 z 5

Je pravda, že někdy je to přitažené za vlasy. Ale to se mi právě na Kingovi líbí. Že dokáže vzít i námět, o kterém bych si normálně pomyslela Haha, to bude nějaká béčková hovadina - a zpracovat ho tak, že se po čtení ustrašeně rozhlížím, odkud na mě co vyskočí, a mám strach jít v noci na záchod.
A nejlepší bylo číst před spaním. Ty sny, co se mi pak zdály! Tak krásně jako v nich jsem se už dlouho nebála.

Pajan28
08.05.2017 5 z 5

Povídky zrovna moc nemusím, ale zrovna tato kniha se mi opravdu líbila. Na knihu jsem narazila náhodou a určitě jsem neudělala chybu.

2ndFebruary
05.05.2017 5 z 5

Nekuřáci s.r.o. a Římsa se mi před deseti lety, když jsem ještě četla Kinga, dostaly nejvíc pod kůži.
To by člověk nevěřil, jak se může takhle zapotit u povídky s názvem Římsa!!!!

danny_21
07.04.2017 4 z 5

Osm povídek obsažených v obsáhlejší sbírce Noční Směna - 75 %

Gabi.K
04.04.2017 3 z 5

Jedná se o pár krátkých příběhů, sice dobře napsaných , ale během dne je po knížce.
Opět některé povídky se mi líbily více některé méně.
Příběh o muži co se rozhodl přestat kouřit se mi líbil asi nejvíce (pak , že přestat je těžké... )
Muži co se mu porouchalo auto v Jerusalems Lotu , nebo muži co se vsadil o svou ženu s jejím milencem ...
Prostě ohromně zajímavé nápady.

SedllY
31.01.2017 5 z 5

Skvělá sbírka napínavých, ať už méně či více hororových, povídek od pana Mistra!
Nejlepší povídky podle mě:
-Bojiště
-Na dobrou noc
Ale abych jen nechválil.. U první cca poloviny knihy jsem moc nebyl spokojený se závěry povídek.

marek6463
07.11.2016 5 z 5

Tak tato povídka je perfektní hororová záležitost.

Viky007
22.09.2016 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale od Kinga mám radši romány. Povídky nejsou špatné, ale něco tomu chybí. Například povídka Mrtví se někdy vracejí - začátek byl parádní, ale konec tak trochu uspěchaný, nedopracovaný. S tímto jsem měla problém skoro u všech povídek. Zkrátka neurazí, nenadchne.

26e
21.05.2016 4 z 5

Niektoré menej, niektoré viac, ale jednoznačne pobavilo... :)